Kij spiningowy -Mikado czy Konger?

/ 25 odpowiedzi / 4 zdjęć
Witam wszystkich .
Czy ktoś uzywał wędzisk
Mikado inazuma flash perch 240/18
Konger Vectron soul 240/15 lub 210/15

Potrzebuje kija spinigowego na okonie ze starorzeczy , oraz mniejszych zbiorników.
Przynęty to głównie gumy i koguty.
Właśnie byłem w sklepie i po macałem oba kija i mam dylemat
Ma ktoś jakieś opinie na wyżej wymienione wedziska?
luxxxis


Znam inazumę,raz nad wodą miałem ale ciut tęższą,z 20-22 g o ile dobrze pamiętam,niegłupi kij,lekki,czuły.Nie ufam jednak marce mikado a szczególnie w tak delikatnych witkach--chodzi o żywotność.Jakbyś celował w dragona to obejrzyj gdzieś MSX MicroSpecial 2,5-16g przy 2,28m,fajny kijek. (2016/03/15 18:00)

pstrag222


No niestety ten dragon nie jest w moim zasięgu cenowym:))))
Podobno ta seria wedzisk mikado jest dobra znajomy posiada dwa kije z tej serii do 28 i 30 gram i sądzi , że pod sandacza to ideał.
Nie wiem konger wydaje się gorszy niż mikado.
Mi najbardziej chodzi o okonie i szczupaki na lekko  z dołków i mniejszych zbiorniczków i stawów (2016/03/16 10:44)

Sith


Nie miałem w ręku tych konkretnych kijków, ale mając do czynienia z innymi zarówno KONGER-a jak i MIKADO, wybrałbym tego pierwszego. Według mojej subiektywnej oceny, po pierwsze KONGER-y sprawiają wrażenie solidniejszej konstrukcji, po drugie serwis. (2016/03/16 12:50)

luxxxis


Ten konger wygląda jak ongiś troker a to były porządne kije,wybrałbym tak jak Sith,mikadoskie mi umierały zbyt wcześnie,kongery pózniej zdecydowanie--jednak ich serwis przeklinam. (2016/03/16 18:35)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

SlawekNikt


Inne (lepsze ... pytanie czy na okonie są potrzebne dużo lepsze?) opcje wchodzą w grę o ile masz jakieś "zaskórniaki" ... w granicach 200 zł. wybór już baaardzo ciekawy :-)
Możesz też na okonie zakupić jaxon ferox ultra, ja z braku środków na ciekawszy sprzęt takowy zakupiłem i okonkom oraz okoniom
daje radę, c.w. zgodne z danymi producenta, tak od 5 gram czuć pracę, zwłaszcza woblerków i blaszek w górę jak najbardziej też,
ale po założeniu 3 gramowej obrotówki już "czucia" prawie nie ma ... (wszystkie przynęty na żyłce 0,16) uważam jednak,
że wędka w cenie 99 złotych spełnia swe zadania. (2016/03/16 19:30)

PijanyAniol


Nie mam inazumy ,ale sądząc po opiniach a tym bardziej pewnym użytkowniku Youtuba SmółekTV ( polecam oglądnąć on własnie główni na to wędzisko ) to doskonała wędka jest mega czuła i mocna na właśnie inazumę perch 18g wyciągnął bez problemu 9 kg szczupaka ;) 

Osobiście  bardziej przekonuje mnie firma Dragon przynajmniej wiadomo ile wędzisko ma PSi w jakim jest oplocie ito Mikado podaje przeważnie w wędziskach do 200 że jest  wytrzymałą węglówką szkoda ,że nie podają takich detali jak Dragon . Ale po filmach widać ,że INAZUMA ma mega finezję i jak na 18 g sporą moc !!! (2016/03/17 00:09)

JKarp


Na pewnym z portali zapytałem o pewną łódkę do wywozu zanęty z prośbą o ocenę dlaczego ta łódka jest chwalona. Na to pewien " doświadczony karpiarz "w wieku lat bodaj piętnastu odpowiedział " bo jest dobra. kup sobie to zobaczysz sam " ... 
Kolega pyta o wędki o CW 15-18 g na okonie i co ? A pewien doświadczony wędkarz wywala listę super wedek o CW 25-35 gramów. 
Czasem mam wrażenie, że po pewnych postach z doradzaniem na temat sprzętu powinienem poprosić taki doradców jak wyżej o numer telefonu i wysałć SMS o treści POMAGAM ....

JK
  (2016/03/17 11:56)

florek13


Wracajac do tematu to zgodzę się z jednym z poprzedników (ale tylko w temacie kijków)
Co do okoni:
Inazuma - mam 3 sezony - nie do zdarcia, łowię na nia i okonie i sandacze, a głównie pstrągi, właśnie zamówiłem kolejną bodajże lexus saphire do 8 g, naprawdę rewelacja na okonie (ale gumy na główce min 3 g. ponizej niestety nie. Do bocznego rewelacja.
Robinson kinetik do 7 g. - odkrycie tego sezonu , przerzuciłem masę okoni na główkach. 0.5-3 g. czuć jak ryba kichnie obok przynety - oczywiście podstawą niestety jest plećka 0.04-0.06 (droższa od wędki)
Do bocznego bierz bardziej kluchowate - mikado, robinson diaflex, na gumki i jaskółki musi być bardzo sztywna i piekielnie szybka (i tu się kłania dragon fishmaker lub select guide). Dziś właśnie kolejny raz miałem dzień skubania, na inazumie nie zatniesz. (2016/03/17 12:45)

ulspin


Witam wszystkich .
Czy ktoś uzywał wędzisk
Mikado inazuma flash perch 240/18
Konger Vectron soul 240/15 lub 210/15

Potrzebuje kija spinigowego na okonie ze starorzeczy , oraz mniejszych zbiorników.
Przynęty to głównie gumy i koguty.
Właśnie byłem w sklepie i po macałem oba kija i mam dylemat
Ma ktoś jakieś opinie na wyżej wymienione wedziska?

Bierz Inazumę ,świetny ,lekki i bardzo ,bardzo czuły kij , nie straszne mu przyłowy w postaci szczupaka czy sandacza ,na którego też się doskonale sprawdza.  (2016/03/17 13:29)

florek13


No i rzeczywiście wybitny to fachowiec łowi okonie na kijach do 35 g :-)
Do 3.5 g może tak...
Kij na okonia ma byc czuły, a tego pałka 30 g. nie ma na pewno
Piękny ten majowy 90 cm sandacz.... buhahaha
  (2016/03/17 14:05)

pstrag222


temat można usunąc decyzja podjeta , a dyskusja schodzi na złą drogę (2016/03/17 18:29)

luxxxis


Jestem za. (2016/03/17 18:55)

JarekSz


Inazuma do 18g  super kij na większe okonie i szczupaki  mam go trzeci sezon i sprawdza sie świetnie na delikatne łowienie okoni Konger  Elvis do 4g  (2016/03/18 08:51)

lynx


Już drugi rok jest mielony temat Inazumy, kija, który ma sam łowic okonie. NMyslę, że należałoby najpierw zapytać okonia co mu lepiej między ząbki włazi. Z tych wszystkich wpisów podobał mi się wpis JKarp-ia. Trafił w sedno. Pozdrawiam JKarp. (2017/07/15 16:45)