Zaloguj się do konta

Kij Shakespare Pmnix Match

utworzono: 2011/02/19 14:49
jacosta

CZEŚĆ KOLEDZY !!!!
ZACZYNAM MOJĄ PRZYGODĘ  Z WĘDKĄ
DZISIAJ KUPIŁEM WĘDKĘ FIRMY
SHAKESPEARE OMNIX MATCH -  LENGTH - 13FT/3.90m
I KOŁOWROTEK CORMORAN CORCAST-BR 5 PiF 3000 Z WOLNYM BIEGIEM SZPULI .
O DŁUGOŚCI WĘDKI ZDECYDOWAŁY WYMIARY TRANSPORTOWE.
ZA WĘDKĘ ZAPŁACIŁEM 105 ZŁ A ZA KOŁOWROTEK 150 ZŁ.
CO SĄDZICIE KOLEDZY O MOIM WYBORZE.
WYRAŹCIE SWOJE OPINIE .
POZDRAWIAM WSZYSTKICH SERDECZNIE .





[2011-02-19 14:49]

tochu9702

Będziesz używał wędki do metody spławikowej?Jeśli tak to po co Ci wolny bieg?Jak ja bym kupował kołowrotek to bym kupił typowo pod spławik.

Ps. Czy mógłbyś podać opis wędki (dane techniczne) bo "nie spotkałem się z tym kijem". [2011-02-19 15:06]

GRZENIO75

Będziesz używał wędki do metody spławikowej?Jeśli tak to po co Ci wolny bieg?Jak ja bym kupował kołowrotek to bym kupił typowo pod spławik.

Ps. Czy mógłbyś podać opis wędki (dane techniczne) bo "nie spotkałem się z tym kijem".

Cześć MATEUSZ.Moim skromnym zdaniem wędki typu match służą typowo do wędkarstwa odległościowego-spławikowego ,ale mogę się mylić.Nie rozumiem też pytania o wolny bieg szpuli.Jest on przydatny w każdej metodzie połowu,tym bardziej że Jacosta wyraźnie powiedział że jest początkujący i pewnie nie raz ułatwi mu to wyholowanie czegoś większego.Pozdro
[2011-02-19 17:10]

kasalka

Wolny bieg w czasie holowania/zwijania linki jest nieużywany. W fazie brania może być przydatny. Po przekręceniu korbką kołowrotka wolny bieg wyłącza się i zaczyna działać podstawowy hamulec. W wolnym tłumaczeniu zasady jego działania wygląda to tak jakby rozłożyć kabłąk kołowrotka i żyłka może w dowolny sposób rozwijać się ze szpuli. Wolny bieg pozwala na kontrolowanie tegoż rozwijania.
Sam nie stosuję i uważam za zbędny dodatek. Lepiej byłoby gdyby np. producent zamiast wolnego biegu dopracował szczegóły wykonania i zwiększył jego żywotność.
Mam swoje metody i przyzwyczajenia
[2011-02-20 00:03]

mariusztrojnar

Mysle kolego ze wedka to dosc dobry wybor ale kolowrotek bedzie ci tylko zawadzal trzabylo isc w parze iednego z drugim i kopic kołowrotek maczowy który by był gdzies 3 x lżejszy i mniejszy ,miał by tż płytką szpule która zapewni dalekie żuty A kołowrotki z wolnym biegiem są przeznaczone do gruntu  [2011-02-20 08:08]