Zaloguj się do konta

Karta wędkarska 14 lat - pytanie

utworzono: 2014/05/08 15:17
komandos13

Cześc jest to moj pierwszy wątek dlatego z góry przepraszam jeśli napistałem go w niewłaściwym miejscu. Ale przejćmy do rzeczy od 3 lat mam legitymację wędkarską (czyli moge łowić tylko z pelnioletnią osobą posiadającą kartę wędkarską) a w marcu skończyłem 14 lat i chciąlbym sobie zrobić karte stąd moje pytanie : czy wystarcz o opłacić legitymacje czy musze na nowo wyrabiać ? Z gory dzięki za odpowiedz. [2014-05-08 15:17]

89krzysztof

Masz kartę wędkarską, czy legitymację członkowską ?
[2014-05-08 15:53]

darek-salamon

Prawdopodobnie ma legitymacje członkowską  dzieci do lat 14 nie maja obowiazku posiadania karty wedkarskiej ( zezwolenia państwowego) musisz zgłosić sie do koła. koło napisze Ci zaświadczenie z którym udasz sie do starostwa i tam dostaniesz kartę wędkarską bo ukończyłeś 14 lat.Bedziesz płacił składki PZW ulgowe do 16 lat a jak bedziesz sie uczył dalej płacisz ulgowe znaczki do końca nauki czyli studiow. [2014-05-08 16:12]

Jack14

Może lepszym rozwiązaniem było zdanie egzaminu w kole nawet na początku roku. Z otrzymanym zaświadczeniem, zdjęciem udać się do stosownego urzędu, złożyć stosowny wniosek, czekać do dnia urodzin i później tylko po odbiór karty wędkarskiej. [2014-05-08 17:00]

komandos13

Legitymację członkowską [2014-05-08 21:52]

Artur z Ketrzyna

Cześc jest to moj pierwszy wątek dlatego z góry przepraszam jeśli napistałem go w niewłaściwym miejscu. Ale przejćmy do rzeczy od 3 lat mam legitymację wędkarską (czyli moge łowić tylko z pelnioletnią osobą posiadającą kartę wędkarską) a w marcu skończyłem 14 lat i chciąlbym sobie zrobić karte stąd moje pytanie : czy wystarcz o opłacić legitymacje czy musze na nowo wyrabiać ? Z gory dzięki za odpowiedz.

Będąc członkiem uczestnikiem przez 3 lata, opłacałeś składki i wędkowałeś. Teraz masz 14 lat i musisz wyrobić sobie kartę wędkarską.
Jak ją otrzymasz to prawdopodobnie będziesz mógł korzystać z tej co masz legitymacji członkowskiej (wszystko zależy od władz twego koła, co wymyślą...). Jak nie to raptem 5 zł i zdjęcie i jest nówka funkiel.
[2014-05-10 07:29]

Sitownik

U mnie kosztuje to 20zł. Jestem w takiej samej sytuacji i kazano mi przyjść w dniu urodzin i  przyniesc zdjecie i to tyle :) [2014-05-10 13:31]

Artur z Ketrzyna

U mnie kosztuje to 20zł. Jestem w takiej samej sytuacji i kazano mi przyjść w dniu urodzin i  przyniesc zdjecie i to tyle :)

W dniu 14 urodzin?
I zapłaciłeś 20 zł?
To nie wiem czy cię nie nabili w butelkę. Bo młodzież ucząca się ma darmowy egzamin, a przynajmniej w Olsztyńskim.
[2014-05-10 20:43]

Sitownik

20zł za wyrobienie karty. Tak mi powiedziano..  [2014-05-10 21:36]

pakul1206

20zł za wyrobienie karty. Tak mi powiedziano.. 

20 zł = 0,5 l. czystej , nabili cię w butelkę :)

[2014-05-10 23:16]

Sitownik

Skarbnik wydawał się miły.. Nie wierzę.. Porozmawiam jeszcze raz. [2014-05-10 23:23]

robertnowak0

Wystarczy wniosek o wydanie karty wędkarskiej i zaświadczenie o zdanym egzaminie które powinien Ci wystawić skarbnik, bo to on najczęściej wystawia, udać się do swojego Starostwa z jednym zdjęciem i przelewem na 10zł na konto starostwa. Taka stawka przynajmniej u nas obowiązuje i cała filozofia.Pozdrawiam!  [2014-05-13 13:15]

jazzownik

W pustą butelkę :) [2014-05-13 14:46]

Artur z Ketrzyna

20zł za wyrobienie karty. Tak mi powiedziano.. 

20 zł = 0,5 l. czystej , nabili cię w butelkę :)

Tak by pociągnąć ten humor.
Jak przechyli ją to i powie "Za wyrobienie kary wędkarskiej chłopcze...."

No bo jak tu takiego sukcesu nie ochrzcić?

Kurcze w tym roku mój syn i kobita wyrobili kartę. No to i trzeba nadrobić zaległości. Jutro do sklepu i 1,0l 40% kupić i chrzest bojowy przeprowadzić wypada.
 Lepiej późno, niż wcale ;-)

A żeby się upewnić czy Cię nie nabili w butelkę to sprawdź tabelę opłat w swoim okręgu.
[2014-05-13 15:49]

JKarp

To ja muszę też se kupić flaszkę bo miałem egzamin a jakże - zapytano mnie o szczupaka, płotkę i wzdręgę :-)JK [2014-05-13 16:03]

Bernard51

Wystarczy wniosek o wydanie karty wędkarskiej i zaświadczenie o zdanym egzaminie które powinien Ci wystawić skarbnik, bo to on najczęściej wystawia, udać się do swojego Starostwa z jednym zdjęciem i przelewem na 10zł na konto starostwa. Taka stawka przynajmniej u nas obowiązuje i cała filozofia.Pozdrawiam!

Większość z dyskutantów o karcie stwierdza że trzeba osobiście udać się do starostwa.
Załatwiałem (wyrabiałem) karty dla iluś tam młodych wędkarzy po skończeniu 14-ego roku i zawsze załatwiał to skarbnik w kole zbierając przykładowo 5-7 wniosków i po wyrobieniu dzwonił do mnie aby odebrać już gotowe i rozdać chłopcom. I tak to jest przyjęte w sąsiednich kołach, żaden młody człowiek nie biega po urzędach, czyli zgadzając sie pełnić jakąś funkcje społeczną bierzemy na siebie też pewne obowiązki.
[2014-05-13 20:05]

Sitownik

A ja będę musiał biegać zapewne. Cóż. Wreszcie będę mógł łowić sam, mniej uciążliwości dla rodziców. [2014-05-13 20:15]

Artur z Ketrzyna

Bernard, jak jest z tym to tak jest. Ty załatwiasz inni nie...
Nawet jak by któryś z koła chciał się pofatygować do starostwa. To samemu chłopak to szybciej załatwi. Zanosi a na drugi dzień odbiera. A tak to różnie bywa...
[2014-05-13 21:02]

Bernard51

To samemu chłopak to szybciej załatwi. Zanosi a na drugi dzień odbiera. A tak to różnie bywa...

Tu nie zgodzę sie z Tobą , bo skarbnik przykładowo tel. umawia się powiedzmy na 9,00 i po godz przywozi karty gotowe. Ale to wszystko zależy od ludzi którym się chce!
[2014-05-14 06:59]

darek-salamon

Większośc kół jest otwarta raz w tygodniu od 16-18 no chyba że jest złoty skarbnik który lata po zezwolenia do starostwa,ale to rzadkość,prędzej sam to załatwisz. [2014-05-14 13:50]

czarodziej

Podstawa prawna- art7ust5-6 Ustawa o rybactwie Śródlądowym5.Kartę wędkarską oraz kartę łowiectwa podwodnego wydaje starostawłaściwy ze względu na miejsce zamieszkania zainteresowanej osoby,która złożyła z wynikiem pozytywnym egzamin ze znajomości zasad iwarunków ochrony i połowu ryb przed komisją egzaminacyjną, o którejmowa w ust. 7a. Z obowiązku składania egzaminu są zwolnione osobyposiadające średnie lub wyższe wykształcenie z zakresu rybactwa.6. Kartę wędkarską wydaje się osobie, która ukończyła 14 lat. Kartę łowiectwapodwodnego wydaje się osobie, która ukończyła 18 lat.
Czyli jeśli  ukończyłeś 14 lat ,zdajesz egzamin na kartę wędkarską i z zaświadczeniem o zdanym egzaminie udajesz się do swojego Starostwa.

Opłaty Okręg Katowice PZW

Załącznik nr 1 do uchwały nr 42/2013 ZO z dn. 29.10.2013 r.

l.p.

Rodzaj składki

wartość

1.

Okręgowa składka członkowska (roczna)

uprawniająca do wędkowania na wodach ogólnodostępnych okręgu Katowice

a)

Podstawowa

100,00

b)

Ulgowa (20%):

-       odznaczeni „Odznaką Okręgową”

80,00

c)

Ulgowa (50%):

-      młodzież   szkolna, studenci    16 -  24 lat,

-       odznaczeni srebrną i złotą odznaką PZW,

-       kobiety po ukończeniu 60 roku życia,

-       mężczyźni po ukończeniu 65 roku życia

50,00

d)

Ulgowa uczestnika 75% (uprawnia do wędkowania na wodach ogólnodostępnych całego kraju)

-       członek uczestnik do lat 16

25,00

e)

Dla niezrzeszonych

300,00

2.

Składki okresowe

a)

Dla członków PZW     - 1 dzień                                     

20,00

- 3 dni                                        

40,00

- 7 dni                                        

60,00

b)

Dla niezrzeszonych      1 dzień                      

40,00

- 3 dni                                        

80,00

- 7 dni                                      

120,00

3.

Opłata egzaminacyjna

a)

Podstawowa

30,00

b)

Młodzież ucząca się do lat 24 ( decyduje rocznik)

20,00

c)       

Dla młodzieży do lat 16-tu    (członek uczestnik)

zwolniony

Załącznik nr 2 do uchwały nr 42/2013 ZO z dn. 29.10.2013 r.

Zakres i zasady stosowania ulg w okręgowych składkach członkowskich w 2014 r.

1.        Do     obniżonych   o   50%   składek    w     wysokości    50,00 zł  na   wody   ogólnodostępne

uprawnieni są:

a)        młodzież ucząca się od  16 do  24 roku życia,

b)        odznaczeni złotą i srebrną odznaką PZW,

c)        kobiety po ukończeniu 60 roku życia,

d)       mężczyźni po ukończeniu 65 roku życia.

2.        Do obniżonych składek w wysokości  25,00 zł  na wody ogólnodostępne uprawnieni są członkowie uczestnicy do lat 1 6.

3.        Do obniżonych składek w wysokości  80,00 zł  na wody ogólnodostępne uprawnieni są członkowie PZW odznaczeni „Odznaką Okręgową".

4.        Z wnoszenia okręgowych składek członkowskich zwolnieni są:

a)        członkowie honorowi PZW,

b)        odznaczeni odznaką PZW złotą z wieńcami.

5.        Ulgami i zwolnieniami nie są objęte składki okresowe.

6.        Inne ulgi mogą być stosowane w sytuacjach szczególnych w zależności od decyzji Koła, Okręgu. 
Skutki tych ulg bezpośrednio obciążają budżet Koła lub Okręgu.

[2014-05-14 21:42]