Zaloguj się do konta

kiedy zacinać węgorza na gruncie

utworzono: 2013/07/21 09:20
spinmen

witam . chciałbym sie dopytac : jezeli mam na haku ukleje na gruncie na wegorza i na sygnalizatorze "jedzie" około 30 sekund to zacinac wegorza czy dac mu jeszcze ?? + ostatnio mu dałem i jak po odjezdzie zacinałem to pusto ;/  prosze o porade dzieki !! [2013-07-21 09:20]

karateka994

Jak będzie odjeżdżał to po pewnym czasie się zatrzyma ( w tym momencie zjada ukleję) jak znowu odjedzie to wtedy go zatnij. [2013-07-20 22:49]

spinmen

która opcja bedzie najlepsza na węgorza (na cała rybke , NIE filet ) ?? [2013-07-22 11:51]

Majster 81

witam . chciałbym sie dopytac : jezeli mam na haku ukleje na gruncie na wegorza i na sygnalizatorze "jedzie" około 30 sekund to zacinac wegorza czy dac mu jeszcze ?? + ostatnio mu dałem i jak po odjezdzie zacinałem to pusto ;/  prosze o porade dzieki !!

 
Gdzie łowisz jezioro ? przeszywasz trupka ? występuje tam sandacz ? węgorza walisz od razu jak pojedzie i tak będzie to miał w żołądku .Pozdrawiam
[2013-07-22 12:12]

notaki

Pisze z doświadczenia, nie uzurpując sobie prawa do jakiejs prawdy absolutnej.
Mały sandaczyk - odjeżdża jak to młody zapaleniec i trzydziesci m. potem staje i znow odjazd.
Duży sandacz - odjezdża czasem dosłownie metr, a generalnie niewiele, przerwa i spokojny odjazd
wegorz - szarpnięcie , moment dosłownie przerwy i odjazd.
Jesli zyłka jedzie i jedzie uwazam, ze trzeba ciąć. Mały sandaczyk jesli nie polknął to niech płynie wolno, a nie zacięty wegorz potrafi zrobić takie cuda z zylką ( płynie przy dnie a jesli są zawady, to pomiędzy nimi ), ze zestaw z większością żyłki jest nie do odzyskania.
Oczywiści inni koledzy moga mieć zupełnie inne doświadczenia :-)
[2013-07-22 14:46]