Kij na okonia .

/ 25 odpowiedzi

Czy dobry wybór na okonia?

Kupiłem Shimano Super Sensitive 240ML 3-15g. Czy jest to dobry wybór? Czy wklejanki zasługują na dobrą opinię? Proszę o komentarze! Pozdrawiam.

bartbmp


ja łowię na robinson jig master 5-20 g i jestem z wklejanki bardzo zadowolony. Na szczytówce widać każde pstryknięcie ryby, a nawet nie zacięte branie, daje dużo frajdy:) piękne łowienie :)  (2010/07/06 14:45)

u?ytkownik20737


Hehe dokładnie jak kolega powyżej. Dragon robi naprawde świetne kije. Moze kosztują i drożej ale jak zawsze wybieram kij z serii Dragona to wiem że mnie nie zawiedzie. Dobrym kijem na okonia jest jeszcze seria trochę tańsza o nazwie Aviator z Kongera mam takie dwa patyki do 10 g i są naprawde fajne . pozdro. :) (2010/07/06 15:18)

kanikadze


ja polecam kije Daiwa nie są drogie, są świetnie wykonane osobiście takim wędkuje i jestem bardzo zadowolony!!!! A co do kolegi "wedkarz2309" nie smaczne robi się reklamowanie za każdym razem DRAGONA doskonale wiemy że występujesz w programie wędkarskim który sponsorowany jest przez firmę DRAGON i w tym programie robicie wszystko aby za każdym razem było widać logo sponsora ale tutaj darujcie już tego!!!!!!!!!!!!pozdro (2010/07/06 16:19)

u?ytkownik19278


ja łowię na robinson jig master 5-20 g i jestem z wklejanki bardzo zadowolony. Na szczytówce widać każde pstryknięcie ryby, a nawet nie zacięte branie, daje dużo frajdy:) piękne łowienie :) 

tak to prawda lowie na dokladnie ten sam kijek i jestem z niego bardzo zadowolony hhol ladnego okonia lub nawet malego klenia to wielka frajda ;) (2010/07/06 18:24)

mar83


Mikado też ma dobre kije wolę je od Dragona,ale każdy ma swoje upodobania (2010/07/06 18:53)

wedkarz2309


Cześć kolego kanikadze:)

 

Nikt mi nie mówi REKLAMUJ DRAGONA, ani nic w tym stylu:)

 

Polecam tylko i wyłącznie to, na co sam łowiłem/łowię i widzę, że jest dobre i jest warte polecenia:)

 

Dragon mi za to nie płaci, pokazuję kijki tej firmy, bo łowię nimi i widzę, że są warte swojej ceny:)

 

 

Posiadam feederkę Dragona, ale nie tylko, łowię też feederką innej firmy, którą uwielbiam i bym jej nie oddał za żadne pieniądze - jeśli zostanie poruszona dyskusja na temat tej firmy, to na pewno znajdzie się tam i mój post:)

 

Pozdrawiam!:)

(2010/07/06 19:37)

wedkarzmajowy


to jeszcze zależy gdzie wędkujesz czy jest to jezioro czy rzeka bo na rzekę  polecam kije twardsze takie  którymi poprowadzisz obrotówke czy woblerka i wtedy to niech bedzie kij o wyrz. do 15 gram nawet a jeśli do łapania na jeziorze to do 7-8 gram a firmy  to juz zależy od portfela i od tego ile spedzasz czasu nad woda bo nie warto wydawac kupe kasy na kijaszka jak nad woda jestes 2 razy w roku .pozdrawiam. pozatym odradzam kupwac kiji których wcześniej nie miałes w ręku  bo kijka musisz dopasowac do ręki i po prostu zeby ci leżał tak w zargonie . (2010/07/08 10:50)

Spin-men


ZDECYDOWANIE DRAGON MYSTERY JIG 2.7M C.W 2-12
POLECAM SAM POSIADAM I JESTEM ZADOWOLONY (2010/07/08 11:56)

rafal1978


też poleciłbym Ci zapoznać się z ofertą Dragona to rozsądna cena za dobry sprzęt!!!

sam mam wedki tej firmy i jestem z nich BARDZO ZADOWOLONY!

a co do kolegi KANIKADZE - to powiem tak...

nie ma co się oburzać, kazdy znas doradza sprzęt z jakiego korzysta i jest z niego zadowolony,
a nasz kolega i tak - zapewne - pójdzie po dokonaniu wyboru do sklepu i pomacha sobie kilkoma kijami.

a nasz kolega wedkarz2309 jeśli ma mozliwość łowić z najlepszymi i uczyć się od nich to tylko chwała mu za to - sam bym z takiej możliwości skorzystał żeby poszerzyć moją wiedzę.

A tak na marginesie Mariusz to niezłe szczupaki wyciągaliście z Tomkiem i Pawłem w Szwecji :)
(sposób na szczupaka).

pozdro (2010/07/08 15:09)

Okon Team


Robinson Bluebird Float polecam dobry wybór na okonia (2010/08/30 10:58)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

robin14hh


ja mam carbomaxx team do 10g na okona super wszystko czuć, polecam szczególnie do gum (2010/08/30 12:21)

Bartek902


Ja mam starego dragona tournament HDC 2.40 cw 1.5-7g na okonia super sprzęt,cienki blank i krótki dolnik fajnie się tym łowi :) (2010/08/30 12:33)

u?ytkownik134846


Jak łowię z łódki używam kija jednoczęściowego na blanku Talona / do 10 g / ; z brzegu - Mikado Lexus 2,8 m do 13 g - jestem z niego b. zadowolony , tym bardziej że jest on do kupienia w  przystępnej cenie , pozdrawiam   (2012/09/09 13:19)

klu222


Kolega holtrans zadał pytanie na które tylko wędkarzmajowy odpowiedział , holtrans kupił kijek jeśli zrozumiałem i pyta o opinie o tym kijku, nie znam tego Shimano, ale wklejanka to typowy kij na okonie, chyba,że łowisz w wartkiej rzece, to może być trochę za miekki (2012/09/09 15:49)

barrakuda81


Konger słynie ze znakomitych wklejanek okoniowych np.legendarny model Tango.Osobiście używam tańszego kija tego producenta o nazwie maxim twist 2-12g i uważam że za te pieniądze które na niego wydałem trudno byłoby kupić lepszy kij.Wg. mnie bardzo udany model i niedrogi. (2012/09/09 17:10)

maro00


używam wklejanki z yorka safari 5-20 i stwierdzam że to zaje... wędki.pozdrawiam (2012/09/09 18:40)

Narwianczyk


Jak ktoś chce dobry kij to sobie kupuje kongera wordchampion 270-300 1-10 model Tango (2012/09/09 20:17)

z@mela


Miałem tango kupione w 2005 r oku i słuzył  do kwietnia  tego roku ale niestety  przez moj bląd złamałem szczytówkę  i po jej naprawie  kij  zrobil się mułowaty  wolny ciezki  jakis   INNY wiec pogoniłem kij i  kupilem taki sam NOWY   co się okazało  ze kij  ten nowy pracuje tak samo jak moj po naprawie   jest jakis wolniejszy    ogólnie  źle mi się nim  łowi   a mam porównanie  bo poprzednim patykiem lowilem pare ladnych lat i  czułem kazde  skubniecie   a na tym  nie bardzo   .

Nie bardzo  wiem skąd   taka  różnica  moze   kije sa robione w innej fabryce albo cos .
Zimą  sprzedam mojego tango  ktory nie ma nawet roku i kupie chyba Equsa   zobaczymy  jak bedzie  sie zachowywal . (2012/09/27 10:31)

Wodziniak


Dwie identyczne wędki ale INNE. hahaha! Dobre! (2012/09/27 11:54)

Farel


Kolego, pytasz o Super Sensitive, ale jaki model (Alivio, Catana, Naxave)? Super Sensitive w przypadku Shimano oznacza tylko wklejaną szczytówkę. Ja osobiście używam Catany, jednak nieco cięższej niż ta, o którą pytasz (mam do 21 g.). Z tego co wiem, różnią się one mocą dolnika, a szczytówka jest ta sama. Uważam, że jest to dobry kijek, używając plecionki szczytówka wskazuje nawet bardzo delikatne brania z opadu. Jest lekki, dobrze leży w dłoni (przynajmniej mi), ponadto co ważne, jest dosyć wytrzymały jeżeli chodzi o uszkodzenia mechaniczne. Używam go już dwa sezony i nie miałem żadnych problemów. Jeśli chciałbym się na siłe do czegoś przyczepić, to do jakości korka - jest dosyć porowaty i kruchy, ale w cenie ok. 200 zł nie ma co oczekiwać całkowitej perfekcji.
Pozdrawiam! (2012/09/27 12:46)

z@mela


Dwie identyczne wędki ale INNE. hahaha! Dobre!

Coś w tym dziwnego ze 2 kije tego samego producenta  ten  sam model  różnią się od siebie ?  weź pod uwagę ze jeden byl kupiony w 2004 albo  2005 roku a   drugi w 2012   przez te kilka lat produkcja  mogła sie zmienić. Uzywając  2 kijów miałem porównanie  bo inaczej pewnie bym na to  nawet nie zwrócił uwagi. (2012/09/27 14:12)

Wodziniak


Dwie identyczne wędki ale INNE. hahaha! Dobre!

Coś w tym dziwnego ze 2 kije tego samego producenta  ten  sam model  różnią się od siebie ?  weź pod uwagę ze jeden byl kupiony w 2004 albo  2005 roku a   drugi w 2012   przez te kilka lat produkcja  mogła sie zmienić. Uzywając  2 kijów miałem porównanie  bo inaczej pewnie bym na to  nawet nie zwrócił uwagi.

Sory Zamela, ale mało precyzyjnie się wypowiedziałem. Chodziło mi o to, że producent produkując przez kilka lat ten sam model zmienił jego charakterystyki, czego nie powinien robić bez uwzględnienia tego w nazwie modelu i jego opisie - to jest dla mnie śmieszne. (2012/09/27 16:12)

z@mela


Na blankach tych kijów  widnieją jedynie informacje  takie jak  cw , dlugośc  i tworzywo z ktorego sa zrobione nie ma  tak jak   na dragonach ze   akcja , moc linki itp     raczej  skąpo  sa opisane  te kongerki.

Do przykładu mogę podać  ze starym kijem  lowilem  główkami 6g i  szczytówka ladnie sprezynowala  a na tym   prawie nie widze  opadu  taki  zamulony jest ten kijek . (2012/09/27 18:17)