Zaloguj się do konta

Karta wędkarska z kim i jak można łowić?

utworzono: 2011/07/19 10:55
dawido199

Witam serdecznie kolegów!Mam pytanie.Czy jeżeli mój kolega ma kartę a ja tylko legitymację narazie to czy możemy oboje łowić  na metodę spiningową. [2011-07-19 10:55]

jurek

Nie może , źle sprecyzowałeś pytanie , ale domyślam się , że Ty posiadasz legitymację ewidencyjną swego Koła PZW wraz z uiszczonymi opłatami na ten rok oraz masz również  kartę wędkarską ------------ Jeżeli tak , to tylko Ty możesz spiningować , kolega niestety nie może.


[2011-07-19 11:01]

Gruzinek

Jurek, myślę, że dawido199 wyraził się mało precyzyjnie bo, jeżeli dawido199 posiada legitymację członka uczestnika a jego kolega posiada kartę wędkarską (co wg. mnie należy rozumieć, że poza kartą również posiada legitymację członkowską - opłaconą) i obaj posiadają zezwolenia na połów wędką - to obaj mogą spiningować.
Problem jest tutaj taki, że jeżeli obaj są niepełnoletni i kolega dawida199 posiada kartę wędkarską wydaną we wcześniejszych latach - obecnie - nieopłaconą (w żaden sposób np. w legitymacji) - to nie posiada zezwolenia na wędkowanie i obaj nie mogą wędkować - żadną metodą, gdyż członek uczestnik wędkuje - posiadając zezwolenie oprócz legitymacji członkowskiej, tylko pod opieką dorosłego wędkarza z opłaconą kartą wędkarską.

Jednym słowem dawido199, musi dokładnie sprecyzować kto z nich jakie ma dokumenty - w przeciwnym wypadku wszyscy możemy tylko gdybać
[2011-07-19 11:58]

Jurek, myślę, że dawido199 wyraził się mało precyzyjnie bo, jeżeli dawido199 posiada legitymację członka uczestnika a jego kolega posiada kartę wędkarską (co wg. mnie należy rozumieć, że poza kartą również posiada legitymację członkowską - opłaconą) i obaj posiadają zezwolenia na połów wędką - to obaj mogą spiningować.
Problem jest tutaj taki, że jeżeli obaj są niepełnoletni i kolega dawida199 posiada kartę wędkarską wydaną we wcześniejszych latach - obecnie - nieopłaconą (w żaden sposób np. w legitymacji) - to nie posiada zezwolenia na wędkowanie i obaj nie mogą wędkować - żadną metodą, gdyż członek uczestnik wędkuje - posiadając zezwolenie oprócz legitymacji członkowskiej, tylko pod opieką dorosłego wędkarza z opłaconą kartą wędkarską.

Jednym słowem dawido199, musi dokładnie sprecyzować kto z nich jakie ma dokumenty - w przeciwnym wypadku wszyscy możemy tylko
gdybać 







..........zwłaszcza, że młodzież często myli KARTĘ, z LEGITYMACJĄ.

[2011-07-19 15:16]

dawido199

Mój kolega ma kartę wędkarską ze wszystkimi dokumentami i opłaconą a ja mam jeszcze tylko legitkę z rejestrem połowu i opłaconą bo jestem młodszy od niego. [2011-07-21 18:54]

withanight88

Wydaje mi sie , że młodszy ma oplacone składki ale nie ma skonczonych 14 lat - wtedy nie może łowic bez opieki dorosłeś, a ten starszy ma wszystkie składki i karte ale nie ma 18 lat  dlatego nie może być opiekunem tego młodszego.


W takim razie Ciebie nie powinno byc nad woda jeżeli ten drugi nie jest pełnoletni.


dobrze mówie?

[2011-07-21 19:04]

Wydaje mi sie , że młodszy ma oplacone składki ale nie ma skonczonych 14 lat - wtedy nie może łowic bez opieki dorosłeś, a ten starszy ma wszystkie składki i karte ale nie ma 18 lat  dlatego nie może być opiekunem tego młodszego.


W takim razie Ciebie nie powinno byc nad woda jeżeli ten drugi nie jest pełnoletni.


dobrze mówie?


dobrze. [2011-07-21 19:40]

dobrze mówie?






Tak jest. Dobrze mówisz.  Dać Ci wódki. [2011-07-21 19:57]

Samotnik

  Ale to wszystko zagmatwane !!!!!!! . A powinno być proste !!!! zrozumiałe dla wszystkich . Pytam od czego są władze koła ?? to oni powinni wyrażnie powiedzieć , wytłumaczyć !!! poinformować  młodych ale i często starych wędkarzy  co i jak . Jakie zmiany  od kiedy i dlaczego !!!!! .   Od czego RAPR ?? wiem że prawie wcale nie czytany  / przez niektórych /.  Powiem  - coraz gorzej  to jest cała prawda !!. Wiele gorzkich słów można by napisać .       Pozdrawiam .  [2011-07-21 20:10]

withanight88

Samotnik masz racje władze koła powinny młodym (zwłaszcza tym młodym) tłumaczyc najbardziej zagmatwane przepisy przy wydawianiu legitymacji, opłacaniu składek. A cały czas działa to na zasadzie - daj kase, masz książeczki i sp....laj. 


Sam uczę się tych przepisów już 4 rok - są już postępy jak widać:] Ale to zdecydowanie za długo . Pierwszy  lepszy Kowalski po przeczytaniu RAPRU powinien wiedziec- acha , to mi wolno a tego nie, i wszystko w temacie.

[2011-07-21 20:21]

Samotnik

Kolego jw. masz racje . Pozdrawiam serdecznie  [2011-07-21 20:25]

Panowie, póki nawet na Kartach Wędkarskich będą trzepać tylko kapuche sprzedając je w sklepach jak robaki, to zapomnijmy o odpowiedniej edukacji młodych adeptów naszej pasji przez członków zarządów kół i okręgów PZW.  [2011-07-21 20:29]

dawido199

Dobrze dziękuję za odp. [2011-07-22 18:26]