Zaloguj się do konta

Kij Dragon SE i kołowrotek Okuma Travertine

utworzono: 2011/09/05 08:31
jabajaba

Cześć,
Ostatnio dokonałem fajnego zakupu Quivera Dragon SE do 50g (3 m) i zachęcony jakością i pracą tego wędziska postanowiłem, że wymienię sobie również feedera na tą sama firmę.
Jako, że głównie łowię na zbiornikach zamkniętych kupiłem SE do 80g (3,6 m) w necie oraz kołowrotek Okuma Travertine 1040 (sklep).

Złożyłem zestaw do "kupy" i okazało się, że lipa. Kołowrotek ma luzy w uchwycie wędziska !! Szczerze Wam powiem, że jestem tym przybity. Po tym jakie recenzje można wyczytać na temat serii SILVER EDITION oraz Okumy nie przypuszczałbym, że taka sytuacja może mieć miejsce. Przecież to jest ten sam producent. Nie chce mi się wierzyć, że przy produkcji wędki czy też kołowrotka nikt nie przewidział jak to bezie ze sobą pasować. Przy  problemu Quiver'ze tego problemu nie ma, przy feederze jest...

Wczoraj przetestowałem sprzęt na rybkach - denerwuje mnie to :(

Czy macie podobne doświadczenia ?
Co można na to poradzić ?

Pozdrawiam,
GRKR
[2011-09-05 08:31]

ryukon1975

Cześć,
Ostatnio dokonałem fajnego zakupu Quivera Dragon SE do 50g (3 m) i zachęcony jakością i pracą tego wędziska postanowiłem, że wymienię sobie również feedera na tą sama firmę.
Jako, że głównie łowię na zbiornikach zamkniętych kupiłem SE do 80g (3,6 m) w necie oraz kołowrotek Okuma Travertine 1040 (sklep).

Złożyłem zestaw do "kupy" i okazało się, że lipa. Kołowrotek ma luzy w uchwycie wędziska !! Szczerze Wam powiem, że jestem tym przybity. Po tym jakie recenzje można wyczytać na temat serii SILVER EDITION oraz Okumy nie przypuszczałbym, że taka sytuacja może mieć miejsce. Przecież to jest ten sam producent. Nie chce mi się wierzyć, że przy produkcji wędki czy też kołowrotka nikt nie przewidział jak to bezie ze sobą pasować. Przy  problemu Quiver'ze tego problemu nie ma, przy feederze jest...

Wczoraj przetestowałem sprzęt na rybkach - denerwuje mnie to :(

Czy macie podobne doświadczenia ?
Co można na to poradzić ?

Pozdrawiam,
GRKR

Nie jest ten sam producent.Okuma to firma produkująca głównie kołowrotki a Dragon jest tylko jej dystrybutorem na Polskę.Tak jest też z Salmo ich przynęty są w katalogu Dragona ale to zupełnie inna firma.
Szczerze powiem że nie wiem czy Dragon wiele u nas produkuje,większość sprowadza z Chin.
[2011-09-05 09:01]

jabajaba

Jeśli chodzi o kołowrotki to ponoć tak jest. Rzeczywiście w przypadku wędek może być inaczej.

Tak czy inaczej lipa totalna :(
Zastawiam się, co mogę zrobić w tym przypadku. Czy podłożyć jakiś kawałek gumy po długości uchwytu bezpośrednio pod nim?
[2011-09-05 09:23]

ryukon1975

Jeśli chodzi o kołowrotki to ponoć tak jest. Rzeczywiście w przypadku wędek może być inaczej.

Tak czy inaczej lipa totalna :(
Zastawiam się, co mogę zrobić w tym przypadku. Czy podłożyć jakiś kawałek gumy po długości uchwytu bezpośrednio pod nim?

Ja bym tak kombinował.Jakąś gumę podłożyć lub owinąć przylepcem czy taśmą izolacyjną stopę kołowrotka będzie grubsza i nie powinna się ruszać.
[2011-09-05 09:28]

michol

Miałem podobny problem z wędką SE ale karpiówką + duży kołowrotek okumy z wolnym biegiem.
(okuma power liner). poradziłem sobie w następujący sposób nic nie podkładałem tylko docisnąłem z całej siły kołowrotek w uchwyt wędziska pchając za stopkę i dokręciłem z całej siły. Myślałem że już tego nie odkręcę lecz łatwo poszło. Mam wrażenie że ten uchwyt wędki to trzeba dopasować do kolowrotka jak to mówią nic na siłę wszytko młotkiem. teraz wędzisko z kołowrotkiem działa idealnie żadnych luzów i tak od 2 lat.

pozdrawiam
[2011-09-05 09:40]

toxi1974

witaj kolego nie nie papraj se sprzetu jakimis tasmami izolacyjnymi kup sobie koszulke termoskurczliwa na rozmiar i po kłopocie zakadasz na uchwyt kołowrotka i zapalniczką podgrzewasz i po sprawie a tak na marginesie okumy maja za małe uchwyty faktycznie miałem ten sam problem z okuma pozdrawiam [2011-09-05 10:15]

jabajaba

witaj kolego nie nie papraj se sprzetu jakimis tasmami izolacyjnymi kup sobie koszulke termoskurczliwa na rozmiar i po kłopocie zakadasz na uchwyt kołowrotka i zapalniczką podgrzewasz i po sprawie a tak na marginesie okumy maja za małe uchwyty faktycznie miałem ten sam problem z okuma pozdrawiam


Faktycznie, z tą koszulką to dobry pomysł. Można dobrać w kolorze i będzie prawie jak oryginał.

Dzięki za pomysł,
[2011-09-05 10:57]

mar83

Dragon to kicha
[2011-09-05 15:31]

radzik19821982

mar83 - kicha i porażka to Robinson, którego sprzęt na dobrą sprawę i z malutkimi wyjątkami można wyprzedać "po 4 zł" lub na wagę. Kiedyś kichą totalną był Jaxon, ale od jakiś 3 lat poprawił się i wyprzedził Robinsona o lata świetlne. Ale i tak im daleko do sprzętu Dragona.
Dobrze pisze kolega hefeed8, że Okuma to inny producent kołowrotków, amerykański.
A tak w ogóle, to uchwyt kołowrotka ma zmienny profil (pod zacisk), więc jak już tu pisał kolega, stopkę kołowrotka niejako wciska się w złącza (pierścienie) i powinno trzymać bez problemu.

pozdrawiam
[2011-09-06 06:40]

mar83

Wypowiadam si wyłącznie nt SE to badziew nad badziewie za sporą kasę miałem tydzień od 6 mcy płynie połamany zapewne ku Afryce.Robinsona nie znam nie używam nawet zanęt więc milczę w tej sprawie
[2011-09-08 15:32]

jabajaba

Witam,
Mam wyjaśnienie serwisu Dragona z tej sytuacji i postanowiłem podzielić się nim w sieci, aby Was przestrzec. Chyba, że dla innych to nie problem. Dla osób ceniących sobie jakości komfort dobrze wydanych pieniędzy (jak dla mnie) będzie to pewnie istotne.

Cytat poniżej:

"Takie wyjaśnienie oczywiście klienta nie ucieszy, ale mogę dodać tylko, że kołowrotki mają różnej wielkości stopki (zwykle zależnie od rozmiaru całego kołowrotka) a wędki mają różnej wielkości uchwyty (nr 16, 18 i 20 to najczęściej używane). Siłą rzeczy nie może każdy kołowrotek pasować do każdej wędki. Gdyby klient zgłosił takie problemy natychmiast po zakupie – mógłby zwrócić sprzęt do sklepu i dobrać coś innego. Teraz, kiedy sprzęt jest używany oczywiście nie ma takiej możliwości.

Obawiam się, że my jako firma nie możemy klientowi pomóc, ta wędka i ten kołowrotek nie stanowią przecież kompletu, nie są tak oferowane, stąd też nie możemy gwarantować, że do siebie pasują."


Także w tym przypadku mam totalny dyskomfort wydanych pieniędzy :(

Pozdrawiam,

[2011-09-21 08:44]