Zaloguj się do konta

Kiedy zacznie się sezon na okonia?

utworzono: 2011/03/19 22:10
tece

Tak jak w temacie, zastanawiam się kiedy zacznie się dobra pora na okonia? Czy czas obecny jak i następny tydzień może być dobrą porą?
[2011-03-19 22:10]

kaugustyn13

Moim zdaniem teraz powinien dobrze brac. W swoim regionie widzialem juz zucajacych na boczny troczek delikatnymi przynetami [2011-03-20 07:58]

Dokładnie. Można powiedzieć że sezon zaczyna się teraz, choć dla mnie prawdziwe 'okoniowanie' zaczyna się w połowie kwietnia. Jak dla mnie to najlepsza pora (poza sierpniowymi wieczorami) na okonia :) [2011-03-20 09:15]

mikado86

Czy ja wiem czy taka dobra pora na okonia.Okoń przygotowuje się teraz do okresu tarła i bynajmniej dla mnie nie jest to za szczególny moment do jego połowu:)
[2011-03-20 12:53]

Kamilo

U mnie jeszcze okonie nie biorą byłem dzisiaj pospinningować i złowiłem tylko małego szczupaka (oczywiście wrócił do wody)
[2011-03-21 19:39]

Byłem jakiś tydzień temu porzucać na boczny trok ,ale efektów zero kanał martwy nawet byczek nie pukną...

Okoń w kwietniu zaczyna tarło ,wiec wole mu nie przeszkadzać za drapieżnikami zacznę uganiać się w czerwcu ,szczupły jest gościem bardzo rzadkim więc będę tylko przeszkadzał sandałkom jeżeli zacznę w maju...

Teraz wyczekuję ,aż leszczyk się ruszy :D
[2011-03-21 20:01]

gaudi xxxx

Jeśli chodzi Ci o duże okonie to zdecydowanie jest za wcześnie,polecam zacząć w maju-to naprawdę świetny miesiac na ,,garbusy''-i koniecznie wcześnie rano,zanim zacznie mocniej przygrzewać słońce,dobre miejsca to kant  podwodnej górki-moje ulubione  miejsce wygląda tak,że woda z głębokośći 2m,gwałtownie schodzi do 5metrów.Przynęty (już nie raz o nich tutaj pisałem)-kopyta mannsa z czerwonym ogonkiem,cykady,oraz obrotówki dam effzett w czerwone paski z chwostem(też czerwonym ).Czasem warto spróbować dać okoniowi po oczach i kilka razy porzucać żółtym twisterem lub kopytkiem-czasami daje to bardzo dobre rezultaty...pozdrawiam
[2011-03-22 08:41]

pstrag222

a kiedy konczy sie sezon na okonie?
[2011-03-22 08:55]