Zaloguj się do konta

KARTA WĘDKARSKA-uprawnienia.

utworzono: 2011/05/18 10:33
renee

Witam Koledzy

Mam pytanie związane z kartą wędkarską...
Czy jeśli ja posiadam kartę i mam zezwolenie na połów ryb na dwie wędki, to czy mogę łowić na jedną wędkę, a jakaś osoba towarzysząca nie posiadająca karty wędkarskiej może łowić na moją drugą wędkę???
[2011-05-18 10:33]

@renee, ten temat jest tematem chyba najbardziej wałkowanym na forum. Masz opcję szukaj, masz pokoje na których było to WIELOKROTNIE TŁUMACZONE, więc prosze poszukaj i dowiesz się wszystkiego a nawet więcej o tym własnie problemie. Odpowiem Ci tylko krótko na twoje pytanie- NIE (chyba, że jest to Twoje nieletnie dziecko).   [2011-05-18 10:49]

JaroDaw

@renee, ten temat jest tematem chyba najbardziej wałkowanym na forum. Masz opcję szukaj, masz pokoje na których było to WIELOKROTNIE TŁUMACZONE, więc prosze poszukaj i dowiesz się wszystkiego a nawet więcej o tym własnie problemie. Odpowiem Ci tylko krótko na twoje pytanie- NIE (chyba, że jest to Twoje nieletnie dziecko).  

lub czyjeś ;) [2011-05-18 10:53]

lub czyjeś ;)




.........hahahahahahahaha.........to nie wiadomo, czy jak czyjeś, to nie jego :))))))))))


[2011-05-18 10:57]

renee

No dobra Koledzy... spokojnie ...
ja tylko pytam ponieważ ostatnio będąc na rybach, przyczepił się do mnie jakiś gość, który pozjadał wszystkie rozumy w sprawach wędkowania i przekonywał mnie, że można bez żadnych konsekwencji. No i oczywiście w setkach innych spraw również był expert.
[2011-05-18 11:00]

JaroDaw

A nie można przeczytać RAPRu ? [2011-05-18 11:05]

No dobra Koledzy... spokojnie ...

ja tylko pytam ponieważ ostatnio będąc na rybach, przyczepił się do mnie jakiś gość, który pozjadał wszystkie rozumy w sprawach wędkowania i przekonywał mnie, że można bez żadnych konsekwencji. No i oczywiście w setkach innych spraw również był expert.




Dlatego GRZECZNIE poradziłem Ci, abyś poszukał tutaj tematów o podobnej treści, w których były poruszane wszystkie tego typu kwestie Karty Wędkarskiej, a na pewno taki typek Ci nie podskoczy ze swoimi sensacjami. Musisz wiedzieć i na pewno wiesz, że zakładanie wątku o tym samym co wiele wcześniejszych wątków na forum-to dublowanie. A regulaminy forów tego bardzo nie akceptują i moderzy usuwają duble.



[2011-05-18 11:09]

JaroDaw

II. PRAWA WĘDKUJĄCEGO W WODACH PZW 1. Prawo do wędkowania w wodach użytkowanych przez Polski Związek Wędkarski mają członkowie PZW i osoby niezrzeszone w PZW, posiadający kartę wędkarską, przestrzegający zasad ujętych w niniejszym Regulaminie, po uzyskaniu zezwolenia uprawnionego do rybactwa. 2. Zasady wydawania kart wędkarskich regulują przepisy ustawy z dnia 18 kwietnia 1985 r. o rybactwie śródlądowym, z późniejszymi zmianami. 3. Z obowiązku posiadania karty wędkarskiej są zwolnione osoby do 14 lat oraz cudzoziemcy czasowo przebywający w Polsce. 4. Prawo do samodzielnego wędkowania ma wędkarz, który ukończył 14 lat, z tym, że młodzież do 16 lat nie ma prawa do wędkowania w porze nocnej bez nadzoru osoby uprawnionej do opieki. 5. Członek PZW do lat 14 ma prawo wędkować z następującymi ograniczeniami: w ramach własnego łowiska, zgodnie z limitem ilościowym i wagowym, wyłącznie pod opieką osoby pełnoletniej, posiadającej kartę wędkarską.6. Młodzież niezrzeszona w PZW w wieku do 14 lat ma prawo wędkować: a) wyłącznie pod opieką i w ramach uprawnień, stanowiska i dziennego limitu połowu ryb osoby pełnoletniej, posiadającej kartę wędkarską, metodą gruntowo-spławikowąmaja prawo wędkować dwie osoby, każda na jedną wędkę. Udostępnienie stanowiska i limitu dwóm osobom nie wyklucza wędkowania opiekuna na jednąwędkę. b) wyłącznie pod opieką i w ramach uprawnień i dziennego limitu połowu, osoby pełnoletniej, posiadającej kartę wędkarską, metodą spinningową i muchową. Przekazanie uprawnień nie wyklucza wędkowania opiekuna na jedna wędkę. 7. Dopuszcza się wędkowanie kilkuosobowych grup młodzieŜy nie posiadających kart wędkarskich, pod nadzorem opiekuna posiadającego stosowne uprawnienia oraz zezwolenie wydane przez zarząd okręgu PZW. Każda osoba z grupy ma prawo łowić wyłącznie na jedną wędkę, z zachowaniem uprawnień do własnego stanowiska i dziennego limitu połowu przysługującego członkowi PZW. 8. Członek PZW ma prawo udostępnić współmałżonkowi, posiadającemu kartęwędkarską, jedną ze swoich wędek do wędkowania, w granicach przysługującego mu stanowiska i limitu połowu, bez konieczności uiszczania przez współmałżonka składki członkowskiej oraz składki na ochronę i zagospodarowanie wód. Powyższe ma wyłącznie zastosowanie przy wędkowaniu dopuszczającym łowienie na dwie wędki.  [2011-05-18 11:16]

beny1655

jeśli dobrze zrozumiałem to jeśli ja posiadam kartę wędkarska wszystkie składki mam opłacone itp a mój ojciec ma kartę wędkarską ale nie ma oplaconej to czy może ze mną wędkować (spiningowac) w ramach mojego limitu??
[2011-05-18 11:36]

jeśli dobrze zrozumiałem to jeśli ja posiadam kartę wędkarska wszystkie składki mam opłacone itp a mój ojciec ma kartę wędkarską ale nie ma oplaconej to czy może ze mną wędkować (spiningowac) w ramach mojego limitu??




A czy zgodnie z punktem 8- RAPR, Twój tata jest Twoim małżonkiem? Różne cuda bywają na świecie, ale to chyba jeszcze przed nami, co? 



[2011-05-18 11:41]

JaroDaw

jeśli dobrze zrozumiałem to jeśli ja posiadam kartę wędkarska wszystkie składki mam opłacone itp a mój ojciec ma kartę wędkarską ale nie ma oplaconej to czy może ze mną wędkować (spiningowac) w ramach mojego limitu??




A czy zgodnie z punktem 8- RAPR, Twój tata jest Twoim małżonkiem? Różne cuda bywają na świecie, ale to chyba jeszcze przed nami, co? 




hehehe . Ja mówię pass  ;). [2011-05-18 11:45]

gamil2

Wiem że to nie jest związane z tematem."Czy jak posiadam kartę wędkarską to potrzebuje też legitymacje PZW żeby łowić na wodach PZW albo np. stawach prywatnych lub zalewach miejskich
[2011-05-18 16:14]

Na większości stawów prywatnych nie potrzebujesz żadnych dokumentów. Na wodach PZW musisz mieć Legitymację członka PZW, Kartę Wędkarską, Zezwolenie na połów ryb i Rejestr Połowu Ryb (jeśli takowy jest w danym Okręgu wymagany).  [2011-05-18 16:21]

Kathir

Witam.

Podepnę się pod ten temat, w opcji szukaj nie uzyskałem informacji której potrzebuję.
Liczę że nie zostanę za zlinczowany.

Mam kartę opłaty itd.
Spinning, to jedyna metoda na którą wędkuję.
Bardzo rzadko jeżdżę na ryby, z braku czasu i specyfiki pracy.
Ostatnio zabrałem ze sobą małżonkę, co by czas razem spędzić.

Małżonka nie ma żadnej karty etc.
Dałem jej "porzucać" trochę, bo chwile musiałem odpocząć.
Uznałem że mając jedną wędkę i opłaty, nikt mi zaraz głowy nie urwie, mimo że no cóż to proceder.

Ale do rzeczy.

1.Według RAPR, nawet jeśli małżonce wyrobię kartę wędkarska, to w obrębie moich opłat nawet na wspólny limit, nie może zemną łowić bo regulamin nie dopuszcza metody spinningowe z dwoma wędkami ( bo się raczej i tak się nie da) - bynajmniej tak to zrozumiałem

2.Na ryby w roku, może z 10-12 razy jestem wstanie się na razie wybrać. Nie mam zamiaru opłacać małżonce karty, jeśli bakcyla nie złapie.
I pytanie o radę co i gdzie opłacić by mogła dziewczyna spokojnie sobie spinningować razem zemną. Wiem że są dzienne opłaty dla zrzeszonych i nie zrzeszonych, w ogólnym rozrachunku pewnie się to nie opłaci, ale 2-3 wypady wystarczą, by wiedzieć czy jest sens opłacić i dla małżonki kartę .
Kompletnie nie wiem gdzie je opłacić , czy w swoim kole czy u opiekuna wody na którą che się wybrać.
Największy kłopot to to że sam czasami nie wiem kiedy mogę pojechać nie wspominając że gdzie to czasami kwestia chwili. i czy na danym dokumencie data zostaje narzuca i miejsce.

Chyba że jest jakieś inne rozwiązanie ?

Trochę się rozpisałem ale chyba przedstawiłem sprawę czytelnię.

Z góry dzięki za pomoc



[2011-08-10 15:34]

No to pozostają Ci łowiska komercyjne.  [2011-08-10 15:43]

Wiem że to nie jest związane z tematem."Czy jak posiadam kartę wędkarską to potrzebuje też legitymacje PZW żeby łowić na wodach PZW albo np. stawach prywatnych lub zalewach miejskich



NIE MUSISZ posiadać legitymacji PZW (tzn. być członkiem tego stowarzyszenia),
by łowić na wodach PZW !
 
By móc łowić na wodach PZW ( ważną kartę wędkarską musisz posiadać obowiązkowo), musisz wykupić okresowe zezwolenie na amatorski połów ryb, jako tzw. wędkarz niezrzeszony (niezrzeszony w PZW oczywiście).



[2011-08-10 18:49]

cierpliwy1

szkarlupnia ma rację nie musisz być członkiem aby łowić w wodach w których PZW prowadzi gospodarkę rabunkową,ale opłaty dla nie zrzeszonych są wyższe jak dla zrzeszonych Pozdrawiam
[2011-08-10 20:03]

szkarlupnia ma rację nie musisz być członkiem aby łowić w wodach w których PZW prowadzi gospodarkę rabunkową,ale opłaty dla nie zrzeszonych są wyższe jak dla zrzeszonych Pozdrawiam

dokładnie ;)
[2011-08-11 16:40]