Kij Konger Carbomaxx Heavy Feeder 390 / 150

/ 13 odpowiedzi
speed1599


zestaw da rade i w zatoczce i wnurcie ale jest to wedzisko z kompozytu szko-wegiel i jest nieco ciezkie:) ale jesli jest to twoj pierwszy feeder to zestaw prawidlowy pozdro (2011/10/19 01:07)

krispi


Wędzisko jest ok ale z tym kołowrotkiem z jaxona to bym się zastanowił wszystko tylko nie jaxon poprostu szybciej sie psuje (2011/10/19 10:48)

konrad_leo


Kolego speed1599 jaką różnicę widzisz w kiju za 300 zeta i wadze 250g oraz kiju za 100 zeta i wadze 350g? zwłaszcza gdy oba 95% swojej pracy wykonują leżąc? Spining, bolonka czy tyczka mogę się zgodzić ale nie feeder czy karpiówka.

Co do kręciołka zgodzę się z opinią kolegi krispi też miałem przykre doświadczenia z tymi kołowrotkami. Z tańszej a dobrej półki polecam coś z mistrall-a.

POZDRO

(2011/10/19 11:11)

speed1599


juz ci tlumacze kolego moja wypowiedz sam posiadalem feedera kaxon cantara ... zakupilem feeder jaxon inspiral .... wrazenia ? akcja wedziska , waga , jakosc wykonania , w moim przypadku przy tym samym kolowrotku inne wywazenie wedziska , to tyle:) a hol ryby hmmm samam przyjemnosc ... wage odczujesz napewno przy sciaganiu zestawu czy holowaniu ryby. NIE mowie ze ta wedka to badziewie wedka jest odpowiednia na lowiska ktore chcesz oblawiac ale z zczasem sam sie przekonasz jakie sa plusy i minusy:) pozdrawiam (2011/10/19 11:40)

konrad_leo


Zgadzam się że jest różnica ale czy aż tak odczuwalna? Niekoniecznie. Też mam troszkę sprzętu i tak jak pisałem spining zgodzę się ale przy karpiówce czy federku po mojemu jest to przerost formy nad treścią.

Co do pracy wędziska to zależnie od modelu, gramatury i innych czynników każdy kij inaczej się zachowuje.

Fakt fajnie mieć sprzęt za ładnych kilka tysi. Ale jak mi strzeliła karpiówka za którą dałem 3 latka temu 120 zeta to zbytnio się nie przejąłem a jak widziałem gościa koło 50 płaczącego nad kijkiem za 1500 zeta (strzelił przy holu) to aż żal mi się go zrobiło.

POZDRO

(2011/10/19 12:16)

egwin85


Dzięki wam za wypowiedż czeka mnie tylko kupno i wypad Pozdrawiam Egwin

(2011/10/19 18:21)

miecz-gaz


Polecam Mistrall-a.Posiada jeden z dobrych atutów ma wbudowane łożysko w metalowej szpuli.Takie posiadam i jestem zadowolony.Np.SPACE MASTER 1000. (2011/10/19 18:43)

Pavlo spininngista


A ja  powiem tak,posiadam dwa feederki Mikado UV koszt 180 zł i Mikado Trython koszt 80 zł,też tak myślałem ,po co mi lekki kij skoro i tak będzie leżał na podpórce i tu był mój błąd.Kij nie dość że paskudnie wykonany to jeszcze miękki jak krowi ogon prawie nić nie ładuje przy wyrzucie i przy koszyku 40g aż trzeszczy podczas wyrzucania,jednym słowem nie polecam.Natomiast UV to inna bajka kijek leciutki sztywny pięknie wykonany w zestawie 5 szczytówek,mimo że jest do 90 g naprawdę nie brakuje mu mocy,rzucałem nim koszykiem 60g + zanęta i  radził sobie doskonale.Kijek także elegancko nadaje się na wodę stojącą.Zdecydowanie polecam. (2011/10/19 19:11)

Pavlo spininngista


A ja  powiem tak,posiadam dwa feederki Mikado UV koszt 180 zł i Mikado Trython koszt 80 zł,też tak myślałem ,po co mi lekki kij skoro i tak będzie leżał na podpórce i tu był mój błąd.Kij nie dość że paskudnie wykonany to jeszcze miękki jak krowi ogon prawie nić nie ładuje przy wyrzucie i przy koszyku 40g aż trzeszczy podczas wyrzucania,jednym słowem nie polecam.Natomiast UV to inna bajka kijek leciutki sztywny pięknie wykonany w zestawie 5 szczytówek,mimo że jest do 90 g naprawdę nie brakuje mu mocy,rzucałem nim koszykiem 60g + zanęta i  radził sobie doskonale.Kijek także elegancko nadaje się na wodę stojącą.Zdecydowanie polecam.Jeżeli chciałbyś cięższy to jest UV heavy feeder dog 120 kijek też rewelacja.
(2011/10/19 19:16)

naitsyrk85


Będę wdzięczny za pomoc
Konger Carbomaxx feeder 390/150 czy ta wedka ma szklaną szczytówkę czy węglową- chodzi o ta pomarańczową?
Gdzie można zakupić taką oryginalną szytówkę (2018/05/14 19:06)

Adam01


Mam w posiadaniu ten model ale dłogości 3,6m. Z tego co mi się wydaje (nie będę przecinał szczytówki) jest ona albo kompozytem albo węglowa. Ogólnie kij sprawuje się fajnie, ma zapas mocy. Jednak planuję sprzedać i kupić coś do 200g bo c.w. okazał się zbyt mały :) (2018/05/15 17:13)

hakon


ja mam identyczny zestaw i daje rade tylko kij mam skladowy (2018/05/15 19:40)