Dragon Street Fishing Spin 260 7-28

/ 13 odpowiedzi / 3 zdjęć
Witam. Mam problem. Kij pracuje super i z wędziska jako takiego jestem bardzo zadowolony. ma jednak jeden istotny mankament. W trakcie wyrzutów często gubi szczytówkę - choć spasowany jest bardzo dobrze. Nieraz pojawia się inny problem. Po skończonym wędkowaniu, nie mogę kija rozdzielić. Wczoraj wracałem do domu 100km autem, z rozłożonym wędziskiem. Dopiero w domu po kilkudziesięciu minutach walki - puściło.
Czy ktoś ma podobny problem? Czy werto zgłosić to do dragona i obejmie tego typu defekt gwarancja? Kij używam od 3 miesięcy... Interesują mnie parametry łącznika średnica dolnika oraz szczytówki - samo połączenie, jakie ma wymiary...może tutaj jest problem! Bardzo bym prosił o zmierzenie w wolnej chwili i pomoc...

I czy ktoś używa kija street fishing 260 cm 5-21 gr? poprosiłbym o te same wymiary...
pozdrawiam arthrawn76
SlawekNikt

Po to właśnie jest gwarancja. Zgłaszać. (2017/10/14 13:08)

ryukon1975

Problemy dość dziwne a wręcz przeciwne sobie czyli spadanie górnej części kija lub jego zaklinowanie. Skoro nie dasz rady sam rozwiązać problemu oddajwędzisko do serwisu.
Dodam że używam wędziska Street Fishing dł. 2,6 m cw 3-15 g i w pełni spełnia moje oczekiwania jak na kij w tej klasie jakościowo-cenowej. (2017/10/15 18:32)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

luxxxis

Hmmm,dziwne-raz wylatuje a raz się zakleszcza,dwa przeciwstawne problemy.
Co może go boleć?
-może masz jakiś syf w obu częściach,piach,pył czy cuś-ciskasz a toto przemieszcza się,sprawdz wewnątrz
-zakładam że robisz tak jak ja-przed każdym złożeniem kija zanurzam w wodzie oba końce-dolnika i drugiego segmentu ,po to aby wypłukac ewentualny syfilis bo nie ma nic gorszego niż złożyć kija "na piasek"
-jak ci wyleciał choc raz to pewnie teraz dla bezpieczeństwa "mocniej" go nakładasz i się zapieka,spsikaj przed rybami jakimś lekuchnym smarem i wtedy złóż.
-sprawdż z lupą czy nie masz podwiniętej krztyny lakieru z omotki na górnej części,spotkałem się już z takim pierdołem,nie było tego widać bo warstewka grubości atomu była-pomogło zmatowanie od środka papierkiem do lakieru.
-sprawdż z lupa czy złączka górnego segmentu nie jest pęknięta-od środka,mogła jobnąc i kleszczy gdy mocno złożysz a gdy lekko-wypadać będzie
Innych pomysłów nie mam...
Co do pomiarów-jutro zmierzę w sklepie o ile będą te modele.

Mam Streeta do 10g,do 15 g i miałem tego do 21g-żaden z nich tego nie robił. (2017/10/15 19:35)

luxxxis

Słowo się rzekło-średnica wewnętrzna 2-giej sekcji to 7 milimetrów,końcówka 1 -szej -7 milimetrów,dwie różne suwmiarki,te same wyniki.

Sławek-niechcący mi się tykło i minusa ci walnąłem,kajam się...-odwołaj morderców (2017/10/16 14:11)

Lecek

A może przed złożeniem części posmaruj świeczką. Ja zawsze mam w kamizelbe kawełek świeczki i pocieram nią końcówkę. Od tego czasu nie mam problemów z "odstrzeleniem" szczytówki. A gdy rozkładam wystarczy przytrzymać ciepła dłonią lub pocierać np. pokrowcem. Parafina sie rozgrzewa i przy lekkim przekreceniu szczytówka sie odłącza. (2017/10/18 11:38)

Sith

(...) przy lekkim przekreceniu szczytówka sie odłącza.
W ten sposób powstaje na obu elementach gwint i później obydwa już nie wciskasz, tylko wkręcasz, dobrym wyjściem jest wówczas zamocowanie na obu elementach nakrętek, bo możemy wówczas kluczem dokręcić lub rozkręcić wędzisko... ;) :))) :))) :)))
  (2017/10/18 12:38)

SlawekNikt

Sławek-niechcący mi się tykło i minusa ci walnąłem,kajam się...-odwołaj morderców

Piszę to do czego sam się stosuję, co sam robię i już od dość dawna nie zwracam uwagi na te plusy i minusy aczkolwiek na szczerych ludzi tak. Szkoda Daniel, że takich osób tak mało. Pozdrawiam. (2017/10/18 13:01)

luxxxis

Sławek-niechcący mi się tykło i minusa ci walnąłem,kajam się...-odwołaj morderców

Piszę to do czego sam się stosuję, co sam robię i już od dość dawna nie zwracam uwagi na te plusy i minusy aczkolwiek na szczerych ludzi tak. Szkoda Daniel, że takich osób tak mało. Pozdrawiam.
Ja mam to samo-piszę co myślę,granie zostawiam aktorom.
Punkciki też mam gdzieś,znaczą dla mnie tyle co zeszłoroczny śnieg,punktuję tylko wpisy na bloga,jednak jeżeli przypadkiem cos tam kliknę to nie omieszkam poinformować.
Przewijam kółkiem myszy i czasem niechcący przycisnę-a że parę razy spotkałem się na forum z waleniem cichcem pał pod komentarzami--to patrz jak wyżej...
Niby pierdół ale na klatę wziąść trzeba.
  (2017/10/18 15:49)

SlawekNikt

Cichców znamy :-) także tych co to ostrzegają bez ostrzegania ;-) Przykre to i smutne zarazem, ale jak to mówią i piszą taki klimat mamy. Niestety na tym forum ta plaga dotknęła też adminów co razi najbardziej o czym juz pisałem i mnie osobiście skutecznie zniechęciło do szerszego udzielania się. Połamania Danielu bo ja przypuszam atak po całości zaczynając od piątku :-) (2017/10/18 23:38)

Sith

Danielu, Sławku, ode mnie macie "plusiki". Podzielam w pełni Wasze poglądy na "cichaczy-malkontentów". (2017/10/19 06:47)

ergie1

Mam ten kijek i jest OK.Co do kleszczenia doradam Ci dwie rzeczy.
1. Kup dostęony w każdym  ,arkecie technicznym SPROSZKOWANY GRAFIT i poosyp nim dolnik i odrobinę wsyp do wnętrza szczytówki. Złóż kijek nie za ciasno i "dotrzyj" te elementy kilkoma obrotami. Ja ta robiłem w karpiówkach, rano rozkłądasz sprzęt, potem przychodzi słońce, nagrzewa wędki i...... zakleszczają się . Grafit pomaga !!!
2. Kup w sklepie wędkarskim aerozol z silikonem, lub grafitem jakiego użyuwają "tyczkarze ", on też zapobiega kleszczeniu się wędek.
Aha !
Przed tymi operacjami namocz szmatkę denaturatem i dokładnie przetrzyj ( oczyść) spigot dolnika, na wykałaćzkę do szszłyków nawiń odrobinę miekkej tkaniny i też nasącz denaturatem i wymyj wnętrze szczytówki. Jeśli wędka nie ma jakiejś wady lub uszkodzenia - gwarantuję usunięcie problemu !!!  (2017/10/26 13:56)

ergie1

PS
Mam też ten kijek 5-21 i w moich kijkach nic się nie dzieje.
Generalnie nie lubię wyświrowanych dolników z głupimi mocowaniami kołowrotka, często psują fajne kijki, w tym przypadku uchwyt mocownia kołowrtoka jest super. Nie drażni ręki i jest OK.
Chyba dokupię tego wklejaka do 10 g.
Pozdrawiam (2017/10/26 14:00)

luxxxis

Wklejak do 10g to mój ulubieniec...Lipień czy potok spod kija bez mego Streeta? w życiu... (2017/10/26 15:43)