Zaloguj się do konta

Kiedy jest dobra pora na leszcza?

utworzono: 2014/01/08 18:14
osa1203

Cześć, chciałbym się dowiedzieć jaka pora jest najlepsza na leszcza? Ponieważ nie zawsze złowie dorodnego leszcza.
Będę barddzo wdzięczny jak mi odpowiedzie. [2014-01-08 18:14]

RuchPalikota2

sierpień/lipiec u mnie [2014-01-08 22:56]

przemo1980

przed śniadaniem , przed obiadem jak i kolacją...

Zdarzało mi się ładne leszcz łowić w lipcu w samo południe przy 35 stopniowym upale jak i w listopadzie w nocy przy minusowych temperaturach...
No i bym zapomniał. Teraz już nie ciągnie mnie na lód,ale kilka lat wstecz leszcze(może nie duże,ale zawsze ) łowiłem z pod lodu w środku zimy...

[2014-01-08 23:21]

splaw

Wszystko zależy od zbiornika. Na każdym zbiorniku są różne zwyczaje. Zazwyczaj leszcze (duże) najlepiej biorą od września do listopada. Podstawa to zlokalizować ich ścieżki i systematycznie nęcić!
[2014-01-09 12:56]

Haryyy5

Chodzi Ci o porę roku czy porę dnia ? a może fazę księżyca :P ? Ogólnie wszystko zależy od zbiornika i zwyczajów ryb. Jeśli chodzi o porę dnia to chyba najlepiej nad ranem, pod wieczór też nieźle. Ale z drugiej strony największe sztuki łapałem w nocy ale z kolei brań było mniej także trudno określić nawet na konkretnym zbiorniku a co dopiero postawić ogólny osąd. Tym bardziej że zwyczaje ryb też nie są niezmienne.

[2014-01-10 11:27]

krzkwi5

łowiłem na jeziorach i zwykle jak było systematycznie zanęcane to brania były najlepsze rano wieczór  a w nocy podchodziły najładniejsze sztuki  ,jak łowiłem na rzece to do połowy listopada miałem lescze  i koniec przez  ,parę dni zero brań

[2014-01-10 14:25]

notaki

sierpień/lipiec u mnie
.
Szczerze ?
Najgorsza pora.

Tyle, ze wtedy większość łowi na potęgę, bo warunki pogodowwe są korzystne.

Wedle mądrych ludzi...
- bezposrednio przed tarłem ( koćcówka kwietnia, początek maja ( oczywiście w zalezności od roku i pogody )
- bezpośrednio po tarle, az do połowy czerwca
- jesień,( od połowy wrzesnia - w zależności od temp. )  az do przymrozków

Pisze o konkretnych sztukach.

[2014-01-10 22:21]

domin77

zawsze po długim weekendzie [2014-01-10 23:39]

czerwiec na kanale żerańskim
[2014-01-11 10:26]

Haryyy5

My się udzielamy a twórca tematu już dawno olał :P
[2014-01-11 12:44]

mateusz-majda

Ale inni też czytają ;) [2014-01-11 18:23]

tapi75

Najlepiej biorą jak nas niema [2014-01-11 18:31]

lynx

Najlepiej biorą jak nas niema

I mnie się tak mi się wydaje.
[2014-01-11 18:40]

krzkwi5

Kolega wyżej opisał że miał brania na kanale Żerańskim ja siedziałem tam dwa sezony z nadzieją że może w końcu coś drgnie  ,przeniosłem sie nad Wisłę i nie żałuje  w ciagu jednego sezonu wyciagnąłem wiecen niz na kanale w dwa sezony !! [2014-01-11 19:16]

misiu86

W czasie tarła to u mnie ciężko o leszcza.. zajęty czym innym ale po tarle to najlepszy moment i od września do pazdziernika . [2014-01-11 20:01]

kopciu

NA MOIM ZBIORNIKU NAJLEPSZE BRANIA I TO DUŻYCH LESZCZY TO OKRES DWÓCH DNI PO OPADACH DESZCZU KIEDY NYSA PŁYNIE BRUDNA I NIESIE ROŻNEGO RODZAJU ŻARCIE I WTEDY WPADAJĄ W PRZYSŁOWIOWY AMOK
[2014-01-11 20:10]

cyprinus m

Cześć, chciałbym się dowiedzieć jaka pora jest najlepsza na leszcza? 

Najlepsza pora  na leszcz jest to pora najlepszych brań kiedy leszcz najlepiej zeruje i jest wtedy mniej ostrożny i wtedy nawet zupełny niemota coś tam złowi.
Sztuką jest złowić  ładnego leszcza kiedy nikt nie łowi.

[2014-01-11 23:01]

przemo1980

Najlepsza pora  na leszcz jest to pora najlepszych brań kiedy leszcz najlepiej zeruje i jest wtedy mniej ostrożny i wtedy nawet zupełny niemota coś tam złowi.

Zdradzisz nam jak to zrobić ?

[2014-01-11 23:22]

Bernard51

Zdradzisz nam jak to zrobić ?

No i mamy w wędkarstwie "Columba"

[2014-01-12 05:46]

Haryyy5

Najlepiej biorą jak nas niema

Cała prawda o wędkarstwie :P
[2014-01-13 11:22]

cyprinus m

No i mamy w wędkarstwie "Columba"

Przytoczę sytuację z zeszłego roku
Wisła rynna na zakręcie rzek,i główny nurt w zasięgu rzutu koszyczkiem .
Na środku wypłycanie kamienie wystają z wody. Piękna miejscówka.

Sześciu wędkarzy , znamy się i znamy tą miejscówkę od wielu lat.

Od dłuższego czasu nikt nic nie łowi, sporadyczne brania wszyscy zgodnie powtarzamy leszcze nie biorą i snujemy teorie spiskowe dlaczego nie biorę. 

Przyjeżdża obcy wędkarz.  Wiemy tylko że z z Łodzi po rejestracji .
Siada na wolnym miejscu  i zaczyna łowić po godzinie wyjmuje ładnego leszcza potem drugiego.
Podziwiamy i patrzymy z zazdrością ale nikt o nic nie pyta bo uważamy za nie honor dla miejscowego pytać przyjezdnego na co łowi i jaką stosuje zanętę 

Mija tydzień i łodziak  jest. 
Siada na innym akurat wolnym miejscu i sytuacja się powtarza,

Podziwiałem go za  to ze przy znikomych braniach potrafił skusić do brania choć dwa lub trzy leszcze.
Porażka była tym boleśniejsza że  wszyscy pamiętaliśmy wcześniejsze sezony gdy leszcze dobrze brały i każdy miał jakiegoś   w siatce  i myślał ze tak będzie zawsze. 

Napisałem tak przewrotnie bo uznałem że pytanie jest źle sformułowane.
"kiedy jest dobra pora na leszcza "
-czy chodzi o porę dnia czy porę nocy
-czy chodzi o porę wiosny cz porę lata 
-a morze porę roku 
- morze chodzi o porę fazy księżyca bo to też istotne.
- jest jeszcze pora przyborów wody na wiosnę  itd.

[2014-01-13 14:14]

Kolega wyżej opisał że miał brania na kanale Żerańskim ja siedziałem tam dwa sezony z nadzieją że może w końcu coś drgnie  ,przeniosłem sie nad Wisłę i nie żałuje  w ciagu jednego sezonu wyciagnąłem wiecen niz na kanale w dwa sezony !!

tak na żeraniu wędkuje od 1983r i w mojej ocenie jest to najlepszy miesiąc na połów leszcza

[2014-01-15 08:15]