Zaloguj się do konta

Karta wędkarska jak wyrobić?

utworzono: 2011/08/19 22:27
stuart

Mam 13 lat. Chciałbym zrobic kartę wędkarską. Ile by mnie to wyniosło.? Mój kolega robil to zapłacił 48zł czy to mozliwe? [2011-08-19 22:27]

jarek95

Wiatm Aby zdobyć karę musisz się udać do miejscowego koła wędkarskiego tam powolają komisje egzaminacyjną i będziesz zdawał egzamin lub nie. Po zdaniu egzaminu dostaniesz zaświadczenie od koła z którym idziesz do starostwa i tam wydają ci kartę (koszt 10zł + 1 zdjęcie). Następnie ponownie idziesz do koła aby otrzymać legitymacje i zezwolenie ( wpisowe to zależy od koła i 1 zdjęcie) i dopiero opłacasz składkę członkowską oraz składkę okręgową (składka okręgowa zależy od koła ). Całkowity koszt około 160-170zł.
Pozdrawiam  [2011-08-19 22:39]

klarus28311

1. Prawo do samodzielnego wędkowania ma wędkarz, który ukończył 14 lat, z tym, że młodzież do 16 lat nie ma prawa do wędkowania w porze nocnej bez nadzoru osoby uprawnionej do opieki.
[2011-08-20 08:00]

withanight88

Pozdrawiam 
 Całkowity koszt około 160-170zł.

Nie strasz młodego bo chyba podałeś pełne kwoty bez ulg. 

Stuart a Ty poczytał byś na forum a nie kolejne tematy tworzysz, Na forum jest już duzo ładnie objaśnionych tematów w których osoby w Twoim wieku pytaja o kartę składki itp. 

Napisz mi do jakiego okręgu będziesz nalezał to Ci oblicze.

Koszt samej karty (bez skadek, a więc bez możliwosći łowienia na wodach PZW) to ok 15 złotych.

Kolejna sprawa, że kartę :

3. Z obowiązku posiadania karty wędkarskiej są zwolnione osoby do 14 lat oraz
cudzoziemcy czasowo przebywający w Polsce.

WIĘC kartę otrzymasz dopiero po skończeniu 13 lat.

[2011-08-20 08:17]

bluehornet

Łukasz , przyznaję ci rację .Czyli będzie korzystał z praw Członka Uczestnika , a łowić będzie mógł w ramach swojego łowiska , na swój limit i ilość wędek , ale pod opieką osoby pełnoletniej posiadającej Kartę Wędkarską .
[2011-08-20 09:59]

Pozdrawiam 

Stuart a Ty poczytał byś na forum a nie kolejne tematy tworzysz, Na forum jest już duzo ładnie objaśnionych tematów w których osoby w Twoim wieku pytaja o kartę składki itp. 

Koszt samej karty (bez skadek, a więc bez możliwosći łowienia na wodach PZW) to ok 15 złotych.

.........14 lat... :)

[2011-08-20 13:54]

stuart

Mój okre to wałbrzyski :) [2011-08-20 18:14]

withanight88

Pozdrawiam 

.........14 lat... :)

No tak :)
[2011-08-22 20:55]

withanight88

Mój okre to wałbrzyski :)

Całe 35 złotych kolego, nie płacisz za egzamin i za legitymacje. Kwota którą podałem może wzrosnąć do ok 10 zł za tzw. 'czyn' ale nie musi.

[2011-08-22 21:11]