Karta wędkarska uczniowska- ile kosztuje?

/ 17 odpowiedzi
Witam Panowie powiedzcie mi ile będzie kosztowało wyrobienie karty wędkarskiej PZW jeśli mam 17 lat i nadal jestem uczniem :) Mówiono mi ze wyrobienie bedzie mnie kosztowało koło 150 zł.Napiszcie mi ile bede musiał zapłacić za wszystkie składki i karte :D Z góry dziękuję :) 
Jack14

Paweł kolego czy jesteś już dużym chłopcem, który potrafi się posługiwać np. internetem i czymś takim jak "wyszukiwarka" ?
psJeśli nie to zachęcam do odwiedzenia "Błękitnej Laguny" i ....Przeczytania np. regulaminu.
Na razie. (2014/11/06 17:10)

MARCIN CK

Na razie i tak nie wiadomo ile będą kosztować składki i w jakim okręgu jesteś (2014/11/06 19:23)

Artur z Ketrzyna

Na razie i tak nie wiadomo ile będą kosztować składki i w jakim okręgu jesteś

A co mają składki do wyrobienia karty wędkarskiej?
Pomijając że nie ma czegoś takiego jak Karta Wędkarska PZW...

To dokument państwowy. Jedynie egzamin zdajesz w kole PZW lub innej instytucji/organizacji do tego uprawnionej.
I z zaświadczeniem o zdanym egzaminie do starostwa gdzie wydają Kartę Wędkarską (opłata 10 zł)
W PZW dostajesz legitymację członkowską, tam masz wklejane znaczki członkowskie.... i dostajesz zezwolenie na uprawianie amatorskiego połowu ryb itd. (2014/11/06 22:39)

dwierzeki

czy obowiązują zniżk iuczniowskie,
 również studentów 23-letnich (2014/11/07 11:56)

Artur z Ketrzyna

czy obowiązują zniżk iuczniowskie,
 również studentów 23-letnich

To trzeba zobaczyć w składkach danego okręgu. No i koło może tez zwolnic z opłaty za egzamin na kartę.
Stdenci czyli; "młodzieży uczącej się (od 16 do 24 lat)"
No i np.
w 2014r, w Okręgu PZW w Olsztynie. Student za egzamin płacił 10 zł. A normalna opłata wynosiła 30 zł.
A jeśli ci chodziło o opłaty składek dla zrzeszonych to też są dla studentów. (2014/11/07 18:39)

Bernard51

Jak masz 17 lat i się uczysz to wpisowe zapłacisz 25 zł, czyli 50 % dla dorosłych.
Piszesz o karcie, kartę białą wydaje starostwo, natomiast leg. członkowską PZW, Koło, w której masz wklejone znaczki z opłatami.
Skoro nie masz karty białej to musisz ( po skończeniu 14 lat życia) wpierw kartę uzyskać, (2014/12/14 15:12)

ryukon1975

To dokument państwowy. Jedynie egzamin zdajesz w kole PZW lub innej instytucji/organizacji do tego uprawnionej.
I z zaświadczeniem o zdanym egzaminie do starostwa gdzie wydają Kartę Wędkarską (opłata 10 zł)
W PZW dostajesz legitymację członkowską, tam masz wklejane znaczki członkowskie.... i dostajesz zezwolenie na uprawianie amatorskiego połowu ryb itd.

Pytanie było jasne i czytelne jednak ta odpowiedź ma się nijak do niego. Zamiast mędrkować trzeba by na nie normalnie odpowiedzieć.

(2014/12/14 16:34)

Artur z Ketrzyna

W PZW dostajesz legitymację członkowską, tam masz wklejane znaczki członkowskie.... i dostajesz zezwolenie na uprawianie amatorskiego połowu ryb itd.

Pytanie było jasne i czytelne jednak ta odpowiedź ma się nijak do niego. Zamiast mędrkować trzeba by na nie normalnie odpowiedzieć.

Autor wątku zapytał się tak;
Witam Panowie powiedzcie mi ile będzie kosztowało wyrobienie karty wędkarskiej PZW jeśli mam 17 lat i nadal jestem uczniem :) Mówiono mi ze wyrobienie bedzie mnie kosztowało koło 150 zł.Napiszcie mi ile bede musiał zapłacić za wszystkie składki i karte :D Z góry dziękuję :)

I powiedz mi ryukon1975 co ma wspólnego wyrobienie karty wędkarskim z wysokością składek członkowskich? Takich jak nizinna czy członkowska?

Odpowiedź była prosta. Żadnej.
Jedynie to ile będzie kosztowała opłata za zdanie egzaminu na kartę.
Reszta to dokładnie, objaśnienie co do wyrobienia karty wędkarskiej.

Jak też to że w PZW jako członek dostajesz legitymacje członkowską którą mylnie uważają inni za kartę wędkarską. Bo to są 2 odrębne dokumenty.
(2014/12/14 20:11)

ryukon1975

I powiedz mi ryukon1975 co ma wspólnego wyrobienie karty wędkarskim z wysokością składek członkowskich? Takich jak nizinna czy członkowska?

Odpowiedź była prosta. Żadnej.
Jedynie to ile będzie kosztowała opłata za zdanie egzaminu na kartę.
Reszta to dokładnie, objaśnienie co do wyrobienia karty wędkarskiej.

Jak też to że w PZW jako członek dostajesz legitymacje członkowską którą mylnie uważają inni za kartę wędkarską. Bo to są 2 odrębne dokumenty.

Naprawdę nie wiesz co mają ze sobą wspólnego czy tylko udajesz ? Potrzebny jest komplet dokumentów by łowić na wodach PZW.

Kolega zapytał :

Napiszcie mi ile bede musiał zapłacić za wszystkie składki i karte :D Z góry dziękuję :) 

Więc wyraźnie rozumie że aby łowić na wodach PZW potrzebuje tego kompletu dokumentów i pyta o ich kompleksową cenę.

Czytanie ze zrozumieniem i myślenie nie boli. :)

(2014/12/15 07:15)

JKarp

I z zaświadczeniem o zdanym egzaminie do starostwa gdzie wydają Kartę Wędkarską (opłata 10 zł)W PZW dostajesz legitymację członkowską, tam masz wklejane znaczki członkowskie.... i dostajesz zezwolenie na uprawianie amatorskiego połowu ryb itd.
Artur nie udzielaj mylących odpowiedzi.Z Twojej wpisu wynika, że opłata za kartę to 10 zł i to jest prawda. Ale mówiąc kolokwialnie nie dostajesz legitymacji członkowskiej i zezwolenia - jak opłacisz to dostaniesz. Poza tym sam druk legitymacji też kosztuje jakieś drobne pieniądze ale jednak musisz zapłacić.
JK (2014/12/15 08:15)

jacek placekkk

Witam  a u mnie kolega ma taki problem zdał egzamin miał zaświadczenie że zdał lecz zamiast wyrobić sobie kartę od razu to zwlekał i  trzymał to gdzieś w garażu ponad  dwa lata i zjadły mu to myszki zrobiły sobie gniazdko hehe śmieszna sprawa :) Teraz chciał sobie wyrobić kartę że będziemy razem wędkować od przyszłego roku   i tu Moje pytanie czy jak pojedzie tam gdzie zdawał czy maja to zanotowane gdzieś i dostanie jeszcze  raz to  zaświadczenie  Pozdrawiam  (2014/12/15 15:12)

Artur z Ketrzyna

Witam  a u mnie kolega ma taki problem zdał egzamin miał zaświadczenie że zdał lecz zamiast wyrobić sobie kartę od razu to zwlekał i  trzymał to gdzieś w garażu ponad  dwa lata i zjadły mu to myszki zrobiły sobie gniazdko hehe śmieszna sprawa :) Teraz chciał sobie wyrobić kartę że będziemy razem wędkować od przyszłego roku   i tu Moje pytanie czy jak pojedzie tam gdzie zdawał czy maja to zanotowane gdzieś i dostanie jeszcze  raz to  zaświadczenie  Pozdrawiam 

jest coś takiego jak wtórne/powtórne wydanie zaświadczenia o zdaniu egzaminu. Niech uda się do tego koła to mu wydadzą też odpłatnie, chyba że zwolniony... (2014/12/15 15:39)

Artur z Ketrzyna

Janek, w sklepie spożywczym, też dostaniesz chleb i mówiąc kolokwialnie też musisz zapłacić... (2014/12/15 16:04)

89krzysztof

Jeśli poszuka dobrze, to znajdzie koło, gdzie żadnego egzaminu zdawać nie trzeba ;) (2014/12/15 16:18)

pakul1206

Jeśli poszuka dobrze, to znajdzie koło, gdzie żadnego egzaminu zdawać nie trzeba ;)

W naszym kraju dobra gorzała ciągle czyni cuda :) (2014/12/15 17:42)

Wedkuje.pl poleca

Aplikacja