Kiedy ponownie zarzucać wędkę ?

/ 5 odpowiedzi
Jak w temacie.Co jaki czas ponownie ściągać i zarzucać wędkę (grunt, spławik) ?  Słyszałem bardzo wiele sprzecznych ze sobą opinii, nie chcę nic tutaj sugerować. Wolę dowiedzieć się od bardziej doświadczonych osób.
zbynio 33


Witam. Wszystko zależy od tego co i na co łowisz? Może określ co i jaką metodą chcesz łowić, ponieważ to temat rzeka i możesz dobę siedzieć i nie sprawdzać zestawów, jaki i możesz rzucać i ściągać non stop. Wszystko zależy od przynęty, jak długo jest w stanie wytrzymać. Ogólnie po braniu jeśli nawet nie zakończyło się sukcesem, to chwilę czekam i sprawdzam..... (2014/06/29 11:44)

Diablo


Jak w temacie.Co jaki czas ponownie ściągać i zarzucać wędkę (grunt, spławik) ?  Słyszałem bardzo wiele sprzecznych ze sobą opinii, nie chcę nic tutaj sugerować. Wolę dowiedzieć się od bardziej doświadczonych osób.

Po tygodniu najlepiej. (2014/06/29 11:58)

radek8


Łowię tylko na grunt i na spławik. (2014/06/29 12:01)

Artur z Ketrzyna


Łowię tylko na grunt i na spławik.

Nie o to chodziło Zbyniowi.
Napiasał w zależności na co. Na jaka przynętę. Jedne dłużnej wytrzymają na haku inne nie. Jedne się rozmokną, inne zostana obskubane przez drobnicę czy tez inne zwierzątka np rak.

Co ile sprawdzić przynętę na haku, to zależy też od łowiska. I jaką rybe łowisz. Bo jak płochliwą to każde przerzucenie zestawu może ją spłoszyć...
No i też musisz pamietać o tym że w koszyku musi być zanęta która wabi rybki. Tak więc jak zostanie wypłukana, czy wyjedzona przez drobnicę to koszyk przestaje spełniać swoją rolę jako wabik.
A to ile zanęta wytrzyma w koszyku zależy od ryb jak i od konsystencji i rodzaju zanęty.

Tak więc patrząc obiektywnie musisz sam ustalić jaki czas może spoczywać zestaw w łowisku, by spełniał swoje zadanie; wabił i miał atrakcyjna przynętę, no i jak zdecydujesz się przerzucić zestaw w inne miejsce.

Ps. podejrzewam ze masz mało brań i dlatego te pytanie.
Jak wspomniałem możesz poszukać innej miejscówki, zmienić przynętę bądź zanętę. i może to przynieść pożądany efekt.
Ja czasami stosuję taki drobny trik;
Po 5-10 min lekko podciągam zestaw. Wtedy resztka zanęty wysypuje się z koszyka. Koszyk przesuwając się podnosi osad z dna, i tworzy małą chmurkę zanętową. Zaś przynęta ląduje w miejscu zanęty. Często to prowokuje rybkę do brania....
A co do samego przerzucenia zestawu jak rybka nie żeruje, to robię to mniej więcej co 20-30 min. W miedzy czasie ten trik.
A jak rybka dobrze żeruje to 5-15 min od ostatniego brania.

Ja mniej więcej tak wędkuje na grunt.
Inni może mają inne triki, czy doświadczenie. (2014/06/29 13:43)

Artur z Ketrzyna


A co do tików przy metodzie gruntowej. są jeszcze inne...

Używając koszyka bez dna możesz donecić łowisko punktowo jak mas dobrego cle i zawsze zarzucasz w to samo miejsce.
Po ok 5-10 min, zanęta lekko się rozmaka. To zależne jest jaka zanętę stosujesz.... jeśli nie gruntową to nawet po ok 1-2 min. Mozesz dość ładnie zaciąć. Wtedy zaneta zsostanie wypłukana z koszyka, zostaje w łowisku, i mozesz posłać nową porcję... (2014/06/29 13:48)