Zaloguj się do konta

Karta wędkarska i legitymacja członkowska.

utworzono: 2013/07/08 21:49

Uwaga! Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

dida96

Witam
Mam na imię Dawid i jestem nowy na forum. Mam pytanie: posiadam kartę wędkarską a nie posiadam legitymacji członkowskiej czy mogę tak wędkować ?
Z góry dziękuje za pomoc Pozdrawiam :)
[2013-07-08 21:49]

lukas15

A czy posiadasz zezwolenie ?

[2013-07-08 22:38]

wisniak165

Pewnie nie posiada bo do legitymacji trzeba znaczki wkleić :)
[2013-07-08 23:06]

MASTINO

Witam
Mam na imię Dawid i jestem nowy na forum. Mam pytanie: posiadam kartę wędkarską a nie posiadam legitymacji członkowskiej czy mogę tak wędkować ?

Z góry dziękuje za pomoc Pozdrawiam :)



Na wodach PZW możesz tak wędkować, ale zamiast legitymacji musisz wykupić sobie zezwolenie czasowe na wędkowanie, co jest mało opłacalne finansowo jeśli bedziesz chciał częściej wędkować. Na innych wodach poza PZW także możesz wędkować, ale musisz równiez wykupić zezwolenia, nawet mając legitymację PZW. 



[2013-07-08 23:38]

JKarp

"Na wodach PZW możesz tak wędkować, ale zamiast legitymacji musisz wykupić sobie zezwolenie czasowe na wędkowanie, co jest mało opłacalne finansowo jeśli bedziesz chciał częściej wędkować. Na innych wodach poza PZW także możesz wędkować, ale musisz równiez wykupić zezwolenia, nawet mając legitymację PZW. "

Pisz prawdę i opisuj wszystkie aspekty posiadania samej karty wędkarskie i do czego ona uprawnia.http://www.pzw.org.pl/czerwionka/wiadomosci/51428/60/biala_kartaCytat: " Dla tego też proszę wędkarzy, którzy wędkują na wodach Skarbu Państwa  gdzie nie trzeba posiadać opłat tylko dokument, jakim jest biała karta wędkarska o sprawdzenie czy ich karta jest ważna czy nie. Aby nie było niespodzianki podczas kontroli, że strażnik stwierdzi, że Pan czy Pani nie posiada ważnego dokumentu i zostanie ukarany mandatem karnym za brak karty wędkarskiej.
" Z tego tekstu wynika jednoznacznie, że są wody na których wystarczy posiadanie tylko tzw białek karty wędkarskiej aby móc wędkować legalnie i bez stresu.Następny przykład:http://forum.gazeta.pl/forum/w,329,144009894,,Gdzie_mozna_lowic_ryby_bez_wnoszenia_oplat_do_PZW_.html?v=2Cytat: " Cześć kolego!  Z pełną odpowiedzialnością mogę potwierdzić twoje przypuszczenia że na Jeziórku można bez opłaconej składki, ale musisz mieć przy sobie kartę wędkarską, tę którą wydaje prezydent (biała lub żółta) i to wszystko.  Na Jeziórku biorą coraz ładniejsze japonce, są piękne liny, ze nie wspomne o szczupakach i okoniach.  Próbuj łowić na poliu XXI ale aż tam dalej jak byś na klonowe jechał, są tam 3 małe jeziorka z wyspami i jest gdzie się zaszdzić.  Przy drodze na Stalową biorą coraz ładniejsze liny.  Pozdr. "
Dawid poproś w swoim kole żeby ktoś pokazał Ci wykaz wód na których można wędkować posiadając tylko samą kartę wędkarską - O ILE SĄ TAKIE WODY.
Posiadanie zezwolenia na amatorski połów ryb jest konieczne tylko w obwodach rybackich uprawnionego do połowu ryb.
JK [2013-07-09 06:20]

dida96

To jeśli posiadam kartę i wykupie sobie zezwolenie w sklepie wędkarskim np. na jeden dzień to mogę wędkować bez obaw tak ?
[2013-07-09 15:21]

zbynio5o

Możesz wędkować bez obaw . [2013-07-09 15:31]

dida96

Ok dzięki wielkie.
A z legitymacją to nie musze mieć zezwolenia na wody które należą do koła tak ? :)
[2013-07-09 15:54]

zbynio5o

Idż, zapisz sie do koła,dostaniesz legitymacje, będziesz mógł łowić w całym okręgu i nie będziesz miał problemów. [2013-07-09 16:00]

dida96

Chyba tak zrobię ;)

[2013-07-09 16:23]

dida96

mam jeszcze pytanie: czy w swarzedzu obowiazuje rejestr polowu ryb ? [2013-07-09 20:17]

MASTINO

"Na wodach PZW możesz tak wędkować, ale zamiast legitymacji musisz wykupić sobie zezwolenie czasowe na wędkowanie, co jest mało opłacalne finansowo jeśli bedziesz chciał częściej wędkować. Na innych wodach poza PZW także możesz wędkować, ale musisz równiez wykupić zezwolenia, nawet mając legitymację PZW. "

Pisz prawdę i opisuj wszystkie aspekty posiadania samej karty wędkarskie i do czego ona uprawnia.http://www.pzw.org.pl/czerwionka/wiadomosci/51428/60/biala_kartaCytat: " Dla tego też proszę wędkarzy, którzy wędkują na wodach Skarbu Państwa  gdzie nie trzeba posiadać opłat tylko dokument, jakim jest biała karta wędkarska o sprawdzenie czy ich karta jest ważna czy nie. Aby nie było niespodzianki podczas kontroli, że strażnik stwierdzi, że Pan czy Pani nie posiada ważnego dokumentu i zostanie ukarany mandatem karnym za brak karty wędkarskiej.
" Z tego tekstu wynika jednoznacznie, że są wody na których wystarczy posiadanie tylko tzw białek karty wędkarskiej aby móc wędkować legalnie i bez stresu.Następny przykład:http://forum.gazeta.pl/forum/w,329,144009894,,Gdzie_mozna_lowic_ryby_bez_wnoszenia_oplat_do_PZW_.html?v=2Cytat: " Cześć kolego!  Z pełną odpowiedzialnością mogę potwierdzić twoje przypuszczenia że na Jeziórku można bez opłaconej składki, ale musisz mieć przy sobie kartę wędkarską, tę którą wydaje prezydent (biała lub żółta) i to wszystko.  Na Jeziórku biorą coraz ładniejsze japonce, są piękne liny, ze nie wspomne o szczupakach i okoniach.  Próbuj łowić na poliu XXI ale aż tam dalej jak byś na klonowe jechał, są tam 3 małe jeziorka z wyspami i jest gdzie się zaszdzić.  Przy drodze na Stalową biorą coraz ładniejsze liny.  Pozdr. "
Dawid poproś w swoim kole żeby ktoś pokazał Ci wykaz wód na których można wędkować posiadając tylko samą kartę wędkarską - O ILE SĄ TAKIE WODY.
Posiadanie zezwolenia na amatorski połów ryb jest konieczne tylko w obwodach rybackich uprawnionego do połowu ryb.
JK





Gdzie w takim razie nie napisałem twoim zdaniem prawdy? Czytaj ze zrozumieniem. Nie masz się czego czepić, to czep się tramwaja.


[2013-07-10 13:43]

Grzesiek75

Odnoszę wrażenie że ostatnio na forum nie można spokojnie dyskutować ponieważ są wśród nas użytkownicy którzy lubią się kłócić, do moderatora, może należało by dla spokoju i porządku trochę uszczuplić nasze forum. [2013-07-10 14:47]

MASTINO

Jesteś kolego stosunkowo krótko na naszym forum i może nie dostrzegasz jeszcze tzw. prowokatorów na tym forum z powodzeniem psujących prawie każdy kontrowersyjny, ciekawy, normalny, mniej ciekawy wątek. Wystarczy prześledzić różne tematy i można zauważyć kto za kim "chodzi" i podważa zaczepnie każdą wypowiedź. Zawsze znajdziesz te same nicki bardzo "poszkodowanych, wręcz poturbowanych, mordowanych" tu userów. Reagują chamską zaczepką na Twój post, wyzywają, prowokują, zaczepiają, obrażają, wyśmiewają, a następnie zgodnie ze swoim chytrym planem oskarżaja właśnie o to swoje ofiary. Napisz tu słowo "dupa", a taki pacjent ze strachu i nienawiści, bardziej tchórzostwa, wysyła skargę/naruszenie, że Ty napisałeś "ch.j" , doda też, że jego matkę zamordowałeś i wysadziłeś w powietrze mu jego dom. Kiedyś jeden poseł robił syf w niemieckim samolocie a potem wydzierał się "Ratunku, ratunku, Niemcy mnie mordują....!". Ty puszczasz wróbla, a taki prowokator widzi gołębia :) [2013-07-10 15:57]

JKarp


"  "Na wodach PZW możesz tak wędkować, ale zamiast legitymacji musisz wykupić sobie zezwolenie czasowe na wędkowanie, co jest mało opłacalne finansowo jeśli bedziesz chciał częściej wędkować.  Na innych wodach poza PZW także możesz wędkować, ale musisz równiez wykupić zezwolenia, nawet mając legitymację PZW. ""

Tu nie napisałeś prawdy - ten na czerwono. Ja, taki laik, zadymiarz i samo zło potrafiłem znaleźć te dwa linki z cytatami w pięć minut a jest ich dużo więcej łącznie z Ustawą. Trzeba tylko chcieć czytać ze zrozumieniem, podawać ogół informacji w danym temacie a NIE MIESZAĆ W GŁOWIE MŁODEMU CZŁOWIEKOWI PISZĄC NIEPRAWDĘ. Trzeba napisać cały zakres wiadomości a nie zatajać, że są takie wody jak te: "  " Dla tego też proszę wędkarzy, którzy wędkują na wodach Skarbu Państwa  gdzie nie trzeba posiadać opłat tylko dokument, jakim jest biała karta wędkarska o sprawdzenie czy ich karta jest ważna czy nie. Aby nie było niespodzianki podczas kontroli, że strażnik stwierdzi, że Pan czy Pani nie posiada ważnego dokumentu i zostanie ukarany mandatem karnym za brak karty wędkarskiej." "  "  Cześć kolego!  Z pełną odpowiedzialnością mogę potwierdzić twoje przypuszczenia że na Jeziórku można bez opłaconej składki, ale musisz mieć przy sobie kartę wędkarską, tę którą wydaje prezydent (biała lub żółta) i to wszystko.  Na Jeziórku biorą coraz ładniejsze japonce, są piękne liny, ze nie wspomne o szczupakach i okoniach.  Próbuj łowić na poliu XXI ale aż tam dalej jak byś na klonowe jechał, są tam 3 małe jeziorka z wyspami i jest gdzie się zaszdzić.  Przy drodze na Stalową biorą coraz ładniejsze liny.  Pozdr. " I to napisał strażnik SSR - jedno z dwojga. Albo brak wiadomości albo celowe wprowadzenie kogoś w błąd i sam się zastanawiam co gorsze. Należało też dopisać, że tam gdzie wystarczy tzw biała karta wędkarska nie obowiązuje RAPR a Ustawa o rybactwie śródlądowym.
Chamskie teksty nie są moją domeną. Prowokatorem też nie jestem. Nikogo nie wyzywam. Matki ( obojętne czyje ) zostaw w spokoju. Nie jestem ani poturbowany, ani poszkodowany ani mordowany. 
Może napiszesz dlaczego nie dopisałeś tych informacji, które uzupełniłyby Twoją wypowiedź? Wiesz o tym, że mówienie lub pisanie niepełnej prawdy to kłamstwo? Nie bo nie czy znowu ściśle tajne przez poufne priorytety ?
JK




[2013-07-10 16:37]

zbynio5o

Ten wątek prawdopodobnie czytają wszyscy ale każdy boi sie wchodzić między "wódke a zakąske ". Czyli między dwóch fachowców w swoich dziedzinach. @JKarp, karpiownie, sprzet itp. oraz @Mastiff, SSR, prawo wodne i wędkarskie. Zapewne każdy z nich coś niecoś wie o rzeczach w których specjalizuje sie oponent, ale na litość boską !.. nie podważajcie czyichś specjalizacji do " białej kości".

Apeluje do Was Koledzy, zaprzestańcie po sobie jazdy, w imie dobrych relacji między sobą. Wasze dobre stosunki pomągą nam wszystkim na tym forum, gdyż jedna mała zadra między Wami, psuje całkiem ciekawy wątek.

Niech to dotyczy również innych userów.

Ojciec Zbynio5o :))))



[2013-07-10 16:39]

bluehornet

Proszę o stonowanie nieco wypowiedzi - już jeden wątek został przez takie " polemiki " zablokowany ...
[2013-07-10 16:41]

MASTINO

Dopiszę tylko na koniec w odpowiedzi szukającemu problemu tam gdzie go nie ma a tworząc go niepotrzebnie mieszając niejednemu wędkarzowi z aktualną Kartą, że ja osobiście, ani żaden znany mi strażnik z państwowymi włącznie, nie spotkałem jeszcze w ciągu ładnych kilku lat "oglądania/kontroli" Kart Wędkarskich, żeby którakolwiek z nich była nieważna, czy jak kto woli przeterminowana. Po prostu już daaaaawno zostały powymieniane dzięki sugestiom skarbników czy prezesów kół wędkarskich. I w związku z tym, "ten problem nie stanowi problemu" i nie jest wart opisywania i mącenia, a szczególnie jak to nazwał - "zatajania" (hahahahaha) w głowach wędkarzy. Tym bardziej odpowiadając na pytanie młodemu człowiekowi, który posiada "nową" Kartę Wędkarską. A to, gdzie obowiązuje RAPR a gdzie nie, to każdy wędkarz doinformujący się o interesujące go łowisko, już doskonale wie, dlatego autor nie pyta o to w wątku ale o to na co mu odpisałem wystarczająco. On zrozumiał. [2013-07-10 17:56]

Diablo

Ten wątek prawdopodobnie czytają wszyscy ale każdy boi sie wchodzić między "wódke a zakąske ". Czyli między dwóch fachowców w swoich dziedzinach. @JKarp, karpiownie, sprzet itp. oraz @Mastiff, SSR, prawo wodne i wędkarskie. Zapewne każdy z nich coś niecoś wie o rzeczach w których specjalizuje sie oponent, ale na litość boską !.. nie podważajcie czyichś specjalizacji do " białej kości".

Apeluje do Was Koledzy, zaprzestańcie po sobie jazdy, w imie dobrych relacji między sobą. Wasze dobre stosunki pomągą nam wszystkim na tym forum, gdyż jedna mała zadra między Wami, psuje całkiem ciekawy wątek.

Niech to dotyczy również innych userów.

Ojciec Zbynio5o :))))

Zbynio Zbynio Zbynio,

Siedziałem na portalu to Mastiff żarł się ze mną, jak mnie tu nie było to znalazł innego "głupiego" żeby mu mięcha nawrzucać. Kiedy w końcu któryś moderator otworzy oczy i spojrzy z dystansu bez względu na osobiste relacje i zauważy że to Mastiff psuje atmosfere pisząc niewybredne, chamskie często pełne wulgaryzmów posty. Każdy wątek w którym się udzieli zostaje zaraz zablokowany i nie może teraz zwalić winy na mnie bo ja w nich udziału nie biorę.

To że Mastiff  był jubilerem czy miał jaką firmę transortową nie czyni go znawca w prawie wodnym czy SSR. Jak z resztą kilka razy już pokazał często gęsto jego wiedza na temat SSR mija sie z prawdą.

Dodam że w sprawie karpi w polskich wodach z JKarpiem mamy zupełnie odmienne zdania jednak nie przypominam sobie żebyśmy kiedyś doprowadzili do zamknięcia wątku. Potrafimy wymienić zdania czasem sobie podokuczać ale wszystko w granicach dobrego wychowania. Niektórzy jednak nie potrafią.





[2013-07-10 18:49]

cierpliwy1

Odnoszę wrażenie że ostatnio na forum nie można spokojnie dyskutować ponieważ są wśród nas użytkownicy którzy lubią się kłócić, do moderatora, może należało by dla spokoju i porządku trochę uszczuplić nasze forum.


Nie sprawdzałem ,może jesteś krótko na tym forum ale skoro zauważyłeś ludzi przez których są problem tzn ,że tak musi być .Pozdrawiam [2013-07-10 19:00]

JKarp

"  Ten wątek prawdopodobnie czytają wszyscy ale każdy boi sie wchodzić między "wódke a zakąske ". Czyli między dwóch fachowców w swoich dziedzinach. @JKarp, karpiownie, sprzet itp. oraz @Mastiff, SSR, prawo wodne i wędkarskie. Zapewne każdy z nich coś niecoś wie o rzeczach w których specjalizuje sie oponent, ale na litość boską !.. nie podważajcie czyichś specjalizacji do " białej kości".

Apeluje do Was Koledzy, zaprzestańcie po sobie jazdy, w imie dobrych relacji między sobą. Wasze dobre stosunki pomągą nam wszystkim na tym forum, gdyż jedna mała zadra między Wami, psuje całkiem ciekawy wątek.

Niech to dotyczy również innych userów.

Ojciec Zbynio5o :))))"


Cześć

Drogi mój Mentorze. 

Z tym" zna prawo wodne" wielce bym polemizował ;-)

Nie podważam specjalizacji ale na miłość boską niech ten Oponent pisze wszystko co wie w tym temacie. 

Ja nie jeżdżę po nikim - staram się jedynie nie dopuścić do tego żeby po mnie jeżdżono bo wiek jakby nie pozwala a i wiedza z zakresu ochrony wód i prawa u mnie jest bo czytać umiem i wiele rzeczy rozumiem.

Wątek jak dla mnie nie jest ciekawy - podałem jasno co na to wszystko przepisy i prawo.

" Dodam że w sprawie karpi w polskich wodach z JKarpiem mamy zupełnie odmienne zdania jednak nie przypominam sobie żebyśmy kiedyś doprowadzili do zamknięcia wątku. Potrafimy wymienić zdania czasem sobie podokuczać ale wszystko w granicach dobrego wychowania. Niektórzy jednak nie potrafią. "

Doceniam szczerze, że złamałeś swoją obietnicę dotyczącą nie pisania na forum :-))

Łam kije Wieśku.

JK


[2013-07-10 20:43]

Iras1975

mam jeszcze pytanie: czy w swarzedzu obowiazuje rejestr polowu ryb ?


Na wodach PZW Okręg Poznań nie ma rejestru połowu ryb. [2013-07-10 21:45]

MASTINO

Myślę drogi moderatorze, ze po wlezieniu tu kolejnego prowokatora, który w temacie nie pisnął ANI SŁOWA, a jedynie TYLKO I WYŁĄCZNIE tradycyjnie popluł jadem, wątek można już zamknąć jako wyczerpany :) Jeden poprowokował i sobie ulżył na jakiś czas, drugi wlazł i też bardzo "merytorycznie" zajął głos, więc wątek proponuję do szufladki :) Autor odpowiedzi uzyskał :) Wprawdzie "warsiaski filozof" chciał mu namieszać w głowie, ale chłopak zrozumiał normalne odpowiedzi innych userów, czego zapewnienie otrzymałem na priv :) [2013-07-11 13:18]

JKarp

A odpowiedzi jak nie było tak nie ma..." Może napiszesz dlaczego nie dopisałeś tych informacji, które uzupełniłyby Twoją wypowiedź? Wiesz o tym, że mówienie lub pisanie niepełnej prawdy to kłamstwo?Nie bo nie czy znowu ściśle tajne przez poufne priorytety ?"
Sam mieszasz celowo w głowach chyba tylko po to, żeby mieć wyniki na patrolach :-(((((Może zaprzeczysz, że są takie wody gdzie wystarczy sama biała karta wędkarska i że na takich wodach RAPR nie obowiązuje?No raczej nie zaprzeczysz bo to byłaby totalna kompromitacja.
A jak już piszesz o mojej osobie to jestem Janusz, JKarp lub JK a nie " "warsiaski filozof"".Ja nikogo nie obrażam, nie przezywam i wyzywam więc oczekuje tego samego.
Oczywiście zgodnie z obietnicą skoro nie zrozumiałeś, że bezkarnie nie można kogoś wyzywać lub przezywać ZGŁASZAM PONOWNIE NARUSZENIE. " c. Zabrania się publikacji wątków stanowiących personalne ataki i wyzwiska pomiędzy użytkownikami portalu.  d. Zabrania się używania słów wulgarnych słów, wyzwisk naruszających czyjąś godność osobistą. e. Zabrania się obrażania innych użytkowników oraz ironicznego odnoszenia się do ich wyglądu, wieku, seksualności, wyznania, narodowości, koloru skóry itp."
W punkcie " e " brakuje " pochodzenia " bo gdzie ja mieszkam nikogo nie powinno obchodzić ani być powodem do nazywania mnie " " "warsiaski filozof"".
JK

[2013-07-11 13:40]