Zaloguj się do konta

Kij Mikado na sandacza -Nihonto czy Kamisori?

utworzono: 2016/10/31 14:41
PurpleTurtle

Witam wszyskich, jestem nowy na forum. Mam problem bo nigdzie się nie mogłem doszukać informacji które by odpowiedziały na moje pytania. Chciał bym kupić wedke na sandacza która bym łowił z brzegu i miała tak do 25g cw. Patrząc na oferty mikado to zaciekawiły mne nihonto tt zander i kamisori zander, o tej pierwszej troche czytałem i widziałem opinie ze modele 260 zle wywazone i problemy z pianka, natomiast kamisori wydaje sie być lepsza tylko ze długość 229 do 22g wystepuje. Teraz moje pytanie czy połowie taka wedką z brzegu sandacze ?, bede łowił na warcie i cybinie.  [2016-10-31 14:41]

SebekKry

Witam. Od kilku miesięcy używam Kamisori Zander 2,60 do 28gr. Bardzo fajny kijek. Dla mnie jest to uniwersał szczupakowo-sandaczowy a nawet okoniowy. Polubiłem się z tym kijem od pierwszego wypadu. Nawet w kąt poszedł Konger World Champions II na korzyść kamisori. Fajna szybka wędka o progresywnym ugięciu, która dobrze trzyma rybę. [2016-10-31 19:00]

PurpleTurtle

Jakimi główkami łowisz ? , ja mam zamiar używać takich 15g to max i gdzieś wyczytałem że ta wędka może być za mocna, że niby do 22g bedzie lepsza tylko że dł. 229 a to chyba za mało jak na brzeg. Czy łowiąć ta wedka na mniejsze główki czuć przynęte ?. Kije sandaczowe są dosyć sztywne i martwie się czy hol ryby będzie dawał frajde. [2016-11-01 06:27]

Sith

Bardzo ciekawym wędziskiem jest http://www.wedkarski.com/wedki/10209-wedka-impress-zander-spin-gtx-jaxon.html. Nie mam go, ale używałem przez kilka godzin to wędzisko (270cm) użyczone przez kolegę. Uważam, że to jeden z najlepszych kijków sandaczowych, mimo że JAXON. [2016-11-01 07:19]

PurpleTurtle

Jakoś nie jestem nastawiony do jaxona ale może jak bedzie w sklepie to zobacze jak leży w dłoni. Ogólnie to mikado mają dobra opinie, ale widze ciężko doradzić coś z tymi modelami, może coś z dragona ale w temacie tych wedek jestem zielony. [2016-11-01 17:47]

Hej ostatnio kupiłem wędkę dragon x treme 2,50 5-25 a tata wyżej wymienionego mikado kamisori 2,60 do 28g. Łowilem obiema i powiem tak. Oby dwie nadaja sie na sandacza bardzo dobrze, z tym że na mikado bardziej widzimy co sie dzieje po szczytówce a w dragonie bardziej czuć ( Takie jest moje odczucie). Dragon ma też prawidłowo opisany cw a mikado zaniżony. Wersja 28g ma jakieś 35 realnego wyrzutu. [2016-11-01 18:21]

SebekKry

Uważam że Kamisori jest wędką na której bardzo dobrze czuć branie w dolniku i żadko patrzę na szczytówkę a łowię ryby. Jeśli ten Dragon ma jeszcze lepsze czucie to musi być fajny. Hol ryby na kamisori to moim zdaniem bardzo dobre czucie każdego pierdnięcia z wysiłku ryby. Może i cw jest ciut zawyżone ale moim zdaniem nie jest to wadą wędki. Gdyż łowiąc z brzegu potrzebuję daleko rzucić i nie żadko używam 25gr główki plus 4 calowa guma lub 30 gr koguta. Jeśli teraz miałbym ją jeszcze raz kupić to kupiłbym bez zastanowienia lecz wersję 2,4 do 28gr. Dla mnie wędka jest na prawdę spoko no i ma ładny nowoczesny design. No i cena Kamisori z przesyłką kosztowała mnie 340zł a Dragon kosztuje około 460zł z wysyłką.
Z takim przyłowem radzi sobie bardzo dobrze. Czuć pstrykanie takich okoni na 3 calowa guma i 6gr główka. [2016-11-01 19:15]

Jest to nieznaczna różnica, prawdopodobnie spowodawana wyższym cw. Obie wędki są naprawde dobre. A to ze cw jest zaniżone nie pisałem w sensie że jest to wada, tylko informowałem żeby wybrał odpowiednią pod przynety :) Jedyną wadą w kamisori jak dla mnie jest trochę długi dolnik, przyzwyczaiłem sie do krótkich i ten mi przeszkadza, ale dla kogoś innego może to być zaleta :) [2016-11-01 19:21]

PurpleTurtle

Czy ten model dragona dobrze się spisuje na sandacza bo jeszcze widziałem dragon x treme zander tylko ze do 35 a to juz na duzo, czyli łowiąc mikado bardziej musze polegać na sztytówce niż na drganiach przy dolniku ? [2016-11-01 19:41]

PurpleTurtle

Wydaje mi się ze jednak kamisori to bedzie dobry wybór, czasami zdaży się ze jednak czymś cięzszym bede musiał rzucic to lepiej miec zapas. Jak się domyślam łowisz z brzegu ?, mówisz że długość 240 by była lepsza od 260 ? [2016-11-01 19:45]

Na mikado można spokojnie polegać i na szczytowce i na czuciu w dolniku, będzie to dobry wybór. A długość to już kwestia tego co lubimy i czego oczekujemy. Dłuższą masz dalsze rzuty, a na krótszej masz troszkę lepsze czucie, i lepiej się nią łowi gdy lowimy np. w woderach lub w jakiś krzakach :) [2016-11-01 20:03]

PurpleTurtle

Bede musiał się zastanowić, ale czy 20cm w wedce robi róznice ? [2016-11-02 00:23]

Sith

(...) Dragon ma też prawidłowo opisany cw (...)
Nie oszukujmy się, żadne wędzisko DRAGONA nie ma prawidłowego opisu deklarowanego CW. Nawet te z najwyższej półki za 1,5 tysiaka noszą grzech pierworodny zaniżonego CW. Zniżenie górnej granicy, w niektórych modelach sięga nawet 50%, a 30% to standard.
Podobnie jest z MIKADO, SHIMANO, OKUMĄ i innymi popularnymi firmami. Jedynie u KONGERA i JAXONA margines bezpieczeństwa mieści się w granicach przyzwoitości, tzn 5-10%.
  [2016-11-02 05:33]

30, 50% to chyba jakiś żart jeszce sie z tym bie spotkałem, to ze wrzucisz raz tyle ile deklaruję producent nie oznacza ze wedka ma 2 razy większy cw niż pisze, zakres cw oznacza bynajmniej w moim rozumieniu jakimi przynetami możemy komfortowo łowić i rzucać na 100% sił. [2016-11-02 06:44]

PurpleTurtle

Ja tam bym nie ryzykował z ciężarem, maksymalnym wyrzutem jakim bym się kierował to raczej jak na wedce jest napisane, do łowienia z brzegu kij 260 powinno być lepsze czy 240 bez problemu też się sprawdzi ? [2016-11-02 12:59]

PurpleTurtle

Jeszcze pytanko do SebekKry, czy łowisz może woblerami na tego kija ?, i opisałeś ze sandaczowo - szczupakowy, czyli jak bym woblerka na bolenia podesłał to wedka tez by się spisała ?. Sorry ze tak pytam ale wole wiedzieć. [2016-11-02 13:44]

Sith

30, 50% to chyba jakiś żart jeszce sie z tym bie spotkałem, to ze wrzucisz raz tyle ile deklaruję producent nie oznacza ze wedka ma 2 razy większy cw niż pisze, zakres cw oznacza bynajmniej w moim rozumieniu jakimi przynetami możemy komfortowo łowić i rzucać na 100% sił.
Zapytaj Luxxxisa, jestem pewien, że potwierdzi. Mam dwa wędziska DRAGONA CW 1-7g i 3-15g. Tym pierwszym z pełną dynamiką rzucałem przynętami 10-gramowymi, bez ubocznych efektów, a to drugie nawet nie zająknęło się pod POLSPINGOWĄ Algą nr 2 (22g). O połowę mniejsze "marginesy bezpieczeństwa" mają MIKADO, OKUMA i SHIMANO, a nie radzę, a nawet przestrzegam przed takimi eksperymentami z wędziskami KONGERA i JAXONA - katastrofa murowana.
  [2016-11-02 14:03]

Mikado kamisori ma lepiej opisany cw od dragona? W ttakim razie myślę ze nie miałeś w rękach tej wedki. [2016-11-02 15:27]

luxxxis

30, 50% to chyba jakiś żart jeszce sie z tym bie spotkałem, to ze wrzucisz raz tyle ile deklaruję producent nie oznacza ze wedka ma 2 razy większy cw niż pisze, zakres cw oznacza bynajmniej w moim rozumieniu jakimi przynetami możemy komfortowo łowić i rzucać na 100% sił.

Mnie się przytrafia i przeginka rzędu 200-300 procent---w praktyce wygląda to tak że podczas wymachu wabik gnie w punkcie 0 kij do rękojeści:) nie znaczy to jednak że to komfortowy ,bezpieczny rzut,odległość jednak uzyskam.Nie radzę próbować tego na kijach jaxa i pochodnych,uwagę też proszę zwracać na siadające na nich ważki. [2016-11-02 16:40]

SebekKry

PurpleTurtle Mikado Kamisori obsłuży Ci każdy rodzaj przynęty w swoim zakresie cw a anwet ciut wyżej. Lowię nim na koguty, slidery, woblery, gumy, obrotówki i wahadła. Łowiłem nim okonie na obrotóweczki 1-2 jak i szczupaki na 4-5. 30gr slidery latają bez problemu jak i spore woblery szczupakowe.Co prawda bolenia jeszcze nie złowiłem bo na moich łowiskach to trudny temat i raczej nie nastawiam się na tą rybe ale moim zdaniem jak targa szczupaki i sandacze to i bolek na niej spokojnie wyjedzie. Moim zdaniem jedna z lepszych uniwersalnych wędek jakie miałem. Fakt ten dolnik mógłby być z 5 cm krótszy ale chyba już się do niego przyzwyczaiłem. [2016-11-02 18:30]

PurpleTurtle

Ok dzięki, mam nadzieje ze mi też się sprawdzi, najważniejsze zeby sandały nie spadały z haka :) [2016-11-02 18:34]

Najważniejsze żeby brały ;) Spadać mogą :P [2016-11-03 07:50]

Piotr73

Kolego czy komisori różni się tak bardzo od inazumy? Na pewno jest droższy bo niby nowszy model myślę że dużej różnicy nie ma sam od roku używam inazumy 229 cm do 22g wyrzutu od razu powiem że smigam 28g główka + guma i nie ma problemu z podbiciem jego czułość to nie saint croix ale za 250 zł to w zeszłym roku był hit warto przyjrzeć się temu bliżej rok intensywnego użytkowania i co? I nic bez zmian naprawdę warty polecenia moi znajomi też kupili te patyki i sa zadowoleni Pozdrawiam [2016-11-03 15:56]

SebekKry

Inazuma to wklejanka a Kamisori nie. Inazumę miałem i sprzedałem bo jakoś mi nie pasowała za to Kamisori bardzo przypadł mi do gustu. [2016-11-03 16:08]

PurpleTurtle

Ogólnie to bardziej kamisori mi przypasowało bo tez wdzie że przy szczupakach sie sprawdzi, mam takie pytanie czy łowicie na woblery bo słyszałem ze tez sa skuteczne na sandacza i czy mogli byście podać nazwy sprawdzonych i łownych modeli ? [2016-11-03 17:52]

Sith

Mikado kamisori ma lepiej opisany cw od dragona?  W ttakim razie myślę ze nie miałeś  w rękach tej wedki.
Czytaj ze zrozumieniem!
Wyraźnie i dwukrotnie to podkreślałem, że "grzech" zaniżania górnej granicy CW mają zarówno DRAGON, jak MIKADO, SHIMANO i OKUMA, tyle że te trzy ostatnie nieco mniej "gzreszą".
  [2016-11-04 05:27]