Karta Wędkarska i opłaty z nią związane

/ 3 odpowiedzi
Witam. Chciałbym zapytać o kartę wędkarską bo taką zamierzam z kolegą wyrobić .
Łowimy czystko amatorsko i rekreacyjnie. Karta raczej tylko na wody nizinne.
Chciałbym zapytać o opłaty ? (ulgowa i normalna)
Na jakiej zasadzie polega test, by taką kartę uzyskać  ?

Może, ktoś należy do PZW w Puławach i orientuje się we wszystkim(co gdzie jak i za ile :D). Dodam, że przygodę z wędkowaniem.
marciniwona


Witam !Nie wiem jak u was ale w mazowieckim to koszt egzaminu ,opłaty członkowskie i karta to koszt około 250 zł !Na egzaminie są trzy pytania egzamin zdajemy pisemnie!Jest prost o ile troszke orientujesz się przepisach !Ja osobiście zdawałem kartę 20 lat temu ale muj kolega zdawał w tamtym roku !Miał trzy pytania takie jak: szczupak wymiar ochronny ,czy podczas spiningowania można używać dodatkowej wędki np.lekkiej i okres ochronny szczupaka!Pozdrawiam i powodzenia! (2014/11/19 18:01)

Gieniusz


Witam
Kolego udaj się do najbliższego koła PZW, zapytaj kiedy organizują egzaminy na kartę wędkarską. Koszty samej karty to wyrobienie zdjęć oraz 10 zł. w starostwie, które po okazaniu zaświadczenia o zdanym egzaminie oraz złożeniu wniosku o wydanie karty zapłacisz w kasie. Kolejny koszt po otrzymaniu karty  to już będzie opłata członkowska, opłata licencji oraz koszt legitymacji członkowskiej, które załatwiasz już u skarbnika w kole do którego chcesz należeć. Jeśli chodzi o koszty licencji to zajrzyj na stronę swojego koła lub zapytaj w kole skarbnika. Koszt legitymacji to około 5 zł i członkowska jakieś 30 zł (opłata jednorazowa). (2014/11/23 09:02)

Tobiasz93


dzięki za pomoc. (2014/11/25 09:48)