Kawa dodatek do zanęty

/ 19 odpowiedzi
witam wszystkich wędkarzy :) mam pytanko czy kawa to dobry dodatek do zanęty ?
Domann


czy to dobry dodatek to nie wiem ale wiem ze dziala pobudzajaco na rosowki jezeli sie dosypie fusow do nich... (2013/06/07 00:02)

Daniello92


Jak najbardziej :) sam osobiście stosuję cappuccino do zanęty   (2013/06/07 13:15)

Arca92


Jak najbardziej :) sam osobiście stosuję cappuccino do zanęty  

to widzę że kolega na bogato:P  
(2013/06/07 19:02)

rusikus


pierwsze slysze ale warto eksperymentowac

ja np kiedys do zanety dodalem juz taka lekko zleżałą metkę (tatarska czy cebulowa juz nie pamietam) i polowiłem wtedy okoni :D (2013/06/07 20:13)

u?ytkownik149822


Kawa nie nadaje się jako dodatek do zanęty. Związki zawarte w kawie, mogą działać wręcz odstraszająco na ryby ( oprócz kofeiny  - są tam także garbniki). Warto zauważyć, że choć kofeina - u ludzi  ma działanie pobudzające, to u wielu innych zwierząt  (np : u psów) - działa bardzo szkodliwie (uszkadza nerki i może doprowadzić nawet do śmierci zwierzęcia) ... Ryby to wprawdzie nie psy ani ludzie (są w odróżnieniu od nas - zmiennocieplne) ,ale....

Krótko: to debilny pomysł, ile Kolego piw dziś wypiłeś?
Piję 4, ale mam chyba większą trzeźwość umysłu. KAWA DO ZANĘTY?
NIE, NIE  I JESZCZE RAZ - NIE!
(2013/06/07 21:50)

rusikus


lepsza bedzie chyba zielona herbata :P (2013/06/07 22:09)

u?ytkownik149822


namnie działa może na rybki też


Żartować można, ale takie stwierdzenia - to  jednak- tylko w granicach żartu... (2013/06/08 15:27)

u?ytkownik102837


Ja osobiście kawy nie używałem do zanęt ale dodawałem jej do pinki, i przyznam że robaki były bardziej aktywne ale potem kawą śmierdziały i wydawało mi się że tego dnia miałem słabsze brania (2013/06/08 16:27)

grzeweg


Mi kiedyś wpadło (z kulnęło) się otwarte piwo do łowiska i efekt był piorunujący. Ryby jak by zwariowały i brały na wszystko.  Nigdy później tego nie praktykowałem ale w dzisiejszych czasach będę musiał wypróbować ten typ zanęty. :D (2013/06/08 19:11)

u?ytkownik142307


Witam . Mój kolega już drugi sezon stosuje kawę w zanęcie , pierwszy raz dodał kapuczino do zanęty na zawodach [ na tej wodzie nigdy wcześniej nie łowiliśmy] wygrał zawody deklasując pozostałych trzema karpiami około 4 kilowymi , kiedy reszta miła po kilka sztuk płoci i innego drobiazgu . Od tej pory kolega sypie kawę regularnie do zanęty , moim zdaniem kluczem do jego dobrych efektów jest sposób rozkładania zanęty w łowisku , ale na pewno mogę powiedzieć że dodatek kawy nie ,,straszy'' ryb. (2013/06/08 20:14)

notaki


witam wszystkich wędkarzy :) mam pytanko czy kawa to dobry dodatek do zanęty ?


Nieustannie zadziwiają mnie takie posty. Rozumiem, ze ktoś nie chcąc wyrzucic w błoto kilkuset zł pyta o sprzęt, ale tu ? Weź kolego oddziel część zanęty, dodaj do niej kawę zrób dwa identyczne zestawy różniące się wyłącznie zanętą, zrób test w terenie i podziel się na forum swoimi spostrzeżeniami. Cos wniesiesz dla wszystkich (2013/06/09 14:08)

u?ytkownik149822


Witam . Mój kolega już drugi sezon stosuje kawę w zanęcie , pierwszy raz dodał kapuczino do zanęty na zawodach [ na tej wodzie nigdy wcześniej nie łowiliśmy] wygrał zawody deklasując pozostałych trzema karpiami około 4 kilowymi , kiedy reszta miła po kilka sztuk płoci i innego drobiazgu . Od tej pory kolega sypie kawę regularnie do zanęty , moim zdaniem kluczem do jego dobrych efektów jest sposób rozkładania zanęty w łowisku , ale na pewno mogę powiedzieć że dodatek kawy nie ,,straszy'' ryb.

Pragnę zauważyć, że owo "Kapuczino" -cokolwiek miałoby to znaczyć, ( właściwie: "Cappuccino"), to nie kawa! Więcej tam jest przecież  dodatków:' mleka w proszku, ekstraktów, cukru, aromatu ....
Nie wprowadzaj więc, ludzi w błąd - swoimi stwierdzeniami, wypisywanymi  kompletnie "na rympał"
. (2013/06/09 20:12)

dunster35


Kawa jest bardzo dobra na leszcze i karpie polecam dać 3 duże łyżki kawy do zanęty. (2013/06/17 18:34)

JKarp


"Zacznijmy od klenia. Kleń:-jego ulubione miejsca to zaczepy,zalane główki i zacienione miejsca. Z moich doświadczeń najlepiej bierze na kukurydzę a na spinning na 3 cm żuczki.Leszcz:Spotkasz go przy mocnym nurcie bardzo lubi takie miejsca . Na leszcza jest najlepszy czerwony robak. A zanęta musi być słodka z melasą, pęczakiem, pszenicą ,aromatem waniliowym,otrębami i bułką tartą"

A kawa - gdzie tu są te trzy łyżki kawy ?

Już się boje zajrzeć do lodówki ...
JK (2013/06/17 18:48)

Roxola


Ja również Janusz (2013/06/17 18:52)

plotka97


Ja słyszałem, że dobrze odstrasza komary, kiedy się ją podpali. Trzeba to wypróbować (2013/06/26 10:35)