Zaloguj się do konta

Kij na okonie za max.100 zł.

utworzono: 2012/06/25 21:16
bebzon

Witam koledzy wędkarze .
Mam 12 lat i wędkuję od 5 miesiecy bardzo lubię spinningować ale z kijem który wcisną mi sprzedawca w sklepie nie jest to przyjemne prosiłem o kij na okonie a sprzedano mi kijek o cw 5-25
a wiec mam prośbę o podanie modeli kijków na okonia problem w tym ze mam ograniczony budżet do 100 zl myślę ze coś się znajdzie :)
Pozdrawiam i połamania  [2012-06-25 21:16]

klu222

Mikado Essential Perch 260/12 [2012-06-25 22:13]

marekzalewski

:) mikado lexus sapphire 12 gr 2,6 m :) [2012-06-25 22:17]

marekzalewski

ups. ten kij kosztuje 140pln [2012-06-25 22:18]

bebzon

no wlasnie : (
[2012-06-25 22:20]

klu222

Mikado Essential Perch też trochę więcej, ok 130zł, ale jest o mój ulubiony spin, łowię nim na gumki i na małe obrotówki, w połączeniu z nanofilem 0,09 , dalekie i precyzyjne rzuty bardzo małymi przynętami, pod warunkiem,że nie ma wiatru, jest stosunkowo cienki dolnik, więc jak ktoś ma małe dłonie, bardzo wygodny i lekki [2012-06-25 22:38]

bebzon

a co powicie o York Eagle Jig 1-10g jest bardzo tani to jeszcze by mi wystarczylo na skrzypce do wychaczania czy ciezarki do bocznego troka i paprochy
[2012-06-25 22:49]

JKarp

a co powicie o York Eagle Jig 1-10g jest bardzo tani to jeszcze by mi wystarczylo na skrzypce do wychaczania czy ciezarki do bocznego troka i paprochy

CześćTyle opinii ilu wędkarzy. Wiesz już gdzie nie kupować.Jeśli masz jakiś drugi sklep to idź i niech sprzedawca pokaże Ci kijki do góra 15g w określonym przedziale cenowym czyli do 100zł. I nie daj sobie wcisnąć wędki powyżej 15g c.w.A te Stradivariusy do wyhaczania będą służyły ;-) ?JK [2012-06-26 13:33]

bebzon

wlasnie jest problem taki ze w moim miescie 4 wedkarskie a w zadnym nie ma takiego delikatnego spinningu w tej cenie najtaniej chyba 160 ...
[2012-06-26 13:42]

JKarp

CześćPoproś niech Ci sprowadzą np tego Yorka i podaj cenę, że kosztuje np ok 100zł.Ale niech Ci zaproponują inne kije do 100zł bo na pewno takie są.JK [2012-06-26 13:54]

grisza-78

Mój niezastąpiony kij okoniowy, idealny do gumek, z kluskowatą akcją DRAGON PROGRESS SUPERLITE 2-10 gr 2,4 m
[2012-09-15 08:24]

olo3201

cześć, mam pytanie jaką wędkę okoniową wybrać na start?
Mój budżet to 100 zł.
 Zastanawiałem się nad Jaxon Grey Stream 2-12 g. 
Z góry dziękuje za odpowiedź [2021-11-28 09:49]

mis2900

Łowiłem chwilke na Grey Stream , fajna wędka ale wydaje mi się dosyć delikatna , na start wziałbym coś ciutkę mocniejszego pod wzgledem budowy. Może Mikado ? Miałem 3 okoniowe wędziska tej firmy i żadne mnie nie zawiodło , do dzisiaj łowie na jedno z nich. Do 100 zł mają coś takiegoX-PLODE UL PERCH SPIN , zerknij sobie. [2021-11-28 21:38]

Sith

cześć, mam pytanie jaką wędkę okoniową wybrać na start?
Mój budżet to 100 zł.
Zastanawiałem się nad Jaxon Grey Stream 2-12 g.
Z góry dziękuje za odpowiedź
Dobry wybór, nie zastanawiaj się.
[2021-11-30 06:56]

WedkarzIncognito

Witam.
Ze względu iż jestem szczęśliwym posiadaczem wędziska, którego dotyczy pytanie, udzielę odpowiedzi na twoje pytania :)

cześć, mam pytanie jaką wędkę okoniową wybrać na start?

Odpowiedź, a dokładniej nazwa wędziska znajduje się w twoim poście dwie linijki niżej ;)

Mój budżet to 100 zł.

Jest to budżet w zupełności wystarczający.

Zastanawiałem się nad Jaxon Grey Stream 2-12 g.

Jak wspomniał wyżej @Sith, nie ma nad czym się zastanawiać.

Z góry dziękuje za odpowiedź

Proszę bardzo ;)

Teraz trochę poważniej i obszerniej. Posiadam Grey Streama 2-12g 228cm i kij do tej pory ma się bardzo dobrze, nie uszkodziłem blanku, pierścienie przelotek nie wypadły, uchwyt kołowrotka się nie odkręca. Piszę o tym, ponieważ na niektórych grupach, forach, "fanpejdżach" itd. Jest liczne grono osób, które nie potrafią obchodzić się z wędziskiem i w 99% uszkadzają je ze swojej winy, a do tego wszystkiego później wylewają swoje żale, jaki to Grey Stream jest łamliwy, badziewny, niewarty złamanego grosza... Ja jednak uważam, że jak się dba, tak się ma. W cenie do 100zł zapewne można znaleźć wędziska pokroju Gs-a takie jak Konger Troker lub równie popularny co Grey Stream, Mikado Bixlite. Na temacie Bixlite mogę napisać tylko tyle, że według mnie jest to bliźniacza konstrukcja oraz wykonanie jak w Grey Streamie. Grey Stream nie jest kijem idealnym, ale za 100zł nie można oczekiwać cudów, może być jakaś nadlewka lakieru, nierówno wklejona przelotka lub łączenie elementów może być wadliwe. W moim przypadku GS posiada minimalnie nierówno wklejoną przelotkę oraz właśnie wspomniane wyżej łączenie było źle spasowane, co powodowało wypadanie szczytówki. Przelotką się nie przejmuję, ponieważ według mojej oceny nie wpływa to na walory użytkowe wędziska, a na łączenie nałożyłem warstwę wosku i nic nie wypada :) Co do walorów użytkowych, kij użytkuje regularnie, okoni wyholowałem multum, zdarzył się przyłów ładnego sandacza, a swojego czasu używałem go też do łowienia szczupaków na lekko i wymiarowe szczupaczki nie robią większego wrażenia na tym kiju :) Mimo wszystkich wad i zalet uważam, że Grey Stream jest odpowiednim wyborem w swoim przedziale cenowym jako pierwsze wędzisko okoniowe. [2021-11-30 10:59]