Kij na pstraga

/ 16 odpowiedzi
Witam!Mierzę się z zamiarem kupna nowego kija Daiwa Infinity Q Jigger 2,10m 3-15g i nie wiem czy będzie miał wystarczająco mocy na pstrągi z Kaczawy Skory i górnego odcinka Bobru.Z góry dzięki za podpowiedzi!Pozdro!
u?ytkownik10857


Zaznaczam, że odnośnie Kaczawy i Skory opieram się na informacjach kolegów, którzy tam wędkują. Tam taki kijek ma szanse powodzenia. Natomiast na Bóbr pozwolę sobie zasugerować patyka o większym zapasie mocy, tak w okolicach 15-30, 35 gr. Przy spotkaniu z większym pstrągiem da Ci trochę komfortu w czasie holu. Wszystko zależy też od rodzaju stosowanej przynęty. (2010/02/18 22:01)

GERDA


Dzięki za radę czy jeszcze ktoś mógłby mi coś doradzić? (2010/02/19 17:29)

góral


Witaj... maxum dobrze Ci doradza 15-30 będzie w sam raz trzeba wziąć pod uwagę jeszcze zdarzający się przyłów no i wtedy wytrzeszczamy oczy jak trzeszczy nasze wędzisko, więc troszkę komfortu i zapasu mocy jest wskazane pozdrawiam. (2010/02/19 19:35)

u?ytkownik10857


Jeśli mógłbym jeszcze coś dodać to (opierając się na kolegów i swoim doświadczeniu) doradzam Ci patyka o dlugości 2,40 na początek sezonu i 2,70 a nawet 2,90 (o ile brzegi nie sa zbyt zakrzaczone) na sezon letni. Pozdrawiam i życzę sukcesów. (2010/02/19 21:09)

leleon


Witam! Ze spokojnym sumieniem mogę polecić Team Dragon-a 2,70 10-25 gr. Sam używam go od trzech lat i jestem tym kijkiem zachwycony. Jedna uwaga - nowa wersja tych wędek jest moim zdaniem za sztywna. Jak znajdziesz coś ze starszej produkcji to bierz śmiało. Ewentualnie Dragon z serii Destiny. PS A jak tam połowy w tym roku? Ja byłem dzisiaj na Kaczawie i śladu ryby nie widziałem. Tylko te je...e kormorany. (2010/02/19 21:12)

u?ytkownik30478


Z mojej praktyki ,

za małe pieniądze shimano Alivio 2.70 3-15 gram,

za większe ,na woblerki,blaszki do 3, ten na który łowię Konger World Champion Jugller 245 cm od 5-20 gram jestem BARDZO zadowolony pozdrawiam

(2010/02/19 22:46)

Waldi Fish


Gerda! Ja będzie miał za mało mocy, to można ja zwiększyć podłączając kij pod jakiś akumulator lub agregat. Haha! (2010/02/20 12:01)

GERDA


Dzieki za rady ale dalej mnie korci tej kijek bo 95% póżno wiosenno i letniego pstragowania to brodzenie w zakrzaczonych małych rzeczkach,a krótki kij daje duży komfort liczę jeszcze na jakieś rady.PS Leleon jeszcze w tym roku nie byłem ale jutro wybieram się na Kaczawę może coś będzie chciało ugryśc wobka.Pozdro (2010/02/20 19:34)

GERDA


Waldi Fish dzieki za radę ale na naszych małych rzeczkach to tubylcy pieszczą nasze pstrągi prądem my wędkarze już nie musimy,a jeszcze poją je ściekami ale na ten sezon przewiduję wyprawy z pianką montażową i pozaklejam te dodatkowe zasilania (2010/02/20 19:41)

piekar


Witam ja na pstrągi również używam od 3 lat Dragona 2,60m,gramatura 7-21 g o dosyć szybkiej akcji.Dla mnie bajka,kij uniwersalny co ciekawe łapałem na niego szczupaki w Szwecji i dawał rade. A jesli chodzi o pstrągi to z mojego doświadczenia najważniesza jest moim zdaniem akcja,która powinna być szybka ze sztywnym dolnikiem.Każdy wie jak szybko bierze pstrąg, łowiłem miękimi kijami i skuteczność zacięć była nie zadowalająca.Jeśli chodzi o gramature to raczej ok 25-10.Długość to już indywidualny dobór jedni wolą dłuższe inni krótsze na Bóbr polecałbym 2,70 na choćby Kaczawe 2,40 a nawet mniej.Najważniejsze kij ma leżeć w ręce i sprawiać frajde z łapania, parametry to już inna kwestia. (2010/02/21 15:44)

Hunt eR


Długość 2,70 i gramatura 10-25 wydają się z mojego doświadczenia być optymalne. Długość przydaje się do kierowania przynętą, podprowadzania pod brzegi. Jak rozpoczynałem przygodę z pstrągowaniem myślałem podobnie jak Ty. Kupiłem kij 2,10 o ciężarze wyrzutu do 15g. Niestety kijek pękł jeszcze przed pierwszą wiosenną wyprawą (jakaś wada), a niestety rozpatrywanie reklamacji trwa dość długo. Nie chciałem zamrażać kolejnej kasy i w związku z tym wyszperałem w garażu okoniowego Kongera 2,70 10-25g i powiem Ci, że łowię tym kijem do dzisiaj. Do tego kołowrotek w rozmiarze 2500 i zestaw jak dla mnie idealny. Sprzedawca zwrócił mi kasę za złamany kij i już kolejnego nie kupowałem - łowię Kongerem. (2010/02/21 16:01)

piekar


Trzeba pamiętać w jakich warunkach chodzi się za pstrągami nie ma co kupować delikatnych kijaszków.Szansa uszkodzenia podczas przedzierania się przez nadbrzeżny sajgon jest naprawde duża.Mam przyjaciela doskonałego pstrągarza który przez wiele lat łowił składanym telekopem ze świetnymi wyniakami.Powiedzenie że to wędkarz łowi ryby a nie kij przy łowieniu pstrągów sprawdza się najbardziej. (2010/02/21 16:10)

leleon


Gerda , jeżeli wolisz krótki kijaszek to polecam też z "mojego podwórka" Saitn Croix Triumph. Cw ok. 14 gr., długość 198 cm. Na Kaczawie i Nysie Szalonej brodząc pod prąd przetestowałem go pod każdym względem. Bajka!!!   (2010/02/21 17:04)

leleon


Miałem go w ręku. Jak dla mnie za sztywny. Ale może jest kilka wersji tego kijka. (2010/02/22 22:46)

zjawasg


Polecam taki spining "Jaxon XT-PRO New Generation 2.7m 40g" bardzo dobrze się sprawuje mam go już drugi sezon i jestem bardzo zadowolony . (2010/02/24 06:55)