Karta wędkarska czy trzeba wypełnić rejestr połowu

/ 12 odpowiedzi

W legitymacij wędkarskiej jest taki rejestr połowy ryb,czy trzeba go wypełniać?Z góry dzięki

u?ytkownik29889


No mam pytanie do Ciebie a dostałeś taki rejestr. Chyba tak.

Drugie pytanie czy nikt Ci nie wytłumaczył prz opłacie składek. I chyba regulamin na swoich łowiskach znasz.

 

I po trzecie jeżeli u was obowiązuje taki rejestr to musisz go wypełnić inaczej mandacik się będzie należał.  Niestety.

(2010/05/06 19:56)

jaazz7


niestety TAK jeśli tego nie zrobisz to przy opłacie w przyszłym roku doliczą Ci 10zł za brak wypełnionego rejestru połowów/warszawa/nie wiem czy to na całą Polskę.Kolejna paranoja naszego kochanego związku.Same dylematy w jednym miejscu można wypełnić w domu,w innym na miejscu.Podstawowe wyposażenie wędkarza-długopis -miarka-waga znajomość gatunków ryb znajomość geografii.Pamiętam jak wiele lat temu po krótkim okresie czasu ten sam pomysł padł koledzy pisali takie dyrdymały że to poezja a teraz trzeba wydać nasze pieniądze na tą samą głupotę pozdrawiam (2010/05/06 20:08)

u?ytkownik8975


Kolego Jaazz7 czy mnie oczy nie mylą u Was się płaci za czysty rejestr bez żadnego wpisu 10 zł.??????Toć to nie legalne i podlega pod prokuratora.Ja rozumie  że za nie wpisanie do rejestru wędkowania na łowisku , można dostać po kieszeni ale i tu są konkretne wymogi co do wpisu. Data i miejsce połowu są obowiązkowe ale wpisy złowionych ryb to na koniec łowienia lub -podkreślam- lub w domu.Rejestr można zdać bez żadnego wpisu , bo nie było się na rybach ani razu z przyczyn wyższych. I nikogo to nie powinno interesować!!!!!I jeśli ktoś każe za to wędkarza , to robi to bezprawnie i można go pociągnąć za to do odpowiedzialności karnej.Pozdro. (2010/05/06 20:24)

jaazz7


właśnie kolego zaistniał pewien problem w tym roku mimo że opłaciłem kartę prawdopodobnie nie będę jeżdził na ryby ilu świadków będę potrzebował aby udowodnić że tak było?Czy jeden wpis wystarczy?A co mam pisać o rybach które łapię i wypuszczam?pozdrawiam (2010/05/06 20:40)

jaazz7


nie płaci się się za czysty druk tylko za zwrot czystego druku pozdrawiam (2010/05/06 20:43)

u?ytkownik8975


Ta tylko kolego Twoja interpretacja przepisu z tamtego wątku jest nie do przyjęcia. Za oddanie czystego rejestru połowu bez żadnych wpisów nikt nie ma prawa karać wędkarza.A jeśli to robi to łamie prawo i przepisy .Z tego co napisałeś wychodzi że jesteś skarbnikiem i naciągnąłeś członków koła na nadplanowy wydatek i jeśli czytają ten wątek i pomyślą . To wyrzygasz im pieniążki z własnej kieszeni za własną głupotę. Bo nikt w zarządzie głównym P.Z.W. nie wprowadzał w życie takiej ustawy. A jeśli robi to Twój okręg Warszawski to robi to nielegalnie. I skarga kolegów z koła w końcu trafi gdzie trzeba i dobiorą się Wam do tyłka.Pozdr. (2010/05/06 22:01)

u?ytkownik8975


Ps. okręg warszawski dotyczy kol.jaazz7. (2010/05/06 22:08)

u?ytkownik29889


I to się nazywa odpowiedź BRAWO KOLEGO ...PAWELEK....

 

 

(2010/05/06 22:11)

kuzyn78


Koledzy ,lepiej wypełniać te zasrane rejestry ,niż wpuścić rybaka na zbiornik żeby policzył ryby, którą zabierali.Działo się to tak do niedawna.Te rejestry zostały wymyślone po to ,żeby tego rybaka nie było widać na naszych wodach.Chyba to jest lepsze?nikomu z głowy korona nie spadnie jak weźmie ze sobą długopis,a może nie ?,może z powrotem ma zastawić sieci i wy.....szyć całą rybę.(przepraszam za wyrażenie)

Zapraszam do lektury o odłowach kontrolowanych,zdarza się to jeszcze : KLIKNIJ (2010/05/08 19:35)

Cichy5


Panowie przestancie sie wyklucac,z tego co jestem zorientowany to obowiazkowemu wpisowi do rejestru polowu musimy dokonac tylko w przypadku- polowu ryb na ktorych ustanowiony jest limit dzienny . Natomiast pozostale zlowione ryby mozemy wpisac pozniej. Jezeli chodzi o pobieranie oplat za czyste druki to jakis glupkowaty wymysł w Warszawskich kolach. Natomiast czy mozna pobierac oplaty za zwrocenie czystego druku , ktorego nie wypełnilismy to tez jst cos nie tak i nabijanie kasy dla poszczegolnych Kol PZW. Powiem tak mozna powpisywac w ten glupkowaty rejestr ," BOG wie co ", przed oddaniem w przyszlym roku przy dokonywaniu oplat .Czy wierzycie w to ze ktokolwiek sprawdza te rejestry. Moze sporadycznie w ramach luzów ,dla zabicia czasu ktos spragniony wiedzy popatrzy w te karteczki , ale to i tak niema wplywu na stan zarybiania i rybostanu w naszych akwenach . Zycze polamania kija . (2010/05/08 21:19)

MARX


Oj wędkarzu!!! ryby się łowi a nie łapie łapać można pchły A co do rejestru  Za każdym przybyciem nad wodę przed rozpoczęciem łowienia należy wpisać w rejestrze datę i nazwę zbiornika(rzeki) obojętnie czy zabierasz ryby czy nie Ilość wpisów w rejestrze bedzie wskazywać Twoje wędkowanie. Pozdrawiam Połamania kija (2010/05/09 12:32)