Zaloguj się do konta

Karta wędkarska wymagania wiekowe

utworzono: 2014/06/27 16:43
kamil-borzdynsk

Witam Mam pytanie, czy można otrzymać kartę wędkarską mając 14 lat  rocznikowo (brakuje mi miesiąca do urodzin).  z góry dziękuję Kamil    [2014-06-27 16:43]

CZzesio

Cześć :)Powiem Ci szczerze ,że nie wiem .... Ale chyba nic nie stoi na przeszkodzie abyś już zaczął załatwiać związane z tym formalności ,egzamin(?) , wniosek , foto i  do urzędu .Niech się "Oni" martwią ;)
[2014-06-27 17:02]

kamil-borzdynsk

egzamin zdałem pozytywnie :Dale obawiam się że w urzędzie będą się czepiać  [2014-06-27 17:06]

Wedkarstwomazowieckie

egzamin zdałem pozytywnie :Dale obawiam się że w urzędzie będą się czepiać 

Słuchaj jeśli masz rocznikowo 14 lat to możesz zdawać,mój znajomy urodził się w Wrześniu a kartę zdał w Marcu,mając jeszcze 13 lat,bo dopiero w Wrześniu ma 14 lat. [2014-06-27 17:43]

CZzesio

O! :) Gratuluję pozytywnego wyniku egzaminu ;) Trudne było ?
Jak nie masz daleko do urzędu to możesz spróbować .. ładnie panią poprosić , że niby pytasz ... Najwyżej odbiór karty wędkarskiej będziesz miał  w dniu urodzin :)

Życzę taaaaaaaaaaakiej ryby.  Pozdrawiam Czesio :)
[2014-06-27 17:44]

Artur z Ketrzyna

egzamin zdałem pozytywnie :Dale obawiam się że w urzędzie będą się czepiać 

Masz zaświadczenie?
Jk tak to udaj się do starostwa.
Pewnie wydadzą odrazu, jak nie to poczekasz ten miesiąc...
[2014-06-27 21:43]

89krzysztof

To są jeszcze koła, które przeprowadzają egzaminy ? A jeśli już przeprowadzą takowy, zdarza się że ktoś ten egzamin obleje ?
[2014-06-28 08:20]

borys6785

Ojciec mojego kumpla załatwił mi karetbez żadnych egzaminów dałem mu kase i przyniusł mi karte  [2014-06-28 18:21]

Artur z Ketrzyna

Ojciec mojego kumpla załatwił mi karetbez żadnych egzaminów dałem mu kase i przyniusł mi karte 

No i oczywiście potem nad wodą są efekty...

Ps.
Jeśli ty i ojciec oraz komisja egzaminacyjna złamała prawo. To może byś się choć do tego nie przyznawał?
Bo możecie wszyscy, za to odpowiedzieć. A najbardziej komisja!
Ktoś życzliwy może wykorzystać twego posta do wszczęcia postępowania wyjaśniającego...

[2014-06-29 09:49]

Gruzinek

Niestety ale Starostwo nie wyda karty przed ukończeniem (kalendarzowym) 14 roku życia [2014-06-30 13:12]

spines21

utworzono: 2014/07/28 22:49

Karta Wędkarska

»   »   » 

Post został dodany w grupie:

Przepisy i Ustawy dotyczące wędkarstwa 

W Grupie tej można podyskutować na temat związane z Ustawami , Przepisami oraz Regulaminami które do…»

487 wędkarzy
503 wątków
Subskrybuj

BartexxMam 13 lat. Niedawno wyrobiłem sobie kartę wędkarską i nie wiem dokładnie jak trzeba zapisywać rejestry połowu ryb. Np. złowię 10 kleni i muszę podać gatunek, ilość i długość, nie wiem co mam napisać w rubryce długość. Mam podać średnią długość?

zgłoś naruszenie
wysłano: 2014/07/28 23:02

Ras al GhulCo okręg to inne zasady uzupełniania rejestru. W rejestrze masz instrukcje jak wypełniać. Przeczytaj ją a wszystko powinno się wyjaśnić. Jeśli się nie wyjaśni daj tu na forum co masz w tej instrukcja a ktoś "rozszyfruje"

[2014-07-28 23:09]

Artur z Ketrzyna

Mam 13 lat. Niedawno wyrobiłem sobie kartę wędkarską i nie wiem dokładnie jak trzeba zapisywać rejestry połowu ryb. Np. złowię 10 kleni i muszę podać gatunek, ilość i długość, nie wiem co mam napisać w rubryce długość. Mam podać średnią długość?

W rubryce dł wpisujesz długość ryb które mają wyznaczony limit ilościowy.

Oczywiście w instrukcji powinieneś mieć dokładne objaśnienie, no i przykład poprawnego wypełnienia rejestru...
[2014-07-29 08:29]

pawelz

A jak wyrobiles karte w wieku 13 lat ???
[2014-07-29 10:32]

Jack14

@pawelz pewnie nie kartę tylko wykupił stosowne zezwolenie. Ja jeszcze Karty Wędkarskiej z rejestrem razem nie widziałem. [2014-07-29 18:08]

pawelz

No fakt. Powinienem wziasc poprawke na wiek i to ze nie rozroznia pojec karta - legitymacja.
[2014-07-30 09:05]

darek-salamon

No fakt. Powinienem wziasc poprawke na wiek i to ze nie rozroznia pojec karta - legitymacja.

Ty też mylisz pojęcia karta to panstwowa licencja  wędkarska a legitymacja w PZW jest jedna pod nazwą legitymacja czlonkowska plus książeczka opłat ,legitymacje może mieć uczeń w szkole i policjant.A wędkarz legitymacje członkowską.A to znacząca różnica.:-) A karta moze być gwarancyjna.Nie piszcie w skrótach bo młody całkiem zgłupnie:-)  [2014-07-30 09:56]

pawelz

A w ktorym miejscu pomylilem pojecia ?.
Karta to chyba wszyscy wiedza ze chodzi o karte wedkarska a nie np rowerowa.
Natomiast legitymacja to wiadomo ze na portalu wedkarskim mam na mysli legitymacje czlonkowska a nie np milosnikow psow i kotow :).
Wiem czym rozni sie karta od legitymacji i kto co moze posiadac i na co oba papierki pozwalaja.
A tak na marginesie, co to jest ksiazeczka oplat ?. Bo ja mam tylko legitymacje czlonkowska a zadnej ksiazeczki oplat dodatkowo nie mam. Jak koncza mi sie miejsca na znaczki to musze wymienic legitymacje a nie sama jakas ksiazeczke.
[2014-07-30 11:11]

darek-salamon

A w ktorym miejscu pomylilem pojecia ?.
Karta to chyba wszyscy wiedza ze chodzi o karte wedkarska a nie np rowerowa.
Natomiast legitymacja to wiadomo ze na portalu wedkarskim mam na mysli legitymacje czlonkowska a nie np milosnikow psow i kotow :).
Wiem czym rozni sie karta od legitymacji i kto co moze posiadac i na co oba papierki pozwalaja.
A tak na marginesie, co to jest ksiazeczka oplat ?. Bo ja mam tylko legitymacje czlonkowska a zadnej ksiazeczki oplat dodatkowo nie mam. Jak koncza mi sie miejsca na znaczki to musze wymienic legitymacje a nie sama jakas ksiazeczke.

Jednak 13 letni chlopak pomylił kartę wedkarską z legitymacją czlonkowską PzW czyli widzisz ludzie mogą się mylić i nie każdy wie i rozróżnia te dwie rzeczy.Został członkiem w PzW .A nie posiadaczem Karty wędkarskiej ,licencji państwowej .Bo nie ma 14 lat.Moze żle napisałem Legitymacja członkowska plus kilka kartek dodatkowych na znaczki opłat za wędkowanie.Teraz lepiej?:-) A jak byłaby ksiązeczka opłat osobno to co to by zmieniło kolego? I tak to jest Legitymacja Czlonkowska PZW nie karta. [2014-07-30 11:50]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia