Karta wędkarska a wiek

/ 10 odpowiedzi
Szanowni koledzy mój kolega jest w następującej sytuacji:
zdawał egzamin na kartę wędkarską w czerwcu 2006 z wynikiem pozytywnym, obecnie jest mojego rocznika czyli 1991. Mam On za moim pośrednictwem do szanownego grona wędkarzy pytanie :) Z kalkulacji wynika, że zdawał egzamin mając 15 lat, dlatego też proszę powiedzieć czy posiada on kartę wędkarską typu młodzieżową i powinien ponownie przystąpić do egzaminu skoro teraz już jest stary baran i ma 24 lata? Czy otrzymana karta pozwala mu na ,,dożywotnie" posługiwanie się otrzymaną kartą na drodze egzaminu.
Dziękuję za odpowiedzi w imieniu kolegi
Bernard51

Czy otrzymana karta pozwala mu na ,,dożywotnie" posługiwanie się otrzymaną kartą na drodze egzaminu.

Otrzymana karta pozwala mu na wędkowanie wraz z legitymacją członkowską PZW (na wodach PZW) i aktualnymi opłatami. Na wodach publicznych, gminnych, może łowić posiadając tylko kartę "białą" (2015/01/17 20:21)

wojtek1991

ok, czyli jak dotąd nie łowi na wodach PZW to może śmiało łowić posiadając tą kartę wędkarską i zezwolenie na połów wykupione w sklepie wędkarskim. Dziękuję (2015/01/17 20:26)

lynx

Jeżeli kończysz szkołę podstawową mając 15 lat to czy z tych przedmiotów masz zdawać egzamin mając 24 lata? (2015/01/17 22:57)

Artur z Ketrzyna

Szanowni koledzy mój kolega jest w następującej sytuacji:
zdawał egzamin na kartę wędkarską w czerwcu 2006 z wynikiem pozytywnym, obecnie jest mojego rocznika czyli 1991. Mam On za moim pośrednictwem do szanownego grona wędkarzy pytanie :) Z kalkulacji wynika, że zdawał egzamin mając 15 lat, dlatego też proszę powiedzieć czy posiada on kartę wędkarską typu młodzieżową i powinien ponownie przystąpić do egzaminu skoro teraz już jest stary baran i ma 24 lata? Czy otrzymana karta pozwala mu na ,,dożywotnie" posługiwanie się otrzymaną kartą na drodze egzaminu.

Z Kartą Wędkarską jest jak z Kartą Rowerową. Zdajesz ją raz (za młodu) i masz do końca życia.

Ps. a kiedy ty wyrobiłeś se tą kartę? (2015/01/18 21:06)

Bernard51

Ps. a kiedy ty wyrobiłeś se tą kartę?

Ma w tej chwili 24 lata a wyrabiał kartę jak miał 15 lat. to nie trudno policzyć samemu! (2015/01/19 06:35)

89krzysztof

Ma w tej chwili 24 lata a wyrabiał kartę jak miał 15 lat. to nie trudno policzyć samemu!

Nie wymagaj zbyt wiele, Artur myślami nadal jest na walnym zebraniu :) (2015/01/19 08:11)

zbynio 33

Nie wymagaj zbyt wiele, Artur myślami nadal jest na walnym zebraniu :)

Czas już wrócić... ;))). (2015/01/19 09:19)

wojtek1991

Ja kartę posiadam od 7 lat czyli od 17 roku życia, kolega natomiast, którego dotyczy ten wątek ma kartę od 15 roku życia.  (2015/01/19 17:33)