Kij na sandacza Mikado Kamisori czy Robinson Diafl

/ 2 odpowiedzi
Witam
Chcę kupić kija na sandacza z brzegu na odrę i głęboką żwirownię. Wybrałem sobie dwa modele : Mikado Kamisori Zander 2,6m 28g cena ok. 380 zł i drugi kij Robinson Diaflex Speeder Zander 2,51m 10-42g . O ile kija mikado inazumę znam z racji ,że mam dwa modele krótkie Inazumy w dwuskładzie i jednoskładzie ( a to jest ten sam blank z kamisori ) to kamisori zander nie miałem w ręku. Nigdzie nie mogę też pomacać Robinsona a o spinningach zanderowych słyszałem dobre opinie . Wogóle u mnie po sklepach niema ani tego ani tego kija a nie przemawia do mnie kupowanie kija za 500 zł a może będzie mi pasował lub nie. Skłaniam się bardziej ku Robinsonowi z racji tez wagi ( 129 g - kamisori 166 g) i opinii o innych kijach Robinsona. Proszę o pomoc kogoś kto może łapał tymi dwoma kijami ,badź kijami Robinsona na sandacza o wyrażenie swoich opinii na ten temat. Czy ten kij Robinsona jest wart tego aby dopłacić 120 zł kosztem Kamisori. Dziękuje za opinie
pykuu

Ja polecam Ci kamisori. Mam akurat wersje 2,6m do 28g. Kosa na sandacze jakich mało. Zresztą nie tylko na sandacze ;) Jak dla mnie wystarczająco szybka i mega czuła, doskonale trzyma rybę. Nie żałuje ani grosza, którego wydałem na ten kijek i nie zamieniłbym na nic innego. ;) (2019/08/14 02:54)

Robson La Ponte

dziękuje za opinie . a czy możesz mi jeszcze zmierzyć długość dolnika od końca do środka mocowania kołowrotka ? Pytam bo nie lubię jak mi wystaje kij poza łokieć (2019/08/14 08:26)