Zaloguj się do konta

Karta wędkarska w Niemczech

utworzono: 2012/04/17 00:21
wirefree

Tylko pani lub Pan z lokalnego ratusza odpowie na twoje pytanie. Kiedys tlumaczenie przechodzilo dzisisj juz malo gdzie z uwagi na nie stosowanie sie przez rodakow do tutejszych reguł. [2015-01-09 14:15]

swifti

Witam, czy te problemy z przepisaniem karty, o których piszecie dotyczą całych Niemiec? Interesują mnie głównie okolice Kolonii (dokładnie miejscowość Lechenich). Posiadam polską kartę wędkarską i zastanawiam się czy jest możliwość uzyskania niemieckiej bez zdawania egzaminu. Jestem tutaj zameldowany więc turystyczna odpada. Może jest ktoś kto załatwił to w tych rejonach i podzieliłby się wiedzą.
[2015-02-14 12:46]

wirefree

Odpada odkad nasi odacy nabili syfu.  Jesli masz meldunek trzeba zapisac sie do kola i zdac egzamin. Turysta bez meldunku ale polakom tez niechetnie wydaja. | tym ze  ta turystyczna to jest wazna tylko 1  miesiac w roku.
[2015-02-14 13:34]

swifti

Dzięki za odpowiedź, trzeba będzie się języka poduczyć i zdać egzamin:)
[2015-02-15 09:00]

wniewins

ZROBIŁEM KARTĘ W SZWAJCARII PONIEWAŻ TAM MIESZKAM PRZENIOSŁEM SIE DO KOŁA WEDKARSKIEGO W NIEMCZECH WIĘC ZE ZROBIŁEM KARTĘ W NIEMCZECH NIE BYŁO PROBLEM POPROSTU MI PRZEPISAMI I MIAŁEM W 10 MIN.JESTEM BARDZO ZADOWOLONY MOJE KOŁO MUCHOWE DZIAŁA SUPER WZOROWA ORGANIZACJA POLECAM. [2015-10-29 10:57]

Pimik

PZW ma umowe z Brandenburgią i Magdeburgią  więc warto popytać w PZW jeśli chodzi o Berlin np. Mieszkałem w Poczdamie i każdy weekend wędkowałem. Wody cała masa a i ryb dużo tak więc polecam... [2015-10-30 19:37]

scanundo

Temat cały czas żywy. Ja żywo interesowałem się tematem rok temu. Mój kolega miesiąc temu zdał swój egzamin i potwierdza, to co zawarłem w poniższym filmiku. A zatem wklejam link do aktualnych informacji:

https://www.youtube.com/watch?v=h0jZdGh_BJE


Jeżeli chcecie szczegółowych informacji na temat karty wędkarskiej dla turystów, lub normalnej karty wędkarskiej, to piszcie - przygotuję taki materiał.
 Pozdrawiam,
G.G.
[2015-11-24 15:37]

czeslaw-zeluk

Witam  ! ,ja rowniez  mieszkam i pracuje w Berlinie robie pierwsze kroki w wedkowaniu chce zeby to bylo moja pasja szukam znajomych chce sie dowiedziec kilka porad prosze o pomoc....wynagrodze sie... 
prosze o kontakt moj tel.015732642815 Emil c.zeluk@gmx.de
lub na Facebooku czeslaw zeluk

  Pozdrawiam czeslaw [2016-03-29 17:57]

czeslaw-zeluk

Witam   ,ja rowniez  mieszkam i pracuje w Berlinie robie pierwsze kroki w wedkowaniu chce zeby to bylo moja pasja szukam znajomych chce sie dowiedziec kilka porad prosze o pomoc....wynagrodze sie... 
prosze o kontakt moj tel.015732642815    Emil c.zeluk@gmx.de
lub na Facebooku czeslaw zeluk

  Pozdrawiam czeslaw [2016-03-29 18:04]

Expensiw

W Berlinie i Brandenburgi wystarczy posiadac polska karte i wykupic pozwolenie na dana wode ,niczego wiecej nie wymagaja bylem i sie dowiadywalem,  sam tak wedkuje od paru lat , roznica polega ny tym ze jak mamy karte niemiecka i jestesmy zrzeszeni w kole to oplata roczna jest znacznie mniejsza a tak na polskiej trzeba placic po 30€ za kazdy rejon czy wode pozdrawiam [2016-05-05 15:46]

mariusz-wotkowski

Witam jeśli ktoś szuka poradnika jak krok po kroku wyrobić niemiecką kartę wędkarską z minimalną znajomością niemieckiego . Wczoraj napisalem art. na ten temat znajduję się on pod tym adresem http://www.muszkawaustrii.pl/2017/01/niemiecka-karta-wedkarska.html    Zapraszam i Pozdrawiam [2017-01-10 11:25]