Kij 270 25-30 g 300-400 zł na szczupaka

/ 62 odpowiedzi / 7 zdjęć
ryukon1975


Widze że już nic wiecej chyba się nie dowiem, bo zamiast doradzić to to chłopaki się gryziecie :)

Młodzi jesteście dacie rada jjuż swoją dawałem.:) (2016/10/27 11:28)

u?ytkownik142580


Jeśli chcesz dobrej rady to wybierz sie do sklepu i poogladaj, poprzymierzaj, przyczep kołowrotek, sprawdź czy Ci pasuje i dopiero szukaj opinii na necie dla danego modelu. Nie każdemu się to samo podoba. To Ty masz czerpać frajdę z używania wędki i łowienia nią a nie inni.
Jeden z kolegów na tym forum napisał jakiś czas temu mądre słowa w temacie doboru wędki na sandacze.
Jeżeli chodzi o kija na szczupaki żeby nie robić off topu:
Łowiłem Jaxon Perseus 2.70 10-30gr - niskobudżetowy kij i w moim odczuciu fajnie się nim łowiło przez kilka lat, pewnie bym nim łowił dalej ale złamałem ją przez własną głupotę.
Teraz mam Shimano Beast Master DX 2,40 10-30 i jak na moje wypady 2-3 razy w tyg. jest wystarczający (zaznaczam że wyczynowcem siedzącym często i łowiącym tyle ryb, ile się innym nie śniło nie jestem). 
Jeżeli masz mozliwość to poszukać też możesz używki ze stajni Fenwick.  (2016/10/27 11:40)

luxxxis



Kol. Marczak ma w 100% rację. Trzeba powiedzieć jasno - dużo tu ludzi powiązanych z Dragonem i tylko to polecają. Śmieszne to ale zachowaniem przypominają bardziej handlowców niż wędkarzy. ;)

Czyli każdy kto go poleca jest "sprzedawczykiem"? :) Grisza u góry też :) każdy to każdy....a gdy pochwalę co innego,np japońskiego Momoi -to co wtedy? też mi "płacą"? ryżem? bez jaj .....
Polecam to czego sam używam i co mi służy....Jeżeli jeżdzisz passatem i ci się sprawdza to co polecisz koledze? Żuka? :) czy passata?  Czy jestem "handlowcem"? raczej nie, nie sprzedaję tutaj sprzętu,zamówień nie zbieram....
Promuję,chwalę to co mi "działa", co mnie nie zawiodło-------,pontony Barka,przynęty meppsa, savaga, relaxa,dragona,cięższy kaliber-wędki i kołowrotki tylko tego ostatniego bo wytrwał ze mną tylko on jako marka,mam to przemilczeć? a dlaczego? nie rozumiem.....Paradoksalnie-------gdy robiłem to rok,dwa,trzy lata temu to nikogo to nie bolało,moje opinie na forum co do dragona były identyczne,teraz gdy zostałem ich "testerem" to wielu widzi w tym jakiś szwindel....:) niesamowite....
ADI--"
Widze że już nic wiecej chyba się nie dowiem, bo zamiast doradzić to to chłopaki się gryziecie :)

Tak na marginesie ---ty jakiś katalog piszesz? "dowiedzeń" na temat kija już ponad 10 zaliczyłeś,kilka o kołowrotki,parę o plecionki....Sporo kupujesz albo prowadzisz jakiś interesik co zbiera dane statystyczne......
Teoretycznie---kto pyta nie błądzi,ale żeby non stop? wymiękam.... (2016/10/27 18:21)

ryukon1975


Niestety nie jestem takim szczęśliwcem jak Ty i nie mam tyle wolnego czasu. A poza tym łowię bo lubię, nie żeby się z kimś ścigać i coś komuś udowadniać. 
Z drugiej strony - czy ja napisałem to bezpośrednio do Ciebie? W czym jest problem?

Problem jest w tym że idzie zima i wiele osób nudzących się w długie wieczory zakłada konta na wedkuje.pl udając wędkarzy pluje jadem aż miło.:) (2016/10/27 18:56)

u?ytkownik142580


Niestety nie jestem takim szczęśliwcem jak Ty i nie mam tyle wolnego czasu. A poza tym łowię bo lubię, nie żeby się z kimś ścigać i coś komuś udowadniać. 
Z drugiej strony - czy ja napisałem to bezpośrednio do Ciebie? W czym jest problem?

Problem jest w tym że idzie zima i wiele osób nudzących się w długie wieczory zakłada konta na wedkuje.pl udając wędkarzy pluje jadem aż miło.:)

I w związku z tym Masz problem? No bez jaj. Mnie w szkole na lekcjach geografii uczyli, że obszar Polski leży w strefie wilgotnego klimatu kontynentalnego, inaczej klimatu przejściowego, pomiędzy klimatem umiarkowanym kontynentalnym na wschodzie i umiarkowanym oceanicznym na zachodzie. Chyba nic w tym dziwnego, że mamy zimę. Sporo osób założy konta i będzie pytać o różne rzeczy niekoniecznie wszyscy co się tutaj logują muszą pluć jadem. 
  (2016/10/27 21:07)

adi123321


Po prostu chce kupić przez okres zimowy pare wedek( szczupak, sandacz i sum) i jak już napisałem posta to chce się zorientować ze wszyskim, chyba że nie moge bo widze że masz problem. Ogólnie to chodzi mi o to że chce kupić raz a dobrze bo pare wedek kupiłem w sklepie i zawsze po tym żałowałem, a w ogóle zawsze jak ide z zamiarem kupna to albo nie ma i potem juz kombinujesz ze może coś innego a na końcu i tak na to nie łowisz. (2016/10/27 22:47)

adi123321


W sumie jak wymiękasz to sie nie musisz udzielać :) (2016/10/27 22:51)

LeoAmator


 adi123321 jeżeli osobiście wybierałeś sobie wędki w sklepie i ci nie pasowały to znaczy iż sam nie zabardzo wiesz co ci do końca leży w kwestii sprzętu.Musisz się jeszcze wyłowić żeby sie określić i na żadnym forum ani portalu nikt za ciebie nie wybierze, po prostu nikt nie wie jakie do końca masz preferencje a w wędkarstwie często decydują niuanse. Nie wiem ,grubość rękojeści ,wielkość przelotek ,wielkość kołowrotka,grubość linki i wiele wiele szczegulików które jednym pasują ,drugim nie przeszkadzają a trzecim uniemożliwiają łowienie definitywnie.
  Na koniec jak już będziesz wiedział czego sam szukasz nie sugeruj się tylko reklamami tylko tym czy ci dane rozwiązanie pasuje czy nie. Wtedy wybierzesz sobie sprzęt,nie koniecznie drogi,z którego w większości wypadków powiniwnneś być zadowolony. (2016/10/28 00:27)

u?ytkownik142580


Po prostu chce kupić przez okres zimowy pare wedek( szczupak, sandacz i sum) i jak już napisałem posta to chce się zorientować ze wszyskim, chyba że nie moge bo widze że masz problem. Ogólnie to chodzi mi o to że chce kupić raz a dobrze bo pare wedek kupiłem w sklepie i zawsze po tym żałowałem, a w ogóle zawsze jak ide z zamiarem kupna to albo nie ma i potem juz kombinujesz ze może coś innego a na końcu i tak na to nie łowisz.
 
Na okres zimowy ja bym się wstrzymał z zakupem. W lutym w Poznaniu będą targi / wystawa Rybomania. W Twoim przypadku nie jest daleko więc będziesz mógł do woli przebierać i wybierać. 
  (2016/10/28 06:52)

adi123321


Na pewno przejde się jeszcze do sklepu i czegoś poszukam, mam nadzieje że coś trafie. Do lutego jeszcze troche czasu, problem w tym że na raz bedzie ciężko wydać na wedki, a na ostatnia chwile nie ma co. (2016/10/28 13:02)

LeoAmator


Patrz np okume ,ostatnio patrzyłem i pewnie byłbym skłonny sobie kupić bo ciekawe patyki, lub savegear co do daiwy to nie wiem mam federa i nie narzekam. (2016/10/30 22:23)