Karta wędkarska po latach

/ 11 odpowiedzi
Witam.
Jakies 10 lat temu wyemigrowalem za granice. Moja karta wedkarska gdzies sie zagubiła i składek tez nie oplacalem. Teraz wybieram sie na urlop na mazury i mam pytanie: czy mogę wyrobic nowa karte i oplacic skladke zza granicy? Bo bez tego to ryzyko a nie wędkowanie.
Sith


W starostwie, tam gdzie wydawano Ci kartę, wystąp o wydanie duplikatu. To kosztuje bodajże 30.- zł albo nawet mniej, nie jestem pewien.
Opłacenie składek PZW to pomyłka. Tym bardziej jeśli będziesz wędkował tylko podczas urlopu.W mazurskich jeziorach przełowionych sieciarzami z PZW, ryby trzeba szukać z lupą, a Twoje pieniądze pójdą na zasilenie finansowanie synekur pasibrzuchów z ZO i ZG PZW.
Lepiej wykupić licencję na tydzień, czy dwa na jakieś komercyjne łowisko, przynajmniej coś złowisz.

Były członek PZW (Postkomunistycznego Związku Wydrwigroszy) (2015/05/31 15:19)

jerome2


Kolega Sith ma 100% racji,nie wykupij zezwolenia na wody PZW,bo to związek którym rządzą kurwy i złodzieje. Na mazurach jest cala masa łowisk prywatnych,gdzie nie są dokonywane odłowy. Połamania... (2015/05/31 18:32)

mawr101


tak czy inaczej karta wędkarska musi być prawda? (2015/06/01 16:15)

Artur z Ketrzyna


Kolega Sith ma 100% racji,nie wykupij zezwolenia na wody PZW,bo to związek którym rządzą kurwy i złodzieje. Na mazurach jest cala masa łowisk prywatnych,gdzie nie są dokonywane odłowy. Połamania...

Na Mazurach, jest sporo łowisk komercyjnych. Ale nie są to prywatne łowiska.
Prywatnych jest bardzo mało.
Jest sporo różnych gospodarstw rybackich.


Zaś co do wód PZW, są różne łowiska i zależy co chcesz łowić, i jakie masz wymagania...
 A co do:
PZW,bo to związek którym rządzą kurwy i złodzieje.
To proszę nie obrażać tych uczciwych.
Po drugie takich wybraliście lub pozwoliliście wybrać... (2015/06/01 21:44)

Sith


bo to związek którym rządzą kurwy i złodzieje


Chyba troszkę przesadziłeś... (2015/06/02 06:23)

mayki007


Co do wedkowania na mazurach to wykupujesz w sklepach wedkarskich zezwolenia na jeziora lub jezioro. Bo kazde ezoro to inny wlasciciel lub dzierzawca. Oczywiscie przy karcie wedkarskiej masz ziszki ale to groszow spawy ok 10 czy 20zl na tydzien. Co do zwchowan PZW to racja ale to inny juz temat bo ze swoich obserwacji moza ksiazke napisac. Ale na mazurach sa jeziora w ktorych jest ryba bo sa tez ludzie ktorzy dbaja o nie i kotroluka odlow sieciami. Co do karty to jeszcze wez zrob sobie 2fotk. Jedna do kart wedkarskiej druga fotka do pozwolenia chyba to tak sie nazywa gdzie Ci wlepiaja skladki. Koszt w tamtym roku to 10zl w warszawie bo tez zgubilem karte (2015/06/02 07:55)

white2227


Witam, kartę zrobiłem w 2004r jako nastolatek. Po 16 latach chciałbym ją opłacić po raz drugi. Poprostu zaszczepili mi bakcyla. Z jakimi kosztami muszę się LICZYĆ? Tabelek nie rozumiem za dużo informacji. PZW WROCŁAW ODRA tam płaciłem i zdawałem egzamin \r\n (2020/01/06 11:27)

ryukon1975


Weź więc kartę wędkarską i idź do koła do którego chcesz należeć. Tam dowiesz się wszystkiego. (2020/01/06 11:36)

white2227


Jakie koło wybrać? Czym się kierować? (2020/01/06 11:49)

Sith


Jeśli masz kartę wędkarską "dorosłą" wydaną po 1997 r., to nie będziesz miał żadnych problemów, musisz tyko wnieść bieżące opłaty.
Trudno doradzić jakie koło wybrać.Kryteriów jest wiele, a do tego ludzie mają różne preferencje. Osobiście wybieram okręg, w którego wodach chcę łowić , a drugim kryterium jest odległość od miejsca zamieszkania. Możesz też popytać znajomych wędkarzy, choć to pewnie niewiele da. Jeśli jesteś zainteresowany zawodami, to spróbuj dowiedzieć się, ktore koło najwięcej ich organizuje.
(2020/01/06 16:06)