Zaloguj się do konta

Kawa dodatek do zanęty

utworzono: 2013/06/06 23:05
miy4

witam wszystkich wędkarzy :) mam pytanko czy kawa to dobry dodatek do zanęty ? [2013-06-06 23:05]

Domann

czy to dobry dodatek to nie wiem ale wiem ze dziala pobudzajaco na rosowki jezeli sie dosypie fusow do nich... [2013-06-07 00:02]

Daniello92

Jak najbardziej :) sam osobiście stosuję cappuccino do zanęty   [2013-06-07 13:15]

Arca92

Jak najbardziej :) sam osobiście stosuję cappuccino do zanęty  

to widzę że kolega na bogato:P  

[2013-06-07 19:02]

rusikus

pierwsze slysze ale warto eksperymentowac

ja np kiedys do zanety dodalem juz taka lekko zleżałą metkę (tatarska czy cebulowa juz nie pamietam) i polowiłem wtedy okoni :D
[2013-06-07 20:13]

Kawa nie nadaje się jako dodatek do zanęty. Związki zawarte w kawie, mogą działać wręcz odstraszająco na ryby ( oprócz kofeiny  - są tam także garbniki). Warto zauważyć, że choć kofeina - u ludzi  ma działanie pobudzające, to u wielu innych zwierząt  (np : u psów) - działa bardzo szkodliwie (uszkadza nerki i może doprowadzić nawet do śmierci zwierzęcia) ... Ryby to wprawdzie nie psy ani ludzie (są w odróżnieniu od nas - zmiennocieplne) ,ale....

Krótko: to debilny pomysł, ile Kolego piw dziś wypiłeś?
Piję 4, ale mam chyba większą trzeźwość umysłu. KAWA DO ZANĘTY?
NIE, NIE  I JESZCZE RAZ - NIE!
[2013-06-07 21:50]

rusikus

lepsza bedzie chyba zielona herbata :P
[2013-06-07 22:09]

damiangrzeskowiak

namnie działa może na rybki też [2013-06-07 23:16]

namnie działa może na rybki też

Żartować można, ale takie stwierdzenia - to  jednak- tylko w granicach żartu...
[2013-06-08 15:27]

Ja osobiście kawy nie używałem do zanęt ale dodawałem jej do pinki, i przyznam że robaki były bardziej aktywne ale potem kawą śmierdziały i wydawało mi się że tego dnia miałem słabsze brania

[2013-06-08 16:27]

grzeweg

Mi kiedyś wpadło (z kulnęło) się otwarte piwo do łowiska i efekt był piorunujący. Ryby jak by zwariowały i brały na wszystko.  Nigdy później tego nie praktykowałem ale w dzisiejszych czasach będę musiał wypróbować ten typ zanęty. :D [2013-06-08 19:11]

panterasrc

Witam . Mój kolega już drugi sezon stosuje kawę w zanęcie , pierwszy raz dodał kapuczino do zanęty na zawodach [ na tej wodzie nigdy wcześniej nie łowiliśmy] wygrał zawody deklasując pozostałych trzema karpiami około 4 kilowymi , kiedy reszta miła po kilka sztuk płoci i innego drobiazgu . Od tej pory kolega sypie kawę regularnie do zanęty , moim zdaniem kluczem do jego dobrych efektów jest sposób rozkładania zanęty w łowisku , ale na pewno mogę powiedzieć że dodatek kawy nie ,,straszy'' ryb.
[2013-06-08 20:14]

notaki

witam wszystkich wędkarzy :) mam pytanko czy kawa to dobry dodatek do zanęty ?

Nieustannie zadziwiają mnie takie posty. Rozumiem, ze ktoś nie chcąc wyrzucic w błoto kilkuset zł pyta o sprzęt, ale tu ? Weź kolego oddziel część zanęty, dodaj do niej kawę zrób dwa identyczne zestawy różniące się wyłącznie zanętą, zrób test w terenie i podziel się na forum swoimi spostrzeżeniami. Cos wniesiesz dla wszystkich [2013-06-09 14:08]

Witam . Mój kolega już drugi sezon stosuje kawę w zanęcie , pierwszy raz dodał kapuczino do zanęty na zawodach [ na tej wodzie nigdy wcześniej nie łowiliśmy] wygrał zawody deklasując pozostałych trzema karpiami około 4 kilowymi , kiedy reszta miła po kilka sztuk płoci i innego drobiazgu . Od tej pory kolega sypie kawę regularnie do zanęty , moim zdaniem kluczem do jego dobrych efektów jest sposób rozkładania zanęty w łowisku , ale na pewno mogę powiedzieć że dodatek kawy nie ,,straszy'' ryb.

Pragnę zauważyć, że owo "Kapuczino" -cokolwiek miałoby to znaczyć, ( właściwie: "Cappuccino"), to nie kawa! Więcej tam jest przecież  dodatków:' mleka w proszku, ekstraktów, cukru, aromatu ....
Nie wprowadzaj więc, ludzi w błąd - swoimi stwierdzeniami, wypisywanymi  kompletnie "na rympał"
.
[2013-06-09 20:12]

dunster35

Kawa jest bardzo dobra na leszcze i karpie polecam dać 3 duże łyżki kawy do zanęty.
[2013-06-17 18:34]

JKarp

"Zacznijmy od klenia.  Kleń: -jego ulubione miejsca to zaczepy,zalane główki i zacienione miejsca. Z moich doświadczeń najlepiej bierze na kukurydzę a na spinning na 3 cm żuczki. Leszcz: Spotkasz go przy mocnym nurcie bardzo lubi takie miejsca . Na leszcza jest najlepszy czerwony robak. A zanęta musi być słodka z melasą, pęczakiem, pszenicą ,aromatem waniliowym,otrębami i bułką tartą"
A kawa - gdzie tu są te trzy łyżki kawy ?
Już się boje zajrzeć do lodówki ...JK [2013-06-17 18:48]

Roxola

Ja również Janusz [2013-06-17 18:52]

plotka97

Ja słyszałem, że dobrze odstrasza komary, kiedy się ją podpali. Trzeba to wypróbować
[2013-06-26 10:35]

To nie kawa odstrasza tylko dym. [2013-06-26 11:15]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia