Kij spinningowy do wahadłówek

/ 7 odpowiedzi
Witam wszystkich forumowiczów.   Mam pytanie dotyczące wyboru kija spinningowego na szczupaki który ma głównie służyć do machania wahadłówkami, głównie będą to algi, gnomy, morsy itp. w rozmiarach 2-3, czyli ok10-35g.Łowię w jeziorach, głównie z łodzi.   Czekam na podpowiedzi ni propozycje, za które z góry jestem wdzięcznyPozdrawiam, Damian
z@mela


widze ze troche metoda  spinningowa ale  powszechne przekonanie poszlo  w złą  strone  zboczyło  wrecz bo nie ma co sie  rozdrabniać  na  kupowanie / posiadanie kija do kazdego rodzaju przynęty na zasadzie okoń na lekko  okoń na cieżko  okonć na  obrotówki    , szczupak na gume lekką    ma ciężką juz 2 kije  , szcuzp na wahadła  kolejny  kij juz  3  i jeszcze szczup na woblery    to 4 kijek  a przeciez jeszcze  5 lat temu wszyscy  lowili  1 max 2 kijami wszytsko .

Do łowienia szczupaków na  typowo szczupakowe przynęty polecam  spinning  okolo2,4m dlugosci i  coś  do 40g  np  Shimano Nexave 14-40g  bardzo mocny kij   ale kazdy w tym  CW da rade (2013/11/01 09:10)

weekendowy moczykij


Ile metod spinningowania tyle rodzajów wędek.Kolega z@mela ma rację, że kiedyś był jeden kij "uniwersalny". Teraz nastały czasy że jeśli jest coś do wszystkiego to jest do niczego.Wchodząc do sklepu wędkarskiego można dostać zawrotu głowy. Nie napisałeś jaki budżet chcesz przeznaczyć na zakup owego kija. Jeśli jesteś początkującym wędkarzem wybierz spin z akcją półparaboliczną. (2013/11/01 16:55)

kuczko


Cena ok. 300 zł (2013/11/01 17:19)

weekendowy moczykij


Do połowów z łódki polecam Ci kij Savage Gear Bushwhacker XLNT 213 cm CW 15-42. Bardzo lekki i wytrzymały spin. Cena ok. 260 zł (2013/11/01 19:29)

kuczko


Dzięki za podpowiedź, poczytam zaraz o tym kiju gdyż szczerze mówiąc nie miałem nigdy w ręku kija savage gear, a czytałem pochlebne opinie (2013/11/02 00:09)