Zaloguj się do konta

karta wędkarska - koszt wyrobienia

utworzono: 2009/08/18 17:51
sej

Witam jestem nowy na forum i chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje wyrobienie karty wędkarskiej tak od samego początku czyli pierwszy chodzi mi głównie o cenę i jeśli ktoś może to mam jeszcze jedno pytanie czy ten egzamin jest trudny? Z góry dziękuję za odpowiedź [2009-08-18 17:51]

piotr 0206

kol.sej.-Pytania egzaminacyjne zawarte są na naszej stronie.Trzeba ponadto
zapoznać się Regulaminem Amatorskiego Połowu Ryb i egzamin zdany.
Natomiast opłata za egzamin wynosi 25zł.Młodzież decyzją Zarządu Koła może
z tej opłaty być zwolniona.Za wydanie Karty Wędkarskiej uiszcza się opłatę
w wys.10zł.Do tego jest potrzebne jeszcze jedno zdjęcie.Dopiero opłaty
dotyczące Legitymacji Członkowskiej są wyższe. [2009-08-18 19:52]

withanight88

wszystko razem wyniesie Cie do ok 130 zł jeśli sie uczysz. Kwota jest orientacyjna zapewne bedzie mniejsza, wieksza juz byc nie powinna [2009-08-18 21:15]

pisaq

To ja dodam od siebie:
Opłata egzaminacyjna i opłata za wydanie legitymacji oraz wydanie karty wędkarskiej jest raczej stała i wspólna dla wszystkich Okręgów.
Opłaty członkowskie niestety nie. W każdym Okręgu obowiązują inne opłaty.
U mnie - Okręg PZW Katowice - obowiązuje:
Podstawowa Składka Członkowska - 58zł
Okręgowa Składka Członkowska Normalna - 95zł
Wpisowe - 25zł ( tylko jeżeli wstępujesz do PZW, jeżeli będziesz opłacał składki członkowskie regularnie i terminowo to nie będziesz musiał płacić wpisowego)
Ponadto w niektórych kołach jest coś takiego jak opłata za Czyn, czyli: Nie "odbębniłeś" czynu (praca na rzecz koła, najczęściej porządki na zbiorniku itp) tudzież wstąpiłeś do PZW/opłaciłeś kartę już po tym, jak reszta koła wykonywała w/w pracę na rzecz koła to płacisz :) Osobiście uważam, że pomysł nie jest zły, aczkolwiek ma swoje minusy. Z jednej strony zmusza(właśnie) do bycia aktywnym i brania udziału w życiu społeczności koła. Z drugiej - nie każdy musi należeć do tej społeczności, niektórzy chcą mieć po prostu kartę ;)
Połamania! Tylko nie na krzakach! :p Pozdrawiam, Marcin. [2009-08-18 21:30]

sej

Dziękuję wszystkim za pomoc i wiadomości [2009-08-18 21:40]

louis

Nie wiem jak u was u mnie kosztuje około 250 zł komplet podobno w zachodniopomorskim jest najdrożej. [2009-08-18 21:47]

withanight88

to drogo masz a masz w tym na morskie wody ? czy jak to jest [2009-08-18 21:49]

louis

Na morskie muszę osobno w granicach 45 zł no i opłacam pgryb 90 zł no i wędkarska 250 troszkę drogo wychodzi. [2009-08-18 21:51]

pisaq

W lutowym numerze WW odnalazłem tabelkę z opłatami. Poniżej wyskości składki Podstawowej Pełnej Normalnej dla danych okręgów:
Gdańsk - 400zł
Białystok - 337zł
Toruń - 320zł
Płocko-Włocławski - 280zł
Ponadto wyczytałem, że część okręgów ma jednolitą składkę na wszystkie wody okręgu. Tzn, że płacąc składkę podstawową są - tak jakby - wliczone w to Wody Górskie.
Pozdrawiam,
Marcin. [2009-08-18 21:59]

jerzy33

I to jestwłaśnie nasza kochana DEMOKRACJA!!! Anie można by było zastosować takiej zasady: żyjemy w jednym kraju, płacimy tak samo??? [2009-08-18 23:14]

pisaq

Uważam, że podział na te okręgi to po prostu bzdura i naciąganie ludzi na kapustę. 90% moich wypraw wędkarskich ma miejsce na terenie Okręgu PZW Katowice, zatem płacę składkę członkowską w Katowicach. Jadąc w okolice Stalowej Woli chcę połowić na Sanie i niedużym stawie - płace albo składkę okresową (20zł doba, 60zł tydzień) albo (w przypadku, gdy mam zamiar odwiedzić Okręg PZW Tarnobrzeg kilkukrotnie) składkę członkowską w Tarnobrzegu - i kapusta leci ;>
Co do różnych opłat to - może Was zawiodę/zdziwię - ale jestem troszkę ZA. Mianowicie, skoro pan X mieszkający na terenie Okręgu PZW XYZ, gdzie łowisk jest 500 płaci 200zł, to czemu Pan Y, zamieszkujący teren podległy Okregowi PZW QWE o liczbie łowisk 200 ma płacić taką samą kwotę jak Pan Y? Mniej wody - mniej kapony :) Dlatego jestem za zniesieniem opłat okręgowych i wprowadzeniem krajówki.
Pozdrawiam,
Marcin. [2009-08-18 23:32]

Piachu20

W świętokrzyskim opłata wynosi 140zł ale z rybami tu słabo wolał bym płacić więcej i żeby były ryby... Na pojezierzu płaci sie dużo i pewnie rybek też tam jest niemało.
[2011-02-05 10:44]

Piachu20

w świętokrzyskim kosztuje 140zł ale ryb jest mało i zbiorników też. Na pojezierzu i zbiorników i ryb jest duo dlatego jest wyższa opłata.
[2011-02-05 10:50]

Piachu20

U mnie w Świętokrzyskim karta kosztuje 140zł ale niestety ryb i zbiorników jest tu mało:(. natomiast na pojezierzu jest sytuacja odwrotna i tam dlatego się tak dużo płaci bo jest większy wybór łowisk.
[2011-02-05 10:53]

roman76

dymon4102 Witam ile kosztuje wyrobienie karty wedkarskiej? [2013-09-09 21:23]