Zaloguj się do konta

Karta wędkarska- koszty wędkowania

utworzono: 2009/07/30 13:20
lech9791

Witam ponownie,
Niedługo mam zamiar wyrobić kartę wędkarską. Chciałbym jednak doprecyzować parę informacji, ponieważ trochę się pogubiłem...
Chodzi mi przede wszystkim o cały koszt wędkarstwa wyłączając sprzęt. Wyrobienie karty wędkarskiej - to jest jasne, ale.. chcę zacząć łowić.
Jaki będzie koszt w sumie jeśli nie stanę się członkiem PZW?
Jaki będzie koszt jeśli będę w PZW?
Jaki będzie koszt jeśli dodamy do tego "wody górskie"?
Co właściwie wynika z członkostwa w PZW?
Czy będę mógł łowić tylko na wodach okręgu w którym wpłaciłem składkę?

Dodam, że jestem na stałe zameldowany na terenie PZW - Siedlce.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelkie informacje.

Leszek [2009-07-30 13:20]

lech9791

Dzięki za informacje.

Rozumiem, że egzamin zdaję w Kole PZW właściwym dla mojego stałego miejsca zamieszkania a kartę wydaje urząd powiatowy, ale późniejsza przynależność nie jest tym zdeterminowana? Czy mógłbym się zapisać do któregokolwiek koła na terenie RP?

Leszek [2009-07-30 14:29]

lech9791

Dzięki za informacje.

Rozumiem, że egzamin zdaję w Kole PZW właściwym dla mojego stałego miejsca zamieszkania a kartę wydaje urząd powiatowy, ale późniejsza przynależność nie jest tym zdeterminowana? Czy mógłbym się zapisać do któregokolwiek koła na terenie RP?

..i jeszcze jedno
"Podstawowa - pełna" upoważnia mnie do połowu w wodach nizinnych. Chcąc łowić w rzekach górskich muchówką musiałbym dopłacić składkę "rzeki górskie" czyli "podstawowa-pełna" + "rzeki górskie" = dużo pieniędzy?
Czy opłacając tylko "rzeki górskie" mogę tylko tam łowić?

Leszek [2009-07-30 14:47]

lech9791

..i jeszcze..

Uchwała nr 104 PZW z 27 09 2008 mówi o składce członkowskiej 58 zł. Co to za składka, bo niebardzo rozumiem? Do czego ona upoważnia?

L [2009-07-30 15:07]

withanight88

Witam ponownie,
Niedługo mam zamiar wyrobić kartę wędkarską. Chciałbym jednak doprecyzować parę informacji, ponieważ trochę się pogubiłem...
Chodzi mi przede wszystkim o cały koszt wędkarstwa wyłączając sprzęt. Wyrobienie karty wędkarskiej - to jest jasne, ale.. chcę zacząć łowić.
1 Jaki będzie koszt w sumie jeśli nie stanę się członkiem PZW?
2 Jaki będzie koszt jeśli będę w PZW?
3 Jaki będzie koszt jeśli dodamy do tego "wody górskie"?
4 Co właściwie wynika z członkostwa w PZW?
5 Czy będę mógł łowić tylko na wodach okręgu w którym wpłaciłem składkę?

Dodam, że jestem na stałe zameldowany na terenie PZW - Siedlce.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelkie informacje.

Leszek

1 W okręgu Siedlce to  30 zł za każdy dzień wędkowania.
2 Około 200 zł na cały rok.
3 Wg tabeli z której korzystam w okręgu S. niema wód górskich , trzeba patrzeć na tabele okręgów ościennych. Co jest w praktyce to nie wiem , nie moje rejony.
4 NIC - po prostu płacisz mniej.
5 możesz łowić wg tej tabeli: http://www.pzw.org.pl/home/mapa_porozumien/46
[2013-02-10 14:19]

withanight88

Dzięki za informacje.

Leszek

Możesz zapisać się gdzie chcesz.
[2013-02-10 14:21]

withanight88

Dzięki za informacje.

..i jeszcze jedno
1 "Podstawowa - pełna" upoważnia mnie do połowu w wodach nizinnych. Chcąc łowić w rzekach górskich muchówką musiałbym dopłacić składkę "rzeki górskie" czyli "podstawowa-pełna" + "rzeki górskie" = dużo pieniędzy?
2 Czy opłacając tylko "rzeki górskie" mogę tylko tam łowić?

Leszek

1 Ok 100 zł więcej.
2 Tak.
[2013-02-10 14:24]

Artur z Ketrzyna

Dzięki za informacje.

..i jeszcze jedno
"Podstawowa - pełna" upoważnia mnie do połowu w wodach nizinnych. Chcąc łowić w rzekach górskich muchówką musiałbym dopłacić składkę "rzeki górskie" czyli "podstawowa-pełna" + "rzeki górskie" = dużo pieniędzy?
Czy opłacając tylko "rzeki górskie" mogę tylko tam łowić?

Leszek

PZW to związek wędkarski. Gospodarz bardo dużej ilości łowisk. Będąc członkiem PZW, masz dostęp do wielu łowisk. (Zaś inni gospodarze mają jedno lub kilka wód w których będziesz wędkował.)
Jakie opłaty Cię obowiązują jako członka tej organizacji? (trzeba pamiętać że też są ulgi, zniżki co do opłat. Zależne są od twego statusu; uczeń, emeryt itd). Każdzy okręg ma ustalone składki.
Wpisowe- około 25 zł (składka pobierana przy zapisywaniu się do związku, oraz przy powturnym przystąpieniu do PZW (jak kikla lat nie byłeś członkiem))
Składka członkowska - około 66zł
Legitymacja wędkarska - 5 zł
(starcza na kilkanaście lat)
Składka okręgowa; wody nizinne - 90 zł, wody górskie - 100zł (niektóre okręgi mają ustalone że opłata składki górskiej uprawnia też do wędkowania w wodach nizinnych).
Są też czasami dopłaty; za specjale łowisko, możliwość wędkowania z łodzi itd. Z tym że jest to zależne od danego okręgu. Bo w większości opłata okręgowa uprawnia też do wędkowania z łodzi.
Opłata za egzamin na kartę wędkarską;
  • dorośli - 30 zł.
  • studenci- 10 zł.
  • młodzież szkolna - bezpłatnie.
  • ponowne wydanie zaświadczenia 15 zł.
Wyrobienie karty ok 10 złotych opłata skarbowa. We właściwym starostwie ze względu na zamieszkanie.

Jeśli opłacasz składki w danym okręgu, jesteś uprawniony do wędkowania na wodach PZW tego okręgu zgodnie z opłaconymi składkami wody nizinne/górskie. Jak też na wodach okręgu który podpisał porozumienie z okręgiem do którego przynależysz (zgodnie z tym porozumieniem... To znaczy z dopłatą lub bez, na wszystkich wodach okręgu lub na wybranych itd.)
Najbardziej rzetelną odpowiedź dostaniesz w kole PZW (tam gdzie mieszkasz), jak też wykaz łowisk jakie należą do danego okręgu.

Podsumowując. Co roku będziesz opłacał składki od 140 do 300 zł - w zależności od okręgu i wybranej opcji (nizinne/gurskie itd.), oraz przysługujących zniżek, na wodach okręgu i okręgów które mają podpisane porozumienie z twoim okręgiem.

[2013-02-11 09:33]

lukasz0145

Ja za kartę w okręgu katowickim płaciłem 216zl. [2013-02-11 12:13]

wiktor-badowski

W tym roku w okręgu radomskim płaciłem 215 zł składki i opłaty za kartkę wędkarską. Samą kartkę odebrałem w urzędzie miejskim po 2 dniach, więc nie jest źle :)
[2013-02-12 10:53]

oktan

Okręg Siedlecki normalna składka 181 zł . 
[2013-03-27 18:03]