Kiedy na miętusa?

/ 44 odpowiedzi / 3 zdjęć
drodzy koledzy.
mam pytanie . czy to prawda ze miętusy biorą tylko gdy temperatura opadnie ponizej zera czyli zimą , czy jednak biora przez caly rok lecz najskuteczniej nocą . ?
z gory dziękuje za odpowiedz .
pozdrawiam . :)
kaziks403


Drogi kolego, idzie sezon letni a nie zima. Tak to prawda, co do miętusa. Pytanie SUPER !!!!!!!!!!!! POGRATULOWAĆ !!!!!!!!!!!!!!!!! (2010/05/25 18:32)

u?ytkownik32263


Chłopie na miętusa to już za późno. Będziesz musiał czekać do późnej jesieni. A jeśli chodzi o żerowanie miętkiego którego sam często poławiam to muszę ciebie zmartwić bo im wyższa temperatura wody tym rybka słabiej żeruje. A w temperaturze wody tylko 20 stopni wpada w odrętwienie. Co do połowów nocą to niestety się zgadza. Ogólnie trzeba być cholernie twardym aby siedzieć po zmroku w październiku czy listopadzie i marznąć ale smak rybki wszystko wynagrodzi. Niestety tylko smak bo z miętkiego żaden przeciwnik a i łyka tak głęboko że rzadko są szanse na wypuszczenie. (2010/05/25 18:33)

u?ytkownik26041


kolego nie slyszalem zeby ktos latem zlapal mietusa musisz poczekac do poznej jesieni  listopad grudzien bierze najlepiej i czym gorsza pogoda tym lepiej bierze (2010/05/25 20:35)

Tramal404


I tu się niestety nie zgodzę bo sam złowiłem nieraz miętusa w sierpniu zasiadając na sumiastego i do tej pory się dziwię jak to możliwe bo jak wiadomo wszem i wobec, że to ryba zimy a tu taka niespodzianka :) (2014/01/31 14:05)

ryukon1975


I tu się niestety nie zgodzę bo sam złowiłem nieraz miętusa w sierpniu zasiadając na sumiastego i do tej pory się dziwię jak to możliwe bo jak wiadomo wszem i wobec, że to ryba zimy a tu taka niespodzianka :)







Dokładnie - niespodzianka i tak to należy traktować. Jednak celowa wyprawa na miętusa w lipcu czy sierpniu to już nie jest niespodzianka tylko samookaleczenie. :)

(2014/01/31 14:14)

pstrag222


Ale jeszcze zostaje wiosna (2014/02/01 07:43)

Wloczykij1


faktycznie marzec tez jest dobrym miesiacem tak jak pazdziernik czy listopad. na pewno wiosną spedze kilka wieczorow za mietusem (2014/02/03 21:47)

nata


W marcu można spokojnie iść na miętusa, w rzekach woda jednak jest chłodniejsza.U mnie pierwsze miętusy brały na początku października, grudzień był najlepszy.Nie ma też potrzeby sterczenia całej nocy na rybach, miętowy rusza na żer zaraz pozapadnięciu zmroku i jest aktywny około 2 godzin, następne brania dopiero po północy.Więc wystarczą 3 godzinki na wodą aby złowić miętowego. (2014/02/04 10:42)

ryukon1975


Marzec tuż tuż a warunki całkiem fajne nie licząc tego że rzeka mi zamarzła. :)


(2014/02/04 14:46)

adamo0


Marzec tuż tuż a warunki całkiem fajne nie licząc tego że rzeka mi zamarzła. :)


 Z pod lodu też można Miętuska trafić i to w dzień! Ostatnie lata wprowadzony okres ochronny na to nie pozwala,ale jakby ta mroźna zima przedłużyłaby się na Marzec to polecam. (2014/02/04 16:26)

ryukon1975


Tomku na pewno można tylko wejście na lód na tej rzece to nie jest ryzyko to czysta głupota. Nawet na tym zdjęciu jak się dobrze przyjrzeć to widać że lód ma różną grubość i jest mocno niepewny. Jednak podobno idzie ocieplenie więc do marca może lodu już nie będzie. :)

Z drugiej strony w dzień to bym może spróbował wejść na ten lód ale w nocy gdy nic nie widać to raczej ryzykowanie życia.                                                   

(2014/02/04 16:36)

adamo0


Tomku na pewno można tylko wejście na lód na tej rzece to nie jest ryzyko to czysta głupota. Nawet na tym zdjęciu jak się dobrze przyjrzeć to widać że lód ma różną grubość i jest mocno niepewny. Jednak podobno idzie ocieplenie więc do marca może lodu już nie będzie. :)

Z drugiej strony w dzień to bym może spróbował wejść na ten lód ale w nocy gdy nic nie widać to raczej ryzykowanie życia.                                                   


To prawda że głupotą jest chodzenie po zamarzniętej rzece.Z dziesięć dzionków po dwadzieścia kilka stopni na minusie by lód wzmocniło ale i tak na bystrzejszych odcinkach jest tylko cienka skorupka.Miejmy nadzieję że w Marcu nie będziemy myśleć już o lodzie.Teraz jednak cieszmy się łowieniem w dziurze i z tego że KOMARY nam tyłka nie tną!!! (2014/02/04 23:09)

adamo0


Trzeba tam jechać!  http://www.youtube.com/watch?v=4g6MHfmf0Ac         http://www.youtube.com/watch?v=RnKmSacRVz4 (2014/02/04 23:53)

ryukon1975


11.33 z takim sprzętem to u nas wstyd by było się pokazać, szczególnie na forach internetowych. :)

(2014/02/05 07:05)

darek300


Też mam zamiar wybrać się w marcu na miętusa:)nad warte w Koninie. (2014/02/05 11:29)

ryukon1975


Do marca niedaleko więc trzeba się intensywnie szkolić. :) (2014/02/05 16:07)

adamo0


11.33 z takim sprzętem to u nas wstyd by było się pokazać, szczególnie na forach internetowych. :)


Krzysiu w nosie z ich sprzętem,taką kulturę łowienia mają we krwi. Chodzi mi o to że ryby tam JESZCZE są! Aż miło popatrzeć na te Nalimly. W naszych wodach te rozmiary i w takich ilościach to niemożliwość.A marzy mi się!!!  (2014/02/05 17:00)

adamo0


http://youtu.be/4g6MHfmf0Ac (2014/02/05 17:08)

ryukon1975


Tomku ja właśnie po to napisałem o sprzęcie żeby niektórym oczy otworzyć. Tam gdzie jest ryba nie trzeba kijów pozłacanych z diamentami. Choć z drugie strony to łowienie z gruntu takimi krótkimi kijami do tego jak było widać o mocy na rekiny co najmniej odbierało trochę uroku wędkarstwu. Niemniej tak jak piszesz u nas każdy z tych miętusów to medalowy okaz a łowienie ich takimi seriami to marzenie. Ogólnie film lepszy jednak jak 90 % naszych rodzimych na YT fajnie pokazane zmysły jakimi się kieruje miętus, te linie które w animacji rysowali na jego głowie to pierwszy raz widziałem.

Ogólnie jednak jak by tu ich podsumowano gdyby byli użytkownikami portalu to mięsiarze. Złowili i zjedli. :)

(2014/02/05 17:14)

marciin 2424


Krzysztofie, a trafia ci się jeszcze miętus na Wisłoku ? Bo powiem szczerze ,że u mnie na Sanie to już zapomniałem że taka ryba istnieje. (2014/02/05 17:43)

ryukon1975


Jest wszystko zależy od warunków danej wiosny czy jesieni no i chęci przewietrzenia ( z przemrożeniem :)) starych kości.

Jedna z moich starych zdobyczy - nawet nick jeszcze stary. :)


Wspaniałe jesienno nocne klimaty.Czy miętus nie jest piękną rybą?:) - zdjęcia, foto galerie, fotki, zdjęcie

(2014/02/05 17:59)

marciin 2424


Piękny skubany, ale ci na filmiku to już giganty piękne ciągli. A mówią ,że to w Ameryce wszystko dużo większe hehe:) (2014/02/05 18:15)

ryukon1975


Jeśli chodzi o te z filmów to każdego można by do rekordu naszego kraju równać. Niewątpliwie ogromny i najważniejszy wpływ mają na to warunki klimatyczne miejsc gdzie je łowiono. Polska to Afryka w porównaniu z tamtą Rosją a ciepło nie służy miętusom. (2014/02/05 18:25)

adamo0


Jeśli chodzi o te z filmów to każdego można by do rekordu naszego kraju równać. Niewątpliwie ogromny i najważniejszy wpływ mają na to warunki klimatyczne miejsc gdzie je łowiono. Polska to Afryka w porównaniu z tamtą Rosją a ciepło nie służy miętusom.

Coś źle wkleiłem, miało być to:      http://youtu.be/1-K4bjeJWSQ (2014/02/05 18:33)