Kiedy rozpocząć sezon na jazia?

/ 7 odpowiedzi
Witam chciałbym was się spytać kiedy najlepiej rozpocząć sezon jazia na jaką metode w tym okresie najlepiej łowić oraz jaką grubość żyłki zastosować
lynx

Kiedy? Kiedy zechcesz.
Jak żyłka? Od 0,006 mm do 0,030 mm
Metoda? Zależy od tego co masz.

Nie podałeś zadnych danych a pytasz więc powinienem ci odpowiedzieć abyś zapytał jazia.
Jeżeli pytasz to podaj co masz a jak nic nie masz to też napisz.
Pamiętaj - jakie pytanie taka odpowiedź. (2014/03/13 20:07)

matip52

Kiedy? Kiedy zechcesz.

Nie podałeś zadnych danych a pytasz więc powinienem ci odpowiedzieć abyś zapytał jazia.
Pamiętaj - jakie pytanie taka odpowiedź.

Myślę, że koledze chodziło o żyłkę od 0,06 do 0,30 :) (2014/03/13 20:18)

lynx

Kiedy? Kiedy zechcesz.

Pamiętaj - jakie pytanie taka odpowiedź.

Myślę, że koledze chodziło o żyłkę od 0,06 do 0,30 :)

Tak. (2014/03/13 20:47)

mateuszwos

Witam chciałbym was się spytać kiedy najlepiej rozpocząć sezon jazia na jaką metode w tym okresie najlepiej łowić oraz jaką grubość żyłki zastosować

Myślę, że już możesz się przygotowywać na spotkanie z jaziem. mi zwykle sezon na na jazia otwiera polskie porzekadło "Gdy na drzewach pierwsze bazie - czas na klenie i na jazie" a więc lada moment. Spróbuj delikatnie na spławiczek lub lekki grunt na płytszych łowiskach, gdzie szybciej nagrzewa się woda i rozkwita życie. W rzekach będą to zakola, ujścia do starorzeczy itp. Ja wiosną na hak zakładam zawsze rosóweczkę i to najlepiej wydłubaną przy łowisku ale teoria i koledzy głoszą, że można próbować także na groch. żyłka to około 0.18 - 0.22mm w zależności od wielkości jazi. (2014/03/13 22:01)

grzegorz not

Już powoli zaczynają skubać... (2014/03/14 11:26)

pmizera87

Ja pierwszego złowiłem 24 lutego, a mój sprytniejszy kolega już 6 stycznia.

(2014/03/16 09:11)

SKR

Sezon zaczynam w marcu jak rzeka mi na to pozwala. Łowię metodą na włos z plecionki zylka glowna 0,20. Na wlos zawsze zakladam wczesniej przygotowany przez siebie groch czasami kukurydze. (2014/03/16 12:32)