Karta wędkarska vs legitymacja członkowska

/ 15 odpowiedzi
Witam,
Jestem nowy na forum i mam pytanie. Mam 15 lat i posiadam legitymację członkowską. Czy muszę wyrobić sobie kartę, czy mogę dalej łowić z legitymacją. jaka jest różnica? Ile kosztuje wyrobienie owej karty? Jestem w kole nr 102 w Żorach. Może ktoś też do niego należy.

Dziękuję i pozdrawiam.
jogi


 

3. Z obowiązku posiadania karty wędkarskiej są zwolnione osoby do 14 lat oraz

cudzoziemcy czasowo przebywający w Polsce.

 

4. Prawo do samodzielnego wędkowania ma wędkarz, który ukończył 14 lat, z tym, że młodzież do 16 lat nie ma prawa do wędkowania w porze nocnej bez nadzoru osoby uprawnionej do opieki.                                              Kłania się RAPR.!

(2013/03/29 14:42)

u?ytkownik26223


 Ile kosztuje wyrobienie owej karty? Jestem w kole nr 102 w Żorach. Może ktoś też do niego należy.

Dziękuję i pozdrawiam.




Wydanie karty  jest płatne pare zł ale jest to wydatek 1 razowy .musisz tylko dostarczyć zdięcie. W twoim przypadku opłata egzaminacyjna jest zbędna bo legitymacje posiadasz czyli jesteś członkiem PZW. (2013/03/29 14:47)

adrian-czekuc


A czy wie ktoś pojęcie ile zapłacę za kartę w okręgu katowickim? (2013/03/29 14:48)

u?ytkownik26223


A czy wie ktoś pojęcie ile zapłacę za kartę w okręgu katowickim?














Opłaty na 2013 rok


 

 

  Załącznik nr 1 do uchwały nr 159 ZG PZW z dnia 29 września 2012r

 

 

WYSOKOŚĆ SKŁADKI CZŁONKOWSKIEJ

 

 

Lp

Treść

Wysokość kwotowa

w złotych

1.

Składka członkowska

  66,- 

2.

Składka członkowska ulgowa 50%

1) młodzież szkolna i studenci w wieku 16-24 lat,

2)  członkowie odznaczeni srebrną i złotą odznaką PZW

3) mężczyźni po ukończeniu 65 roku życia,

4)  kobiety po ukończeniu 60 roku życia

  33,-

3.

Składka członkowska ulgowa 75%

1) członkowie uczestnicy do lat 16

2) członkowie odznaczeni odznaką PZW złotą z wieńcami

16,-

4.

Wpisowe:

1) członka zwyczajnego PZW

2) członka uczestnika PZW

 

25,-

12,-

5.

Legitymacja członkowska

5,-

 

 



 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uwaga: Zwalnia się członków uczestników z opłat za legitymację członkowską



 

Załącznik nr2 do uchwały nr 159 ZG PZW z dnia 29 września 2012 r


ZAKRES I ZASADY STOSOWANIA ULG I ZWOLNIEŃ

W SKŁADCE CZŁONKOWSKIEJ w 2013r

 

1.   Młodzież do lat 14, nie zrzeszona  w PZW, może wędkować nieodpłatnie w wodach PZW, ale tylko w ramach łowiska i  dziennego limitu swego opiekuna i w jego obecności. Uprawnienie to dotyczy również współmałżonka członka PZW.

2.   Ogólnie związkową kładkę członkowską członka uczestnika uprawnionego do swojego łowiska uiszcza młodzież do lat 16 w wysokości 25% wartości znaku składki członkowskiej. Wysokość zniżki dla członka uczestnika w składce okręgowej, ustalają na terenie swego działania zarządy okręgów.

3.   Honorowi członkowie PZW zgodnie z § 15 ust. 2 statutu PZW są zwolnieni ze świadczeń członkowskich za okazaniem leitymacji nadającej tytuł członka honorowego.

4.   Członkowie PZW w wieku 16-24 lat są uprawnieni do 50%  zniżki w składce członkowskiej za okazaniem ważnej legitymacji  szkolnej lub studenckiej.

5.    Zniżki w składce członkowskiej z tytułu odznaczeń honorowymi odznakami PZW, ogłoszone w tabeli stanowiącej zał. nr 1, stosowane są po okazaniu legitymacji  potwierdzającej nadanie odznaczenia lub wpisu do legitymacji członkowskiej.

6.  Zasady stosowania ulg i zwolnień w składce okręgowej oraz zasady wydawania zezwoleń na amatorski połów ryb dla osób obiętych tymi ulgami i zwolnieniami, uchwalają na terenie swego działania zarządy okręgów.


(2013/03/29 15:00)

Boolek


Egzamin kosztuje 30zł, wyrobienie karty 10 (2013/03/29 15:00)

adrian-czekuc


Czyli gdybym chciał teraz łowić to muszę iść wyrobić kartę, zapłacić składki i mogę łowić? (2013/03/29 15:01)

u?ytkownik26223


 Załącznik nr 1 do uchwały nr 41/2012 z dnia 27.09.2012 

 

TABELA OKRĘGOWEJ SKŁADKI CZŁONKOWSKIEJ


l.p.

Rodzaj składki

wartość

 

1.

Okręgowa składka członkowska (roczna) uprawniająca do wędkowania na wodach ogólnodostępnych okręgu Katowice

 

 

a)

Podstawowa

100,00

b)

Ulgowa (20%):

-     odznaczeni „Odznaką Okręgową"

80,00

c)

Ulgowa (50%):

 - młodzież szkolna, studenci 16 - 24 lat,

 - odznaczeni srebrną i złotą odznaką PZW

50,00

d)

Ulgowa specjalna

-     osoby powyżej 70 lat

35,00

e)

Ulgowa uczestnika 75% (uprawnia do wędkowania na wodach ogólnodostępnych całego kraju)

-      członek uczestnik do lat 16

25,00

f)

Dla niezrzeszonych

300,00

 2.

Składki okresowe

 

 a ) Dla członków PZW    - 1 dzień                                 

15,00

 

                                              - 3 dni                                       

30,00

 

                                              - 7 dni                                       

50,00

 

b)  Dla niezrzeszonych  1 dzień                               

30,00

 

                                              - 3 dni                                       

60,00

 

                                              - 7 dni                                     

120,00

 3.

Opłata egzaminacyjna

 

a)  Podstawowa

30,00

 

b)  Młodzież ucząca się do lat 24 ( decyduje rocznik)

20,00

 

c)  Dla młodzieży do lat 16-tu   (członek uczestnik)

zwolniony

 

 


 




 

 

 

 

 

 


(2013/03/29 15:04)

Boolek


Czyli gdybym chciał teraz łowić to muszę iść wyrobić kartę, zapłacić składki i mogę łowić?
Właśnie tak ... :D (2013/03/29 15:11)

adrian-czekuc


Czyli ile mi to wyjdzie do zapłaty bo jakoś nie umiem się ogarnąć.
Egzaminu zdawać nie muszę. (2013/03/29 15:24)

kamil11269


Czyli ile mi to wyjdzie do zapłaty bo jakoś nie umiem się ogarnąć.
Egzaminu zdawać nie muszę.

Egzamin musisz zdać, ale za to, że byłeś wcześniej członkiem uczestnikiem to jest dla Ciebie bezpłatny. Przynajmniej mi się tak zdaje i tak jest u mnie. (2013/03/29 16:38)

halski021


Jarek11 - podałeś błędną informację - z egzaminów na kartę wędkarską są wg.ustawy o rybactwie śródlądowym,zwolnieni tylko absolwenci średnich i wyższych szkół rybackich.Członek uczestnik po ukończeniu 14 lat musi zdać egzaminy.Jak to jest przestrzegane w innych kołach nie wiem,ale u nas jest to praktykowane ,wiem bo mam wnuka 15 lat,który jest członkiem uczestnikiem od 2007 roku,a egzamin zdawał jak skończył 14. (2013/03/29 16:43)

PanSawik


W Twoim przypadku wygląda to tak (bo chyba wszędzie tak jest, a jak nie to mnie poprawcie):

1. Zdajesz egzamin na kartę (np. u siebie w kole) - gratis bo nie masz 16 lat
2. Z zaświadczeniem i zdjęciem idziesz do Starostwa, aby wyrobić kartę - 10 zł płatne przelewem, chyba że przyjmują w kasie urzędu (i tu nie wiem czy możesz iść sam, czy konieczny opiekun)
3. Opłacasz u siebie w okręgu składkę na ten rok i opłaty za wędkowanie - 16+25=41 zł

Czyli w tym roku całość 51 zł wg tabel od Jarka :)





p.s.
To mnie zadziwiło:


e) Ulgowa uczestnika 75% (uprawnia do wędkowania na wodach ogólnodostępnych całego kraju) - członek uczestnik do lat 16


Pierwszy raz coś takiego widzę (2013/03/29 19:20)

halski021


Przepraszam nigdzie nie pisałeś,że jest zwolniony z egzaminu,źle to zrozumiałem.Napisałeś ,że jest zwolniony z opłaty za egzamin i tu masz rację.Jeszcze raz przepraszam i zwracam honor. (2013/03/29 19:23)

halski021


Przepraszam nigdzie nie pisałeś,że jest zwolniony z egzaminu,źle to zrozumiałem.Napisałeś ,że jest zwolniony z opłaty za egzamin i tu masz rację.Jeszcze raz przepraszam i zwracam honor.
Ten wpis dotyczy Jarek11 (2013/03/29 19:35)