Karta wędkarska w Niemczech

/ 63 odpowiedzi
wirefree

Musze cie zmartwic, nasi tfu "rodacy" juz narobili takiego s y f u ze niemcy nie chca wydawac kart wedkarskich polakom bez uprzedniego egzaminu i czlonkostwa w ichnich kolach wedkarskich.Zerknij do ratusza lub bezposrednio do kola wedkarskiego. Bez karty nie radze bo mozesz sie bardzo zdziwic. ogolnie to nie polowisz sobie bo nawet na komercji sezon zaczyna sie w maju czerwcu.
Ale mozesz probowac :
Vereinsname:Angelverein SV Immelborn e.V.
Geschäftsstelle:Pfaffenrain 04
Post an:Marko Rexhäuser
03695/603300
03695/851521
marko.rexhaeuser@dvag.de
(2015/01/06 18:08)

Nokillfish

Witam ,tez podlacze sie do dyskusji od kilku lat mieszkam w berlinie mam meldunek itp.itd. posiadam polska karte wedkarska od 3 lat. I teraz pytanie do Was co zrobic zeby moc w berlinie legalnie polowic???Wiem wiem isc zapisac sie na kurs zdac egzamim i miec karte:) a czy w berlinie uznaja polska przetlumaczona karte wedkarska??I ile takie przyjemnosci kosztuja w berlinie(Wedding)pzdr (2015/01/09 12:49)

wirefree

Tylko pani lub Pan z lokalnego ratusza odpowie na twoje pytanie. Kiedys tlumaczenie przechodzilo dzisisj juz malo gdzie z uwagi na nie stosowanie sie przez rodakow do tutejszych reguł. (2015/01/09 14:15)

swifti

Witam, czy te problemy z przepisaniem karty, o których piszecie dotyczą całych Niemiec? Interesują mnie głównie okolice Kolonii (dokładnie miejscowość Lechenich). Posiadam polską kartę wędkarską i zastanawiam się czy jest możliwość uzyskania niemieckiej bez zdawania egzaminu. Jestem tutaj zameldowany więc turystyczna odpada. Może jest ktoś kto załatwił to w tych rejonach i podzieliłby się wiedzą. (2015/02/14 12:46)

wirefree

Odpada odkad nasi odacy nabili syfu.  Jesli masz meldunek trzeba zapisac sie do kola i zdac egzamin. Turysta bez meldunku ale polakom tez niechetnie wydaja. | tym ze  ta turystyczna to jest wazna tylko 1  miesiac w roku. (2015/02/14 13:34)

swifti

Dzięki za odpowiedź, trzeba będzie się języka poduczyć i zdać egzamin:) (2015/02/15 09:00)

wniewins

ZROBIŁEM KARTĘ W SZWAJCARII PONIEWAŻ TAM MIESZKAM PRZENIOSŁEM SIE DO KOŁA WEDKARSKIEGO W NIEMCZECH WIĘC ZE ZROBIŁEM KARTĘ W NIEMCZECH NIE BYŁO PROBLEM POPROSTU MI PRZEPISAMI I MIAŁEM W 10 MIN.JESTEM BARDZO ZADOWOLONY MOJE KOŁO MUCHOWE DZIAŁA SUPER WZOROWA ORGANIZACJA POLECAM. (2015/10/29 10:57)

Pimik

PZW ma umowe z Brandenburgią i Magdeburgią  więc warto popytać w PZW jeśli chodzi o Berlin np. Mieszkałem w Poczdamie i każdy weekend wędkowałem. Wody cała masa a i ryb dużo tak więc polecam... (2015/10/30 19:37)

scanundo

Temat cały czas żywy. Ja żywo interesowałem się tematem rok temu. Mój kolega miesiąc temu zdał swój egzamin i potwierdza, to co zawarłem w poniższym filmiku. A zatem wklejam link do aktualnych informacji:

https://www.youtube.com/watch?v=h0jZdGh_BJE

Jeżeli chcecie szczegółowych informacji na temat karty wędkarskiej dla turystów, lub normalnej karty wędkarskiej, to piszcie - przygotuję taki materiał.
 Pozdrawiam,
G.G. (2015/11/24 15:37)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

czeslaw-zeluk

Witam  ! ,ja rowniez  mieszkam i pracuje w Berlinie robie pierwsze kroki w wedkowaniu chce zeby to bylo moja pasja szukam znajomych chce sie dowiedziec kilka porad prosze o pomoc....wynagrodze sie... 
prosze o kontakt moj tel.015732642815 Emil c.zeluk@gmx.de
lub na Facebooku czeslaw zeluk

Pozdrawiam czeslaw (2016/03/29 17:57)

czeslaw-zeluk

Witam   ,ja rowniez  mieszkam i pracuje w Berlinie robie pierwsze kroki w wedkowaniu chce zeby to bylo moja pasja szukam znajomych chce sie dowiedziec kilka porad prosze o pomoc....wynagrodze sie... 
prosze o kontakt moj tel.015732642815    Emil c.zeluk@gmx.de
lub na Facebooku czeslaw zeluk

Pozdrawiam czeslaw (2016/03/29 18:04)

Expensiw

W Berlinie i Brandenburgi wystarczy posiadac polska karte i wykupic pozwolenie na dana wode ,niczego wiecej nie wymagaja bylem i sie dowiadywalem,  sam tak wedkuje od paru lat , roznica polega ny tym ze jak mamy karte niemiecka i jestesmy zrzeszeni w kole to oplata roczna jest znacznie mniejsza a tak na polskiej trzeba placic po 30€ za kazdy rejon czy wode pozdrawiam (2016/05/05 15:46)

mariusz-wotkowski

Witam jeśli ktoś szuka poradnika jak krok po kroku wyrobić niemiecką kartę wędkarską z minimalną znajomością niemieckiego . Wczoraj napisalem art. na ten temat znajduję się on pod tym adresem http://www.muszkawaustrii.pl/2017/01/niemiecka-karta-wedkarska.html    Zapraszam i Pozdrawiam (2017/01/10 11:25)