Karta Wędkarska - koszty z nią związane

/ 35 odpowiedzi
mam pytanko gdzie można wyrobić kartę jakie są koszty, i czy trudno zdac egzamini na czym polega ten egzamin
Draq


Koszt wyrobienia karty jest niski, ale do tego trzeba doliczyć koszty związane z opłatą składki na łowisko na którym chcesz łowić. Egzamin hm... ja nie zdawałem egzaminu, poszedłem na ten "egzamin" dałem Panu papier i ten mi podbił i powiedział to wszystko. Ale jak u Ciebie jest normalny zarząd to będą pytania związane na pewno z rapr czyli okresy wymiary limity etc. (2012/01/05 20:06)

twisterek


Koszt wyrobienia karty jest niski, ale do tego trzeba doliczyć koszty związane z opłatą składki na łowisko na którym chcesz łowić. Egzamin hm... ja nie zdawałem egzaminu, poszedłem na ten "egzamin" dałem Panu papier i ten mi podbił i powiedział to wszystko. Ale jak u Ciebie jest normalny zarząd to będą pytania związane na pewno z rapr czyli okresy wymiary limity etc.
 
tzn gdzie musiał bym sie zgłosic (2012/01/05 20:08)

Romuald55


Musisz się zgłosić do najbliższego Koła Wędkarskiego.Tam uzyskasz wszystkie niezbędne informacje.Egzamin jest ze znajomośći Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb.Niewiele tego jest.Nowych regulaminów jeszcze nie ma wydrukowanych więc musisz ściągnąć z internetu. (2012/01/05 20:16)

twisterek


a jakie sa te koszty opłaty składki (2012/01/05 20:32)

xertion


to zalezy skad  jestes i do jakiego okregu nalezysz, kazdy okreg inaczej ustala skladki na swoje wody (2012/01/05 20:37)

twisterek


to zalezy skad  jestes i do jakiego okregu nalezysz, kazdy okreg inaczej ustala skladki na swoje wody

a jak to jest z wedkowanie na całym terenie polski chodzi mi o zeki (2012/01/05 20:41)

Draq


Zapytaj w sklepie wędkarskim o zezwolenia. (2012/01/05 20:42)

xertion


generalnie cala Polska jest podzielona na okregi pzw i do kazdego przydzielone sa dane jeziora/rzeki a jak chcesz wedkowac wszedzie to sporo musisz zaplacic:P (2012/01/05 20:50)

El Dorado


twisterek ja zdawałem kartę wędkarską i wiem że można ją zdać na stronie http://www.kartawedkarska.pl/pzw.Wpierw trzeba się zalogować a potem zdać 23 pytania o ochronie,występowaniu zakazów itp.i jedno dodatkowe w którym muszisz napisać o np.Czemu lubisz wędkować,Kto z twojej rodziny łowi itp.Potem jak zdasz 23z23p. to wtedy drukujesz i zanoszisz do swojego koła zeby sprawdzili. (2012/01/05 20:56)

amigos255


Kolego na http://www.kartawedkarska.pl/pzw są tylko przykładowe pytania,jakie występują na prawdziwym egzaminie.Czyli możesz sobie poćwiczyć i sprawdzić swoją wiedzę.Ale na pewno jak odpowiesz na te pytania,wydrukujesz i zaniesiesz  do PZW ,to Ci nikt nie da karty wędkarskiej (2012/01/08 10:23)

dmq1996


Powiem ci tak  koszt zależy od tego gdzie chcesz łowić np: regach, jezorach, morzu :D egzaminu ja nie zdawałem podbił mi tylko karte i to tyle :DD (2012/01/15 11:32)

szkarlupnia3


Powiem ci tak  koszt zależy od tego gdzie chcesz łowić np: regach, jezorach, morzu :D egzaminu ja nie zdawałem podbił mi tylko karte i to tyle :DD




Że jak? Co to była za karta, którą ktoś ci podbił?

Autor wątku pyta: "mam pytanko gdzie można wyrobić kartę jakie są koszty, i czy trudno zdac egzamini na czym polega ten egzamin".

Z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością autor miał na myśli kartę wędkarską. Koszt jej wydania (w Polsce) jest stały i wynosi 10 zł i nie zależy od tego gdzie chce ten kolega łowić ryby. Do tego dochodzi jeszcze koszt egzaminu, który jest płatny.

Do kol. @twisterek

W celu przystąpienia do egzaminu na kartę wędkarską należy zgłosić się do dowolnego koła PZW w celu skontaktowania się tam z osobą, która takie egzaminy organizuje. Po zdaniu egzaminu wnosisz opłatę w wysokości (chyba 30 zł). Z potwierdzeniem wpłaty wracasz do koła i dostajesz zaświadczenie o ukończeniu egzaminu na kartę wędkarska z wynikiem pozytywnym. Z tym zaświadczeniem udajesz się (najprawdopodobniej) do Starostwa Powiatowego, gdzie będziesz mógł odebrać kartę wędkarską (na miejscu).

pozdrawiam (2012/01/15 12:13)

ryukon1975


http://www.pzw.org.pl/rzeszow/wiadomosci/55065/63/wysokosc_skladek_czlonkowskich_okregu_pzw_w_rzeszowie_w_2012_r




To widocznie ja nie mieszkam w Polsce bo u mnie za egzamin się nie płaci.:)
W sumie tak jest sprawiedliwie,bo ja żadnego egzaminu nie miałem więc za co miałbym płacić?
Skarbnik wziął blankiet karty wkleił zdjęcie,wpisał adres,przybił pieczątki i po sprawie.
Dodam że w dobrych starych czasach nie trzeba było biegać do starostwa tylko wszystko było wydawane w każdym kole wędkarskim.:)
(2012/01/15 12:36)

piter1311


W tamtym roku wyrabiałem ja i dziewczyna karte.Egzaminu faktycznie niebyło(ale dla własnej wiedzy przeczytaliśmy kilka razy RAPR)Opłata egzaminacyjna niestety była pobrana w wysokosci 15 zł od osoby.Po dostaniu zaswiadczen,egzaminacyjnych udalismy sie do starostwa w celu wyrobieia kart wędkarskich(cena 10 zł,czas oczkiwania na karte 30 minut).Wczesniej jeszcze po dostaniu zaswiadczenia o egzaminie pytanie czy chcemy nalezec do tego koła.Pózniej powrót i wyrobienie ligitymacji członkowskich (cena ligitymacji 5 zł)+wniesienie opłat(ligitymacje już czekały na nas bo wyrazilismy na to zgode).Czas jaki poswiecilismy to 2 godziny(jazda z jednego konca miasta na drugi).Mam nadzieje ze jasno opisałem jak to wyglądało  (2012/01/15 12:58)

szkarlupnia3


Rzeczywiście kolego Krzysztofie, są w Polsce okręgi PZW gdzie się nie płaci za egzamin na kartę wędkarską, są też takie gdzie nigdy nie wprowadzono rejestrów połowu, ale czy są takie okręgi PZW, którym wód z roku na rok przybywa, a nie ubywa? :) (2012/01/15 13:16)

ryukon1975


Raczej nie ma.
Ogólnie to ja tylko tak żartem to zaznaczyłem bo lubię się pośmiać z tego prawa jakie obowiązuje wędkarzy a jest tak różnorodne i zmienne na terenie kraju i na różnych łowiskach że nie sposób tego ogarnąć.Ktoś kto łowi długo sobie poradzi ale początkujący,młody wędkarz jest w lesie.
Szczególnie że jak jeden z kolegów napisał nawet znajomość RAPR nie jest wymagana,bo nie robią dalej egzaminów.Oczywiście ktoś kto chce przeczyta i będzie wiedział to co mu jest potrzebne,ale ilu łowiących go nie zna? (2012/01/15 13:33)

FLO92


zadam może pyt trochę odbiegające od tematu ale nie będę zakładał nowego wątku może ktos mi powie.
Jeszcze nie robiłem opłat ale opłacam w okręgu skierniewickim i mamy porozumienie z radomiem i mogę łowić tam za darmo i np jak chce jechać na wisłę do okręgu radomskiego to gdzie mam wpisać to ze jestem na rybach i złowione ryby żebym nie miał lipy w czasie kontroli bo dostaje tylko rejestr połowów na okręg skierniewicki i tam są same wody skierniewickie nie ma np Wisły (2012/01/15 13:44)

ryukon1975


zadam może pyt trochę odbiegające od tematu ale nie będę zakładał nowego wątku może ktos mi powie.
Jeszcze nie robiłem opłat ale opłacam w okręgu skierniewickim i mamy porozumienie z radomiem i mogę łowić tam za darmo i np jak chce jechać na wisłę do okręgu radomskiego to gdzie mam wpisać to ze jestem na rybach i złowione ryby żebym nie miał lipy w czasie kontroli bo dostaje tylko rejestr połowów na okręg skierniewicki i tam są same wody skierniewickie nie ma np Wisły


Ja bym wpisał normalnie w tym rejestrze który masz z swojego okręgu.Tylko nie wiem na podstawie czego bym wpisał np.numer łowiska?
Chyba że u Ciebie się czegoś takiego nie wpisuje. (2012/01/15 13:51)

FLO92


ja mam u siebie po kilka stron np 2-3 str dla obwody rybacki danej rzeki u skierniewickim... np lowie na zbiorniku ktory jest na rzece rawce to wpisuje przy obwodzie rzeki Rawka.
mam obwód bzury itd ale rzek okręgu z którm jest porozumienie nie mam (2012/01/15 13:57)

ryukon1975


ja mam u siebie po kilka stron np 2-3 str dla obwody rybacki danej rzeki u skierniewickim... np lowie na zbiorniku ktory jest na rzece rawce to wpisuje przy obwodzie rzeki Rawka.
mam obwód bzury itd ale rzek okręgu z którm jest porozumienie nie mam


To masz inne zezwolenie jak w moim okręgu.
U mnie nie jest podzielone na żadne obwody tylko jedna tabela w której po kolei pisze się ryby.Gdzie się złowiło to w jednej rubryce pisze się numer łowiska.
Skoro jeszcze nie płaciłeś zapytaj skarbnika jak będziesz płacił powinien wiedzieć a nawet dać Ci dwa zezwolenia na dwa okręgi byś mógł korzystać z możliwości łowienia zawartej w porozumieniu.
Choć jak znam pzw będzie Ci kazał gdzieś jechać po to drugie zezwolenie.:)))
(2012/01/15 14:07)

adamw59


karzdy okreg ma zezwolenia  innych okregow z ktorymi ma podpisane porozomienia tagrze przy oplacaniu skladek wydawane sa takowe zezwolenia  lecz mam pytanie jesli jest 20 porozumien a wedkujemy na wodach trzech okregow to czy jest sens aby brac z kola wszystkie zezwolenia i rejestry i wozic z soba teczke na te dokumenty (2012/01/15 14:48)

dealer081


Jako ze namowilem wkacu brata na to by dal sobie spokoj z komerkcja i lowil ze mna,tak wiec wyrobil karte tydzien temu wszystkie oplaty zwiazane z legitymacja,karta,egzamine wraz ze skladka wyniosly go 250zl (2012/01/15 15:29)

FLO92


czyli za darmo powinni mi dac do mojego okregu jeszcze zezwolenie i rejestr połowów na okreg radomski tak? skoro jest porozumienie (2012/01/15 18:01)

ryukon1975


czyli za darmo powinni mi dac do mojego okregu jeszcze zezwolenie i rejestr połowów na okreg radomski tak? skoro jest porozumienie


Według mnie tak powinno być,i powinni Ci go wydać w Twoim kole przy wnoszeniu opłat.
Jednak to tylko moja teoria,a moje teorie jakoś nigdy się nie zgadzają z praktyką w pzw.:))) (2012/01/15 18:21)