Zaloguj się do konta

Kiedy na węgorza ?

utworzono: 2012/04/08 13:39

Węgorzowi - rybie , która tarło odbywa tysiące kilometrów stąd , okres ochronny  potrzebny jest z punktu widzenia ludzi , zachowujących jeszcze resztki troski o  ochronę siedlisk i populacji tej ryby. Nie na darmo okres ochronny zbiega się z okresem wyjątkowo intensywnego żeru tej ryby , co wcześnie było ( i niestety nadal będzie ) , wykorzystywane przez etycznych inaczej. Wielu łowi tylko dla mięcha , a gdy w grę wchodzi węgorz , to w ogóle puszczają wszelkie hamulce . Dlatego osobiście jestem wielce rad z tego ,że węgorz ma chociaż miesiąc spokoju , przerwy  od ludzkiej , bezdusznej presji - każącej tylko łowić , łowić , łowić , wymęczyć wodę -  po to , by z niej coś wyciągnąć.
[2012-04-13 16:44]

MASTINO

Węgorzowi - rybie , która tarło odbywa tysiące kilometrów stąd , okres ochronny  potrzebny jest z punktu widzenia ludzi , zachowujących jeszcze resztki troski o  ochronę siedlisk i populacji tej ryby. Nie na darmo okres ochronny zbiega się z okresem wyjątkowo intensywnego żeru tej ryby , co wcześnie było ( i niestety nadal będzie ) , wykorzystywane przez etycznych inaczej. Wielu łowi tylko dla mięcha , a gdy w grę wchodzi węgorz , to w ogóle puszczają wszelkie hamulce . Dlatego osobiście jestem wielce rad z tego ,że węgorz ma chociaż miesiąc spokoju , przerwy  od ludzkiej , bezdusznej presji - każącej tylko łowić , łowić , łowić , wymęczyć wodę -  po to , by z niej coś wyciągnąć.



Popieram...........


[2012-04-13 16:49]

Bernard51

Węgorzowi - rybie , która tarło odbywa tysiące kilometrów stąd , okres ochronny  potrzebny jest z punktu widzenia ludzi , zachowujących jeszcze resztki troski o  ochronę siedlisk i populacji tej ryby. Nie na darmo okres ochronny zbiega się z okresem wyjątkowo intensywnego żeru tej ryby , co wcześnie było ( i niestety nadal będzie ) , wykorzystywane przez etycznych inaczej. Wielu łowi tylko dla mięcha , a gdy w grę wchodzi węgorz , to w ogóle puszczają wszelkie hamulce . Dlatego osobiście jestem wielce rad z tego ,że węgorz ma chociaż miesiąc spokoju , przerwy  od ludzkiej , bezdusznej presji - każącej tylko łowić , łowić , łowić , wymęczyć wodę -  po to , by z niej coś wyciągnąć.

Ten post napewno dedykujesz rybakom i chwala Ci za to


[2012-04-13 18:03]

ezot112

dzięki, napewno spróbóje a teraz zmienie troche temat co sądzicie o zarybianiu karpiem bo w mojej okolicy wpóścili tone karpia a węgorza jakieś 10-20kilo? [2012-04-14 07:30]

89krzysztof

dzięki, napewno spróbóje a teraz zmienie troche temat co sądzicie o zarybianiu karpiem bo w mojej okolicy wpóścili tone karpia a węgorza jakieś 10-20kilo?


Tona karpia to około 3000 sztuk jak liczę ? 20kg węgorza to pewnie też mniej więcej taka sama ilość w przeliczeniu na sztuki. Może nieco mniej. Nie orientuję się dokładnie...Ale karpia się wpuszcza, bo duża ilość wędkarzy właśnie karpie łowie, a złowić takie kroczki nie jest trudno, bo biorą na wszystko co się do wody wrzuci. 
[2012-04-14 08:08]

oliver22

W sobote atakuje wegorza sprzet po czesci gotowy jestem ciekawy czy bedzie cos czy jeszcze za wczesnie  [2012-04-15 15:59]

Sensej1990

i jak było coś? [2012-04-15 20:05]

endzi63

najlepszy termin na węgorza to po pierwszej burzy wiosennej.
[2012-04-15 20:32]

oliver22

Tylko jeden malutki wegorz a za to jaki woleczny wziol okolo 23:30 za tydzien moze zalicze nocke po raz drugi [2012-04-22 22:07]

Sensej1990

i jak tym razem:)? [2012-05-04 09:06]