Kij i kołowrotek na początek

/ 10 odpowiedzi
Witam mam zamiar rozpocząć przygodę z spinningiem.Będę łowił głównie na rzece i sporadycznie szczupaki na jeziorkach. Co do przynęt to nie mam doświadczenia i tu również proszę o porady.Łowił będę z brzegu.Na kij i kołowrotek mogę przeznaczyć 300.
nata


A co dokładnie kolega ma zamiar łowić ?szczupaki ? klenie ? jazie ? sandacze ? okonie ?Bo jednym spinem tego się nie da ogarnąć. (2014/02/01 17:32)

Katmono


Za jaką cenne ? (2014/02/01 18:11)

KuTeK


A co dokładnie kolega ma zamiar łowić ?szczupaki ? klenie ? jazie ? sandacze ? okonie ?Bo jednym spinem tego się nie da ogarnąć.

Na rzece mam zamiar łowić klenie i  dobrze by było, żeby kijek wytrzymał również przy połowie szczupaka na moim jeziorku.Dzierżawie jeziorko 2, 5 h o głębokości do 16 m. i są tam nawet niezłe sztuki. (2014/02/01 22:44)

pajk99


Witam ;) Na poczatek mysle ze cos z Dragona bedzie dobre . Nie podales jakimi przynetami i glowkami ,ale mysle ze do 25g bedzie dobry na poczatek . Bardzo przyzwoity jest kolowrotek Dragon Viper . Bardzo plynnie chodzi jak na ta cene . Napewno za ta cene trudno znalesc lepszy kolowrotek . Co do wedki mysle ze Dragon Express 2.70 5-25g bedzie dobry . Napewno zmiescisz sie w 300zl ;)  Pozdrawiam Filip  (2014/02/01 22:47)

KuTeK


Witam ;) Na poczatek mysle ze cos z Dragona bedzie dobre . Nie podales jakimi przynetami i glowkami ,ale mysle ze do 25g bedzie dobry na poczatek . Bardzo przyzwoity jest kolowrotek Dragon Viper . Bardzo plynnie chodzi jak na ta cene . Napewno za ta cene trudno znalesc lepszy kolowrotek . Co do wedki mysle ze Dragon Express 2.70 5-25g bedzie dobry . Napewno zmiescisz sie w 300zl ;)  Pozdrawiam Filip 


Jutro pojadę do sklepu.Jak będą mięli na stanie to pomacam.Dzięki za odpowiedzi, możecie jeszcze coś polecić??Miałbym jakiś punkt odniesienia w sklepie. (2014/02/02 20:38)

misiaczek1979


Konger Virago (2,70m, cw 5g/25g)+Shimano Catana 3000. Cena zestawu około 250zł. Osobiście używam i polecam jak na początek przygody ze spiningiem:) (2014/02/03 11:43)

KuTeK


Po głębszym zastanowieniu postanowiłem kupić kij typowo na sandacza i szczupaka.Po odwiedzeniu większości sklepów postanowiłem nieco więcej wydać na kij i kołowrotek.Wybór padł na kij QUANTUM MAGIC ZANDER 270 CW20-50 i kołowrotek RYBOI ECUSIMA 3000Vi. Dziękuję Wam za odpowiedzi i pozdrawiam. (2014/02/04 17:40)

Romuald55


Ja Kolego KuTeK powiem tak;nie ma znaczenia czy to wędka na początek czy na koniec.
Jeżeli nie masz kolegów,którzy Ci udostępnią na próbę swoją wędkę spiningową to po prostu pójdż do sklepu wędkarskiego,takiego gdzie sprzedawca jest wędkarzem i powiedz mu o co Ci chodzi.
To będzie ,moim zdaniem najlepsze rozwiązanie.Na rynku wędkarskim jest tak dużo wędek o tych samych parametrach,że nie sposób dać Ci radę na konkretny model. (2014/02/04 18:31)

KuTeK


Ja Kolego KuTeK powiem tak;nie ma znaczenia czy to wędka na początek czy na koniec.
Jeżeli nie masz kolegów,którzy Ci udostępnią na próbę swoją wędkę spiningową to po prostu pójdż do sklepu wędkarskiego,takiego gdzie sprzedawca jest wędkarzem i powiedz mu o co Ci chodzi.
To będzie ,moim zdaniem najlepsze rozwiązanie.Na rynku wędkarskim jest tak dużo wędek o tych samych parametrach,że nie sposób dać Ci radę na konkretny model.
Tak właśnie zrobiłem, w centrum wędkarskim w moim mieście jeden z sprzedawców łowi tylko i wyłącznie spiningiem i doradził mi jaki kij będzie najlepszy na wody w których mam zamiar łowić.

(2014/02/04 18:43)

Romuald55


I to jest właściwe podejście do tematu.Tak trzymaj.Połamania! (2014/02/04 20:34)