Kiedy najlepiej bierze karaś?

/ 14 odpowiedzi
jogu

Witam!! Chciałbym wiedzieć o jakiej porze dnia najlepiej bierze karaś? rano wieczorem czy może w południe!! Prosze o odpowiedz !!! Pozdrawiam (2010/03/28 13:53)

u?ytkownik8590

hmmm najlepiej bierze tak jak większość ryb czyli o świcie. Najlepsza przynęta to czerwony robak, biały robak, kukurydza, ciasto o smako czosnkowym. (2010/03/28 14:15)

bika13

Karaś bierze praktycznie o każdej porze dnia i praktycznie na wszystko.Nawet na pusty haczyk
złowienie karasia nie będzie dużym wyczynem. (2010/03/28 14:55)

u?ytkownik30126

karaś słabo bierze na spinning. a w ogóle białe robaki i spinning nie idą ze sobą w parze. mogłeś wstawić ten wątek w dziale WĘDKARSTWO SPŁAWIKOWE. (2010/03/29 14:34)

pangaz4

ja najlepsze efekty w karasiu mam w nocy świetlik i jazda hmm ale tak jak jeden z kolegów napisał brania są przez całą dobę dużo także zależy od łowiska i od pory roku jesli chcesz je łowić teraz wiosną proponuje próbować w miejscach płytkich i dobrze nasłonecznionych efekty powinny być  zadowalające co do przynęty to czerwony robaczek albo jeszcze lepiej rosówka pozdrawiam i powodzenia życzę
(2010/03/29 15:14)

Lewy9

zgadzam sie z kolega. ja lapie na glebokosci 1m a przecietna glebokosc tego jeziora to okolo 4-5m a najglebiej ok.15 m. i jest woda nasloneczniona kolo trzcin pyklo mojemu tacie na kukurydze karas 30 cm. (2010/03/29 20:16)

blendi

kolego ja najlebsze brania karasia mialem zawsze o zmroku na kanapke (tylko ze ja łowie tylko w nocy ) (2010/03/29 21:25)

wedkarz

Na stawie w skc  to bierze bardziej wieczorem jak jest goraco , ale praktycznie o kazdej porze wezmie (2010/03/29 22:10)

karpiarzpila

A ja najlepsze efekty mam zawsze w marcu-kwietniu. Sztuki 0,5-1 kg. to normalka w ciagu dnia. Niestety w tym roku przyducha zrobiła swoje. Jak narazie jestem po dwóch zasiadkach, bez efektów. Czekam cierpliwie. Pzdr. (2010/03/30 05:59)

Dawido98

ja mam najlepsze efekty w maju czerwcu mniej więcej od 4 rano do 15 w południe na specjalne ciasto gotowe z dragona lub na białego robaka a nęcę zanętą kupną wymieszaną z białymi robakami i z atraktorem waniliowym z dragona (następnym razem dodaj to do wędkarstwa spławikowego jeżeli ci chodzi o spławikowanie a jeżeli na przykład o drgającą szczytówkę  to dodaj do wędkarstwa gruntowego. (2010/03/30 15:58)

kajtek12122

LIN I KARAŚ
1.Ja tylko ujmę tak, kiedyś z rana poszedłem o 4.00 rano i polowałem na dużego lina i karasia i wyłowiłem 2 liny z czego jeden miał 1,5kg a drugi miał 0,5 kilograma

AMUR
2.Na amura polecam wam robaka.
Raz z moim kolegą poszłem na stawek w którym amur największy pływa 10,00kg,i w tym dniu złowiłem prawie kilogram amura.

LESZCZ

3.Co do połowu leszczy to zbyt praktyczna jest zabawa.
Często jak byłem mały to zawsze myślałem że leszcz ma więcej siły od karpia, i dowiodłem że się od początku myliłem,ponieważ ostatnio przyszło mi go cholować o wadze 0,5 kg.

SZCZUPAK

4.Jest to nawet silna ryba,bo miałem z nią doczynienia na spinning na własnorobionego woblera i wyciągnełem o wadze 3,5 kg. (2012/07/04 00:07)

getka

u mnie karaś bierze na wszystko i kiedy się nie pójdzie ale najlepiej sprawdzają się kulki z chleba (2012/07/04 09:32)

Zbyni3k

Wszystko zależy od łowiska i populacji w nim karasia

co do pory dnia musisz popróbować – nawet na tym samym łowisku wraz ze zmianą np. poziomu i temperatury wody w ciągu roku aktywność ryby zmienia się

Ja łowię karasie przy okazji zasiadki na lina - (przy nęceniu podchodzą całkiem spore) - tutaj pora przed wschodem słońca do ok 6-7 – potem idę do domu :)

przynęta biały robak , czerwony robak, kukurydza, pęczak + kanapki z wymienionych przynęt

polecam "dołki" po rozlewiskach ale takie które nie wysychają sezonowo oraz starorzecze -

(2012/07/04 09:47)

eXotic

Ja zwykle jeżdżę rano na rybki i o tej porze zawsze biorą karasie , liny i większość innych w czasie dnia też biorą karasie ale zwykle jest to drobnica a rano można zapolować na większe sztuki. Karasie większe zwykle biorą na kukurydzę i czerwonego a takie średnie ciasto,czerwony ; ) A drobnica na wszystko oprócz kuku ; ) . Pozdrawiam. (2012/07/04 09:58)