Zaloguj się do konta

Karta wędkarska - opłacanie

utworzono: 2012/04/03 12:42
adek98

Zdałem test na kartę wędkarską, i pan w kole dał mi zezwolenie do amatorskiego połowu ryb i pojechałem do starostwa , zapłaciłem 10 zł i do 2 tygodni ma przyjść ta karta. Jak byłem w kole pan opłacił mi legitymację członkowską, za wszystko dałem ok. 60zł+, czy jak dostanę te kartę od starostwa też będę musiał opłacić ? Jak opłacanie w ogóle wygląda ?  [2012-04-03 12:42]

Piko2003pl

opłaca się tylko pozwolenia, a karta wędkarska jest płatna jednorazowo (10pln)
i jest dorzywotnia
[2012-04-03 12:09]

Artur z Ketrzyna

Jak dostaniesz kartę wędkarską ze starostwa, to już będziesz miał wszystkie potrzebne dokumenty do uprawiania amatorskiego wędkarstwa.
Jak kolega wspomniał kartę wędkarską wyrabiasz na całe życie, opłacasz tylko wydanie karty. Zaś w kole PZW dostaniesz legitymację członkowską, w której masz znaczki potwierdzające opłacenie przez ciebie składek.
Z tym że jak dostaniesz, Kartę wędkarską, to tam jest twój nr wędkarski. On powinien być wpisany do rejestru połowu, jak i zezwolenia, w rubryce nr karty wędkarskiej. Bo w razie kontroli mogli by się do tego przyczepić.
Na ryby zabierasz oba dokumenty, oraz rejestr połowu jak obowiązuje w twoim okręgu, i ten papier zwany zezwoleniem na wędkowanie (u mnie w tym roku to wprowadzono).
[2012-04-03 14:00]

altershepi

musisz czekać aż 2 tygodnie? u mnie dostałem ją po 10 minutach... wypełnili, wkleili zdjęcie i podstemplowali.... i tyle... to aż tyle czasu potrzeba by to zrobić? ehh 2 tyg... ja nie mogę... [2012-04-03 14:53]

krzychu64

Urzędasy czas sobie szanują.
[2012-04-03 21:05]