Zaloguj się do konta

Kiedy można łowić węgorza ?

utworzono: 2014/08/01 09:03
jusin

jestem Mateusz  szukam znajomych [2014-08-01 09:03]

kriss2021

Na węgorza okres ochronny jest od 15 czerwca do 15 lipca, takze teraz mozna spokojnie lowic. Jesli chodzi Ci o pore dnia to najlepiej noca. Dobrze jest tez gdy ksiezyc jest w pelni, wtedy wegorz ma lepsza widocznosc [2014-08-01 09:29]

darek-salamon

Tak jak poluje na uklejki przy brzegu to księzyc jest pomocny.Nie w głębokiej wodzie powiedzmy z 7m głebokości.Ta ryba ma bardzo dobry zmysł węchu ,smaku nie wzroku,odbiera wibracje w wodzie całym ciałem ,ma dwa woreczki pod skórą na głowie tzw węchowe  ,kazdy  z nich ma dwa otwory ,przedni wlotowy ,woda wpływa i  tylni wylotowy którym wypływa.Na zanęty węgorzowe reagują bardzo dobrze  a śmierdzą gorzej niż skunks ,podchodzą do zanęty czując jej intensywny zapach.Ryba połozonych na dnie ciemnych rosówek nie widzi.Wyczuwa je węchem i dotykiem.Łowiłem węgorze na gotową zanęte śmierdziała okropnie,zalecał producent nakładanie rękawiczek.Miał rację bo wiaderko śmierdziało po niej pół roku taki fetor był.I brały bardzo dobrze węgorze.Rosówki są numer jeden na tą rybę.A uklejka musi być naprawdę mała by była skuteczna. [2014-08-01 11:59]

SVT

Tak jak poluje na uklejki przy brzegu to księzyc jest pomocny.Nie w głębokiej wodzie powiedzmy z 7m głebokości.Ta ryba ma bardzo dobry zmysł węchu ,smaku nie wzroku,odbiera wibracje w wodzie całym ciałem ,ma dwa woreczki pod skórą na głowie tzw węchowe  ,kazdy  z nich ma dwa otwory ,przedni wlotowy ,woda wpływa i  tylni wylotowy którym wypływa.Na zanęty węgorzowe reagują bardzo dobrze  a śmierdzą gorzej niż skunks ,podchodzą do zanęty czując jej intensywny zapach.Ryba połozonych na dnie ciemnych rosówek nie widzi.Wyczuwa je węchem i dotykiem.Łowiłem węgorze na gotową zanęte śmierdziała okropnie,zalecał producent nakładanie rękawiczek.Miał rację bo wiaderko śmierdziało po niej pół roku taki fetor był.I brały bardzo dobrze węgorze.Rosówki są numer jeden na tą rybę.A uklejka musi być naprawdę mała by była skuteczna.

Napisałeś wzorowo. Ja przed wyjazdem na węgorza, kupuję wątroby drobiowe, wrzucam w pojemnik i tydzien przed połowem kiszą się w pojemniku, nakrytym hustką lub pieluszką(aby muchy nie weszły).Co do uklejek wolę filety (Na Wiśle Gdańsk-Tczew), lepiej się sprawdza stynka.Znowu na rosówkę, wchodzą małe fląderki ( o każdej porze dnia). Więc szkoda czasu. [2014-08-01 12:18]

darek-salamon

Oczywiście masz rację zależy czego i jak dużo  /jakiego gatunku danej ryby  plywa w danej  wodzie.Bo nam rosówki zaraz coś zje.Filety też nie są na każdą wodę gdzie jest dużo sandacza i suma.Dlatego jest ten smierdzący zapach który ma teoretycznie odstraszać sandacze i okonie przykładowo.Trzeba eksperymentować tym bardziej jak nie znamy łowiska, tylko pobieżnie  wiemy jakie ryby w nim występują:-)  [2014-08-01 12:29]

luzy

A uklejka musi być naprawdę mała by była skuteczna.

;) Złowiłem węgorza 85cm na 17 cm wzdręgę.
[2014-08-01 15:13]

lynx

Tydzień temu kolega złowił na pęczek białych.
[2014-08-01 22:47]

darek-salamon

A uklejka musi być naprawdę mała by była skuteczna.

;) Złowiłem węgorza 85cm na 17 cm wzdręgę.

Złapałem węgorza 7,5 kg nowy rekord Polski ,uwierzysz? [2014-08-02 09:32]

spines21

http://www.ww.media.pl/?page=Structure&id=5&nid=234  
[2014-08-09 10:04]