Kiedy na śledzie?Port w Darłowie

/ 3 odpowiedzi
Witam, mam zamiar rozpocząć swoją przygodę za śledziami chciałbym łowić z jednej z główek portowych w Darłowie lecz nie wiem czy na początku września ma to jakiś większy sens i czy w tym okresie można  z tego miejsca łowić. Zagadką jest też dla mnie dobór zestawu i przynęty na te rybki.I ostatnie pytanie jaką temperaturę powinna mieć woda aby ta ryba żerowała.Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuje. 
jachu521


jako przynęty powinieneś użyć tak zwanej choinki (2015/08/27 11:55)

aldente


wbij sobie powyżej w wyszukiwarkę:jak łowić śledzie.   Temat był wałkowany wielokrotnie, znajdziesz tam wszelkie opisy dotyczące pory, sprzętu i miejsc połowu śledzi (2015/08/27 18:25)

Blitz


Ja raz trafiłem w marcu na wielkie ławice śledzi w Gdańsku w Górkach Zach. Byłem na wyjeździe na dorsze, ale nic nie brało - totalna pustka, szybko przezbrojony sprzęt po powrocie i dwa pełne wiadra śledzi w 1,5h. Było warto, nie ma jak świeżutki smażony śledzik w panierce z piwkiem i frytaskami :D 


Łowiliśmy klasycznie, choinka + ciężarek, później mały pilker bez kotwic zamiast ciężarka bo pare razy było urwane. Jak ławica naszła to szły komplet za kompletem :) fajna zabawa.  (2015/09/25 08:33)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.