Zaloguj się do konta

Karta wędkarska - od 14 czy 16 lat?

utworzono: 2011/06/30 16:01
jurek

To następnym razem zadzwoń na ulicę Klonową 3a --- 24 262 74 45 w godzinach od 12.00 do 17.00  w Płocku ( koło ogrodu ZOO ) --- Koło Miejskie Nr1 ---dawna siedziba Okręgu Płockiego .
[2011-07-01 16:28]

matrick001

oki z góry dzięki ale żeby legalnie łowić na odrze lub wiśle to nie potrzebuje jakiś dokumentów czy coś w tym stylu [2011-07-01 16:29]

oki z góry dzięki ale żeby legalnie łowić na odrze lub wiśle to nie potrzebuje jakiś dokumentów czy coś w tym stylu





To potrzebujesz Kartę Wędkarską, Rejestr Połowu Ryb, Zezwolenie na Połów Ryb i ewentualnie Legitymację PZW, czy coś w tym stylu :))))))))))))))))))))

[2011-07-01 16:32]

jurek

Sama karta wędkarska nie upoważnia Cię do łowienia na wodach PZW , musisz wnieść stosowne opłaty i otrzymasz te wszystkie inne dokumenty , o których napisa ł   .. Mastiff
[2011-07-01 16:41]

matrick001

tak ale on jest od 14 a ja narazie mam 12.i co tu robić [2011-07-01 18:01]

tak ale on jest od 14 a ja narazie mam 12.i co tu robić






Wędkować tylko pod opieką dorosłego z ważną kartą wędkarską.

[2011-07-01 18:04]

bartek05

ja zrobiłem kartę 3 lata temu teraz mam 15 lat i  łapie przeważnie z tatą ale czasami na ryby jadę sam
[2011-07-01 18:30]

Jeśli nieletni otrzymał kartę wędkarską przed uprawomocnieniem się nowelizacji ustawy mówiącej o wydawaniu karty wędkarskiej po skończeniu 14 lat, to wszystko jest w porządku.  [2011-07-01 18:34]

bronek2507

normalnie karte mozesz miec

 

[2011-07-01 19:32]

czapliniaczek1997

już zacząłem przygotowywać się na egzamin, czytam uważnie RAPR jak i ustawę o rybactwie śródlądowym, uczę się 'na blachę' wymiarów i okresów ochronnych jak i limitu połowów,na wielu forach czytałem jak było na zdawaniu egzaminu w różnych kołach, no i relacje bardzo podzielone, od osób które odpowiadały na 1 pytanie i mało ważne czy odpowiedziały dobrze, po osoby które można powiedzieć zdawały maturę ;p z RAPR. nie wiem na co najbardziej zwrócić uwagę, wiem że w każdym kole jest inaczej, jednak mam pytanie jakie u was były pytania i sposób oraz trudność zdawania egzaminu.jeszcze było by dobrze gdyby ktoś z wędkarzy zdawał test w kole nr 1 w płocku, jednak każda relacja będzie dla mnie naprawdę cennapozdrawiam  [2011-07-06 20:54]

jurek

jeszcze było by dobrze gdyby ktoś z wędkarzy zdawał test w kole nr 1 w płocku, jednak każda relacja będzie dla mnie naprawdę cennapozdrawiam



Ja wiem coś na temat egzaminów na kartę wędkarska i jestem z Koła Miejskiego Nr 1 w Płocku , ul.Klonowa 3a.

Jeśli Cię interesuje , to napisz do mnie na priv.
[2011-07-07 09:49]

bluehornet

tak ale on jest od 14 a ja narazie mam 12.i co tu robić

Wędkować na prawach Członka Uczestnika .
[2011-07-07 09:57]

jurek

Oczywiście , dlatego jak go interesuje , to niech do mnie napisze
[2011-07-07 10:07]

tabazek

Pozdrawiam
W przypadku młodocianego wędkarza posiadanie karty wędkarskiej, a samo wędkowanie to są dwie osobne sprawy. Zacznijmy od karty, jako wymogu formalnego. Taki wymóg, zgodnie z nową Ustawą o rybactwie śródlądowym obowiązuje osoby powyżej 14 roku życia. Mlodociani poniżej tego wieku mogą wędkować bez wymogu posiadania karty wędkarskiej, ale pod opieką osoby dorosłej, która taką kartę posiada.Teraz mlodzi członkowie PZW, a więc członkowie uczestnicy (Statut par. 9 pkt. 2). Tacy członkowie moga korzystać z praw do wędkowania na wodach PZW zgodnie z par. 13 Statutu, ale ze względu na wiek oraz wymogi cyt. Ustawy wprowadzono w RAPR pewne ograniczenia, a mianowicie może on wędkować w ramach własnego łowiska, zgodnie z własnym, a nie dzielonym, limitem ilościowym i wagowym, a przy tym zastosowano wymóg opieki osoby pełnoletniej, która posiada kartę wedkarską. Dodam, że taka osoba w wieku do 16 lat nie ma prawa wędkowania w porze nocnej bez nadzoru osoby uprawnionej do opieki. Osoby małoletnie, w wieku do 14 lat, ale nie należące do PZW mogą także wędkować bez spełnienia wymogu posiadania karty wędkarskiej, ale mają ograniczone uprawnienia, a mianowicie dzielą łowisko oraz limit ilosciowy i wagowy ze swoim opiekunem.
Tak więc oidpowiedź brzmi: syn nie musi uzyskiwac innego zezwoilenia, niz to które jest dołączone do opłaconej okręgowej składki członka uczestnika. Przy tym dodam, iż zgodnie z przepisami PZW taki członek uczestnik, oczywiście przy spełnieniu powyższych wymogów w trakcie wędkowania, po opłaceniu składki okręgowej w macierzystym okręgu,  może wędkować na wodach ogólnodostepnych PZW w całym kraju.

Antoni Kustuszrzecznik prasowy ZG PZW [2011-08-18 20:38]