Zaloguj się do konta

Karta wędkarska z 1978 roku i egzamin

utworzono: 2012/01/25 18:59
jurek

Zgadza się kolego , tylko cała masa wędkarzy nie wie , że uiszczając składki na zezwolenie połowu , automatycznie jest w stowarzyszeniu PZW i musi egzekwować przepisy tego stowarzyszenia , czasami nie do końca dopracowane , ale pokażcie mi jakieś inne przepisy , Ustawy bez usterek
[2012-01-26 12:33]

mjaros

Panie i Panowie. Sprawdziłem przepisy a zajęło mi to trochę czasu. Na dziś nie ma podstawy prawnej wymiany starej karty wędkarskiej na nową. Reguluje to ustaw o rybołówstwie śródlądowym.Ustawa z dnia 18 kwietnia 1885 roku (Dz.U. 1985 Nr 21 poz. 91) po usunięciu art 28 (obwieszczenie Min.Rolnictwa z 1999 r) w aktualnym brzmieniu nie zmusza do wymiany karty na nowe druki. Następne zmiany ustawy (Dz.U. Nr 200 poz. 1322 z 24 września 2010) utrzymuje ważność wszystkich kart wędkarskich wyrobionych dotychczas na obowiązujących zasadach.Zapis o konieczności wymiany karty wędkarskiej do 1987 roku i utraty jej ważności po tym roku (dla wznowienia konieczny egzamin ) został wycofany. Trudno znaleźć nawet ustawę w aktach prawnych z art.28 w pierwotnym brzmieniu.Dla wyjaśnienia sprawy wystąpiłem z zapytaniem do Rzecznika Praw Obywatelskich. Jak uzyskam odpowiedź opublikuję na forum. Uważam, że lepiej wydać te dodatkowe 20 - 30 zł na PZW niż bezpodstawnie zasilić Urząd.Tym bardziej jestem zły, ponieważ Pani z referatu ochrony środowiska powiedziała, że decyzja i tak będzie odmowna ale zostanie mi odwołanie od decyzji. Czekać, czekać nie lubię.Pozdrawiam wszystkich, którzy udzielili mi odpowiedzi.
[2012-01-26 13:34]

Romuald55

Przypuszczam,że sprawy związane z ważnością dokumentów,nie tylko karty wędkarskiej,ich koniecznością wymiany i postępowaniem w tym przypadku regulują przepisy Kodeksu Postępowania Administracyjnego.Jest ich tak dużo,że trudno to ogarnąć osobom nie mającym z prawem do czynienia na co dzień.O ile pamiętam,kiedy był obowiązek wymiany Kart Wędkarskich,każdy dostawał zaświadczenie z Koła,że jest członkiem PZW i to było WARUNKIEM uzyskania nowej Karty Wędkarskiej.Nowo wstępujący musieli zdawać egzamin.
[2012-01-26 14:05]

Randario

Czy tu chodzi o 20 zł czy strach przed egzaminem?
Oto jest pytanie ?
[2012-03-07 13:57]