Karta wędkarska w Danii?

/ 4 odpowiedzi
witam czasem bywam w Danii w okolicy Horsens, jako że może znów tam pojadę, zastanawiam się czy brać ze sob± wędkę (spining), orientuje się może kto¶ ile tam kosztuje odpowiednie zezwolenie na wędkowanie (bo czytałem różne opinie) i gdzie można to "załatwić"?
Mankowski

kartę kupisz na każdej poczcie a kosztuje to 140 koron za rok i można łowić na morzu i fiordach, natomiast na rzeki i jeziora trzeba dodatkowe pozwolenia dokupić u wła¶cicieli danych wód, a ile to kosztuje to nie wiem, ja łowoiłem cały czas na fiordzie czasem na morzu (2013/02/10 14:13)

arturoML

Lowie po calej Europie koszt licecji nie powinien przekraczac 80€ na rok jak na Danie.Wszelkich informacji udzieli Ci kazdy sprzedawca w sklepach wedkarskich. Dokladnie wypytaj sie o wymiary i terminy ochronne , bo na zachodzie rybek masa!!!!!!.....a jak zlapiesz nie ta co trzeba w danym okresie, a Cie skatroluja 350-500€ nie twoje.Polamania!!!! (2013/02/10 14:30)

siewier23

Karty kosztuja

- 185kr na poczcie plus 30 kr prowizji to koszt na 12mc

- 130kr na jeden tydzien plus 30kr

- 40kr jeden dzien plus 30kr

Karty, uprawniaja  na polow na wodach slonych i slodkich. Na poszczegolnych jeziorach trzeba wykupic dodatkowe zezwolenie na polow dzienny.Cenny wachaja sie od 20-240 kr w zaleznosci od jeziora.

Dodatkowo trzeba sie dowiedziec czy mozna lowic poszczegolne gatunki ryb bo niektore sa chronione na danej wodzie (naprzyklad karpie na vallensbæksø)

Niektore jeziora naleza do klobow i niemozna nanich lowic jak niejestes ich czlonkiem.

* Karte mozna kupic na stronie www.fisketegn.dk ,dodatkowo 15kr kosztuje plastikowa karta.

(2013/02/19 14:52)

robbill

na poczcie już nie kupisz karty (2014/04/29 15:09)