Zaloguj się do konta

Kij na klenie -Cormoran BM JIGGER 3-18G ?

utworzono: 2013/10/17 21:30
Kamess

Witam.
Jak w temacie, potrzebuję wędki na odrzańskie klenie (30cm++) , typowo pod małe woblery od 3 do 5cm(b.żadko do 7cm). Aktualnie zastanawiam się nad kijem : Cormoran Black Master Jigger 2,7m 3-18g -główna zaleta to niska cena, no i na papierze spełnia niby wymagania...Jak wiadomo kij pochodzi z miarę nowej serii , nie mam o nim żadnych opinii w internecie. Nie wiem jak pracuje itd. Jeżeli ktoś miał miał z nim już styczność to bardzo proszę o kilka słów. Nawet odnośnie wykonania itp. Przyznam szczerze, że najbardziej obawiam się jego "akcji" - czy nie jest zbyt kluchowata?Docelowo chcę go używać na Odrze - obławianie wszelakich przelewów, głównie zatoczek(spokojna woda + miejsca z wirkami , prądami) , a także rzadziej szczytów główek i głównego nurtu( wypuszczanie wabika  i ściąganie go pod jego prąd). 
Oczywiście każdą inną, budżetową! propozycję rozważę z miłą chęcią :) Nie chcę się naciąć, można powiedzieć ,że mnie na to nie stać - na razie musi mi wystarczyć coś taniego,ale zarazem nie chcę wywalać 130 zł w błoto. Z góry serdecznie dziękuję za każdą odpowiedź :) Dodam,że aktualnie dysponuję kijem Jaxona 8-28g 2.7m , który nie pozwala mi daleko posłać mikrusa.Oczywiście jest za sztywny , pracę wobka czuć jedynie jak ściągam go pod prądziki ( wirki) w zatokach  czy na napływach też tak,żeby woda stawiała mu jak największy upór - wtedy tylko "siadają" klenie. Na spokojnej wodzie nie mam szans... 
Pozdrawiam,
Kamil
[2013-10-17 21:30]

grzesiu92

Spoko wedka, mam ale cw do 28. i na klenia 45+ smiga, i z sandaczem mozesz sie pobawic :)
[2013-10-18 08:13]

gryzon80

ja mam mikado sensei 2.7 5-25g i powiem ci że łowie nim kleiki okonie szczupaki. jest trochę chyba za miętki ale czuje wszystkie woblerki jakie mam od malutkich i daje radę nimi rzucić w miarę daleko.
[2013-10-18 11:06]

Infernal1995

Też mam tego Senseia i na małe woblerki się nie nadaje bo jest za twardy i za ciężki. Zasięg wyrzutu woblerka 2cm-3cm jest za mały.Natomiast praca woblerka jest dosyć dobrze wyczuwalna na wędzisku. Jeśli ma to być wędka tylko na kleniki i jaśki to się nie nadaje. Jeśli chcesz coś typowo na klenia to Fiume Arsenal 3-18. Wędka dobrze wykonana tylko jak dla mnie dolnik ma za długi, akcja med-fast tzn. przy wyrzucie trzęsie się jak galareta i przy holu nawet mniejszej rybki pięknie amortyzuje jej ,,zrywy''. Musiałbyś z 3 dyszki dorzucić. A jak nie to w tak niskiej cenie pozostają ci wklejanki. Co do tego cormorana to nie znam. 
[2013-10-18 15:15]

Kamess

Dziękuje za odpowiedzi! Nadal zastanawiam się nad tym Cormoranem , oczywiście wciąż szukam onim opini.Obawiam się ,że może być za kluchowaty albo wręcz odwrotnie. Jest to nowa seria , więc może też się okazać hitem , toteż jego cena szybko wzrośnie. Fiume Arsenal - też dobra propozycja, ale na internecie mogę go znaleźć za minimum 200 zł - zdrożał. Jak znacie jakiś sklep, gdzie kupię go za ok. 150 zł to proszę o info. Jak by nie było Odra wymaga pewnego zapasu mocy , bardzo kluskowate kije nie zdadzą egzaminu. Najlpeiej jak by część szczytowa była dość miękka , a im bliżej dolnika tym sztywniej. Właściwie biorąc pod uwagę, iż mam już kij o cw. 8-28 g, to taki 3-18 byłby idealny. Teoretycznie może nawet coś delikatniejszego było by lepsze do kompletu, ale tak jak napisałem wymaga tego moje łowisko.
[2013-10-18 20:30]