Karta wędkarska wymagania wiekowe

/ 41 odpowiedzi
spines21


utworzono: 2014/07/28 22:49

Karta Wędkarska

Post został dodany w grupie:

Przepisy i Ustawy dotyczące wędkarstwa 

W Grupie tej można podyskutować na temat związane z Ustawami , Przepisami oraz Regulaminami które do…»

487 wędkarzy
503 wątków
Subskrybuj

 
Bartexx
Mam 13 lat. Niedawno wyrobiłem sobie kartę wędkarską i nie wiem dokładnie jak trzeba zapisywać rejestry połowu ryb. Np. złowię 10 kleni i muszę podać gatunek, ilość i długość, nie wiem co mam napisać w rubryce długość. Mam podać średnią długość?zgłoś naruszenie
#774872
wysłano: 2014/07/28 23:02

 
Ras al Ghul
Co okręg to inne zasady uzupełniania rejestru. W rejestrze masz instrukcje jak wypełniać. Przeczytaj ją a wszystko powinno się wyjaśnić. Jeśli się nie wyjaśni daj tu na forum co masz w tej instrukcja a ktoś "rozszyfruje"(2014/07/28 23:09)

Artur z Ketrzyna


Mam 13 lat. Niedawno wyrobiłem sobie kartę wędkarską i nie wiem dokładnie jak trzeba zapisywać rejestry połowu ryb. Np. złowię 10 kleni i muszę podać gatunek, ilość i długość, nie wiem co mam napisać w rubryce długość. Mam podać średnią długość?

W rubryce dł wpisujesz długość ryb które mają wyznaczony limit ilościowy.

Oczywiście w instrukcji powinieneś mieć dokładne objaśnienie, no i przykład poprawnego wypełnienia rejestru...
(2014/07/29 08:29)

pawelz


A jak wyrobiles karte w wieku 13 lat ??? (2014/07/29 10:32)

Jack14


@pawelz pewnie nie kartę tylko wykupił stosowne zezwolenie. Ja jeszcze Karty Wędkarskiej z rejestrem razem nie widziałem. (2014/07/29 18:08)

pawelz


No fakt. Powinienem wziasc poprawke na wiek i to ze nie rozroznia pojec karta - legitymacja. (2014/07/30 09:05)

darek-salamon


No fakt. Powinienem wziasc poprawke na wiek i to ze nie rozroznia pojec karta - legitymacja.

Ty też mylisz pojęcia karta to panstwowa licencja  wędkarska a legitymacja w PZW jest jedna pod nazwą legitymacja czlonkowska plus książeczka opłat ,legitymacje może mieć uczeń w szkole i policjant.A wędkarz legitymacje członkowską.A to znacząca różnica.:-) A karta moze być gwarancyjna.Nie piszcie w skrótach bo młody całkiem zgłupnie:-)  (2014/07/30 09:56)

pawelz


A w ktorym miejscu pomylilem pojecia ?.
Karta to chyba wszyscy wiedza ze chodzi o karte wedkarska a nie np rowerowa.
Natomiast legitymacja to wiadomo ze na portalu wedkarskim mam na mysli legitymacje czlonkowska a nie np milosnikow psow i kotow :).
Wiem czym rozni sie karta od legitymacji i kto co moze posiadac i na co oba papierki pozwalaja.
A tak na marginesie, co to jest ksiazeczka oplat ?. Bo ja mam tylko legitymacje czlonkowska a zadnej ksiazeczki oplat dodatkowo nie mam. Jak koncza mi sie miejsca na znaczki to musze wymienic legitymacje a nie sama jakas ksiazeczke. (2014/07/30 11:11)

darek-salamon


A w ktorym miejscu pomylilem pojecia ?.
Karta to chyba wszyscy wiedza ze chodzi o karte wedkarska a nie np rowerowa.
Natomiast legitymacja to wiadomo ze na portalu wedkarskim mam na mysli legitymacje czlonkowska a nie np milosnikow psow i kotow :).
Wiem czym rozni sie karta od legitymacji i kto co moze posiadac i na co oba papierki pozwalaja.
A tak na marginesie, co to jest ksiazeczka oplat ?. Bo ja mam tylko legitymacje czlonkowska a zadnej ksiazeczki oplat dodatkowo nie mam. Jak koncza mi sie miejsca na znaczki to musze wymienic legitymacje a nie sama jakas ksiazeczke.

Jednak 13 letni chlopak pomylił kartę wedkarską z legitymacją czlonkowską PzW czyli widzisz ludzie mogą się mylić i nie każdy wie i rozróżnia te dwie rzeczy.Został członkiem w PzW .A nie posiadaczem Karty wędkarskiej ,licencji państwowej .Bo nie ma 14 lat.Moze żle napisałem Legitymacja członkowska plus kilka kartek dodatkowych na znaczki opłat za wędkowanie.Teraz lepiej?:-) A jak byłaby ksiązeczka opłat osobno to co to by zmieniło kolego? I tak to jest Legitymacja Czlonkowska PZW nie karta. (2014/07/30 11:50)