Zaloguj się do konta

Kartonowy model statku

utworzono: 2012/11/19 20:01

Witam z nudów zabrałem sie za klejenie statku.zakupiłem w sklepie gazetkę "mały modelarz" z modelem statku "Tytanic", części papierowe zgodnie z instrukcją nakleiłem na tekturę i aktualnie jestem na etapie wycinania wręg. Proste linie wycinam nożem do tapet ale mam problem z częściami zaokrąglonymi.Nie wiem czym to wycinać? będzie to mój pierwszy model więc prosze osoby mające doświadczenie w klejeniu modeli o wszelkie podpowiedzi. [2012-11-19 20:01]

wregi wycina sie nożyczkami tylko musza byc bardzo ostre bo jak wiesz do szkieletu używa sie grubej tektury .mały modelarz super gazetka  w modelarni do której chodziłem  do LOKu za małolata były jedne z pierwszych gazet ,nie pamiętam z którego roku ale wiem ze były bardzo stare,facet miał super kolekcje.
[2012-11-19 20:16]

jesli ja moge cos podpowiedzieć to jesli będziesz pokład naklejał na tekturę to naklej go  w całości na jeden długi  karton ,ładniej będzie wyglądał i  łatwiej  ci będzie potem go w całości przykleić do szkieletu ,potem przyklej oszycie dna i na koncu burty ale raczej powinno byc napisane w instrukcji. pozdro
[2012-11-19 20:26]

MASTINO

Jarek, postaraj się o skalpel chirurgiczny, lancet. [2012-11-19 22:27]

SZUWARdragon2

skalpel modelarski. [2012-11-19 22:35]

Przydatne przy modelarstwie kartonowym są cyrkle tnące:

Cyrkle tnące -  polecam OLFA CMP-1, CMP-1/DX oraz CMP-2.
CMP-1 - (K) C

Poza tym stalowe krzywiki i cienkie lancety o bardzo małych kątach.

Ja robiłem między innymi takie rzeczy:

[2012-11-20 06:14]

[2012-11-20 06:24]

Było kilka innych rzeczy, typu "Pinta", "Santa Maria" jakieś samoloty, transformatory kopalniane, wyłączniki ognioszczelne, maszyny i urządzenia górnicze. Niczym innym nie wytniesz łuków w kartonie lepiej, niż lancetem o małym kącie lub właśnie tymi cyrklami. A krzywiki też są ważne. No i zawsze podklejaj elementy kartonem o takiej grubości jak zaleca autor wzorca. Dasz coś grubszego, lub cieńszego, to będą problemy. [2012-11-20 06:29]

bluehornet

Suuper model kombajnu - nawet układak do kabla wygląda jak prawdziwy ..
[2012-11-20 14:55]

Robiłem tego trochę. Nawet ognioszczelne stacje transformatorowe z żebrowaniem. jedną mozna było otworzyć i wyjechać z rdzeniem... takie tam ble ble... ale fajne modele były. prawie kazdy elektryk jak odchodził na emeryturę dostawał coś w ten deseń.  :) [2012-11-20 17:16]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia