Zaloguj się do konta

Kiedy najlepiej iść na klenie?

utworzono: 2011/11/08 20:30

Kiedy lepiej jest iść na ryby jak świeci słonce czy tak wieczorem jak jest ciemno mówię o rybie kleń kiedy lepiej kleń żeruje
[2011-11-08 20:30]

Diablo

kleń w dzień
[2011-11-08 20:37]

uważam, że kleń najlepiej żeruje z rana, sierpień/wrzesień 6:00-9:00

[2011-11-08 20:39]

xxxczokxxx

zgodze sie z kolegami ale nie w 100% bo duze klenie zeruja w nocy wiecej ale tez zalezy od przynet lowiska itd
[2011-11-08 20:59]

skierki


Chyba wszystkie, które udało mi się złapać zostały trafione przy słonecznej pogodzie ( woblerki płytko schodzące i kiedyś bułeczka z kulą wodną). Były to  klenie żerujące przy powierzchni, na inne przynęty pewnie można skusić te siedzące głębiej i może słońce na niebie nie jest do tego potrzebne.

Próbuj, dla mnie pewna nieprzewidywalność jest najfajniejsza w naszym hobby.

[2011-11-09 09:03]

obcy91

Nie ma najmniejszej reguły, czy to w nocy czy to w dzień, czy przy promieniach słońca czy też w pochmurny dzień.
Żerującego klenia łatwo namierzyć - gorzej z podejściem do niego.
Można klenia złowić na 15cm. wodzie jak i w dołku. W nurcie jak i w zakolu (wodzie stojącej).
Kwestia obserwacji wody jak i innych ważnych symptomów zdradzających klenia.
Ma znaczenie jak wiadomo przynęta, czy obrotówka w kropki czy w paski? Czy twisterek czerwony czy żółty. Wobler delikatnie pracujący czy też harpagan - agresor.

Nikt Ci nie powie tak to miejsce ta przynęta.
Aczkolwiek są miejsca tzw. bankówki gdzie można na 90% spodziewać się brania tej ryby.
Są to przede wszystkim tzw. cofki (nurt wody zatacza koło, powstają małe wiry, woda tam płynie raczej spokojnie).

Ważnym miejscem, które powinno zwrócić naszą uwagę są wszelkiego rodzaju opaski (kamienny sztuczny brzeg) jak i warkocze kamieni, kleń lubi także takie miejsca, może schować się w kamieniach czekając na swoją ofiarę, która przez duży nurt nie jest w stanie z nim walczyć (nurtem).
[2011-11-09 12:25]

mateuszwos

Kleń żeruje niemal całą dobę. W dzień świetnie sprawdzają się metody spinningowe ale także przepływanka grunt i spławik. Nocą jednak najlepiej łowić klenie z gruntu. Można liczyć naprawdę na piękne okazy. Nocne klenie to przeważnie piękne sztuki.
[2011-11-09 12:36]

wodniczeek

Kleń żeruje niemal całą dobę. W dzień świetnie sprawdzają się metody spinningowe ale także przepływanka grunt i spławik. Nocą jednak najlepiej łowić klenie z gruntu. Można liczyć naprawdę na piękne okazy. Nocne klenie to przeważnie piękne sztuki.

zgadzam sie w zupelnosci z kolega :-)
[2011-11-09 13:29]

Szynu

tak to prawda. Żeruje najlepiej rano. [2011-11-12 06:02]

ryukon1975

Nie ma najmniejszej reguły, czy to w nocy czy to w dzień, czy przy promieniach słońca czy też w pochmurny dzień.
Żerującego klenia łatwo namierzyć - gorzej z podejściem do niego.
Można klenia złowić na 15cm. wodzie jak i w dołku. W nurcie jak i w zakolu (wodzie stojącej).
Kwestia obserwacji wody jak i innych ważnych symptomów zdradzających klenia.
Ma znaczenie jak wiadomo przynęta, czy obrotówka w kropki czy w paski? Czy twisterek czerwony czy żółty. Wobler delikatnie pracujący czy też harpagan - agresor.

Nikt Ci nie powie tak to miejsce ta przynęta.
Aczkolwiek są miejsca tzw. bankówki gdzie można na 90% spodziewać się brania tej ryby.
Są to przede wszystkim tzw. cofki (nurt wody zatacza koło, powstają małe wiry, woda tam płynie raczej spokojnie).

Ważnym miejscem, które powinno zwrócić naszą uwagę są wszelkiego rodzaju opaski (kamienny sztuczny brzeg) jak i warkocze kamieni, kleń lubi także takie miejsca, może schować się w kamieniach czekając na swoją ofiarę, która przez duży nurt nie jest w stanie z nim walczyć (nurtem).


Wszystko to prawda.Zwróć wagę na pierwsze zdanie.

Nie ma najmniejszej reguły, czy to w nocy czy to w dzień, czy przy promieniach słońca czy też w pochmurny dzień.




[2011-11-12 06:47]

obcy91

Coś źle napisałem? :P
[2011-11-12 08:55]

ryukon1975

Coś źle napisałem? :P



Skąd.Właśnie bardzo dobrze.Kleń jak chce żreć nie zważa na nic.Nie przeszkadza mu żadna pora doby,nie przeszkadza mu pora roku,nie przeszkadza mu żadna pogoda.Żeby było śmiesznie to żre prawie wszystko.:)
Jak czasem siedzę przy feederkach to uwielbiam patrzeć jak patrolują okolice brzegów,czy ściągają ślimaki i różne robactwo z zwisających do wody traw.Cały KLEŃ.:)
[2011-11-12 09:17]

obcy91

Piękna ryba :) chyba moja ulubiona, na równi z boleniem (za jego waleczność i nagły atak).
[2011-11-12 09:28]

ryukon1975

Też go bardzo lubię.
U mnie w rzece to taka ostatnia deska ratunku,jak już nic nie bierze to przeważnie na klenie można liczyć.:)
[2011-11-12 09:37]

wedkarz2309

Witam:)Nic nowego raczej nie dopowiem, jedynie dodatkowa wypowiedź może Cię w tym utwierdzić, że klenia można łowić z powodzeniem bez względu na pogodę i porę.
Kilka lat temu łowiłem regularnie klenie na spinning (małe woblerki, tzw. mikruski) i najbardziej odpowiadała mi słoneczna pogoda, ponieważ były wtedy najlepiej widoczne w polaroidach i trzymały się przy samej powierzchni, więc i brania nie rzadko były widowiskowe, aczkolwiek łowiłem je i w pochmurne dni.
Od jakiegoś czasu łowię je głównie na feedery, a ich brania zaliczam w: ranek, południe, wieczór, noc, słońce, deszcz, wiatr, burza, itd., itp. [2011-11-12 10:23]